Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Kto nie wszedł do Rady Miejskiej? Ile zdobyli głosów?

Radom on-line / 2018-10-23 10:00:00

Jak już informowaliśmy, w radomskiej Radzie Miejskiej będziemy mieli aż 14 zmian. Kto się nie dostał?

Leszka Pożyczki i Ryszarda Fałka zabraknie w Radzie Miejskiej Radomia w nadchodzącej kadencji

OFICJALNIE! Oto nowi radni Rady Miejskiej w Radomiu [LISTA]

W okręgu nr 1 kandydat Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Radomia - Dominik Hebda zdobył 198 głosów, zaś kandydat PSL Adam Duszyk - 395. Była posłanka Marzena Wróbel, która startowała z list Kukiz'15 uzyskała 566 głosów, zaś obecny radny Dariusz Chłopicki (PiS) - 389. W Radzie zabrakło też miejsca dla Dawida Ruszczyka (503) oraz wiceprezydenta Semika (628). Lider Bezpartyjnych Radomian w tym okręgu, Jarosław Kowalik zdobył 380 głosów, Mateusz Waśkiewicz z Radomskiej Prawicy 130, a Diana Walkiewicz z KWW R. Czajkowskiego - 227.

Połowa Rady Miejskiej zmieniona. Imponujący wynik Marcina Kacy

W okręgu drugim "najciekawsi przegrani" to: Monika Staniszewska z PSL (228 głosów), Jerzy Kaczkowski z Kukiz'15 (283), Andrzej Sobieraj z PiS (362), Andrzej Łuczycki z KWW R. Witkowskiego (455), Robert Dębicki z Bezpartyjnych Radomian (377) czy Jan Pszczoła z KWW R. Czajkowskiego (413).

Kto najwięcej, kto najmniej? Zobacz liczbę głosów na każdego radnego

W okręgu nr 3 do Rady nie dostali się m.in. Agnieszka Stolarczyk z PSL (592), Marcin Dąbrowski z KWW R. Witkowskiego (399), Agnieszka Gierwatowska z Bezpartyjnych Radomian (489) czy kandydat na prezydenta - Rafał Czajkowski (607).

Krzysztof Ferensztajn z PSL (319), Jan Maniak z Kukiz'15 (386), Jerzy Pacholec z PiS (749), Jarosław Rabenda z KWW R. Witkowskiego (668), Jacek Szlegier z Bezpartyjnych Radomian (112) czy Karol Gliński z KWW R. Czajkowskiego (441) - to niektóre osoby z okręgu nr 4, które nie zdołały wejść do Rady.

W okręgu nr 5 za mało głosów, aby zostać radnymi, zdobyli: Józef Bakuła (202) i Bartosz Bednarczyk (269) z PSL, Piotr Sztuka (240) i Leszek Pożyczka (206) z Kukiz'15, Małgorzata Zając (457) i Roman Korczyński (267) z KWW R. Witkowskiego, Ryszard Fałek (598) i Wojciech Bernat (164) z Bezpartyjnych Radomian czy Andrzej Drachal (120) z KWW R. Czajkowskiego.

autor: Damian Markowski

Wasze komentarze (19)

Broń Radom
2018-11-01 20:59:00

Cała Broń za Wojtkiem!

Yes
2018-10-27 10:23:00

Lotnisko sprzedane za 12mln a kredyt 100mln na utworzenie lotniska zaciagniety przez miasto rękami Kosztowniaka został dla mieszkańców. SUPER!!!

Matti do Miś.
2018-10-25 11:21:00

Ten z Teatru to Rabenda.

Miś
2018-10-24 11:27:00

Pożyczka to ten zteatru? Jeszcze za komuny pisali że był w teatrze i wyrwał sobie wszystkie włosy.To on To on na 100% jestem pewny.

Papuszka
2018-10-24 11:24:00

Aci panowie stracili włosy,Lepjej dla nich jak zostaną wdomu.A kto wybrał wróbel? przecież ona tylko tyje w tej radzie miejskiej,a teraz na 5 lat to ile będzie ważyć pod koniec kadencji?a ten nowy hebda to jakiś dziwak straszny.

yu
2018-10-23 18:56:00

Sońta, Pożyczka, Fałek - dopadła Was sprawiedliwość za zdradę.

bez partii
2018-10-23 18:37:00

Zarówno Ryszard Fałek ani Leszek Pożyczka bez partii nie istnieją w polityce. Do końda życia pewnie będą żałować , że wniosną 2015 roku odeszli z klubu radnych PiS i zaczęli popierać prezydenta Witkowskiego całą kadencje !

Do radom24
2018-10-23 17:50:00

Ile głosów zdobyła pani Małgorzata Półbratek nic nie piszecie

Radomianin
2018-10-23 12:34:00

Szkoda, że Leszek Pożyczka nie wszedł do Rady Miasta, to bardzo kompetentny człowiek, któremu naprawdę zależy na dobru naszego Miasta i Mieszkańców.

Q
2018-10-23 12:32:00

Witkowski rozlicz sie z70 milionów na lotnisko. To nie twoje prywatne pieniadze

aa
2018-10-23 12:03:00

hhah Falek do kzryzanowskiego na tzry zmainy w zimnie wodzie i po nocach kurakai obdzierac za 1600 zl

0
2018-10-23 12:02:00

Pytanie do byłej Radnej Wróbel? Czy wróci Pani do swojego imienia zgodnie z aktem urodzenia? Anna o wiele ładniejsze.

USTRONIE
2018-10-23 11:58:00

Fałek, bedzie robił teraz w zakładach mięsnych pod Radomiem gdzie ma udziały. Hehe tak kończą ś**** w masarni :-) nie zapomnij zabrać ziomków z sobą, my was w Radomiu już nie chcemy!!!!

Dogen
2018-10-23 11:52:00

Komentarz zablokowany.

0
2018-10-23 11:35:00

Fałek, Pożyczka i co? Miło wam? Hahaha Pierw by koniec sromotny Krzysztofa S., Teraz wasz.

ataman koszowy
2018-10-23 10:49:00

całe szczęście że ten zaprzaniec wazeliniarz radka nie wszedł do rady. a miał być trzecią siłą...

0
2018-10-23 10:25:00

Aurelia Musisz tak szumnie zapowiadał Czajkowskiego jako czarnego konia tych wyborów.... a tym czasem ...

0
2018-10-23 10:15:00

Panie Fałek, nareszcie mógł pan zweryfikować swoją prawdziwą użyteczność dla Radomia. Przez lata bujał się pan na barkach silnej partii. A gdy trzeba było zawalczyć o głosy własnymi siłami uzyskał pan co uzyskał. Całe szczęście, że wyborcy powiedzieli - nie.

zonk
2018-10-23 10:10:00

No i bardzo słusznie.