Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

WIECZÓR WYBORCZY 2018. Kto prezydentem, kto radnym? Witkowski wygrywa ze Skurkiewiczem [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO, WIDEO, ZDJĘCIA]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-10-21 21:00:00, aktualizacja: 2018-10-22 03:27:00

O godz. 21 zamknięto lokale wyborcze. Komisje przystąpiły do liczenia głosów. Zapraszamy do relacji na żywo z tego, co się dzieje podczas wieczoru wyborczego w sztabach poszczególnych ugrupowań. O 23 spłynęły wyniki z pierwszej komisji dotyczące wyborów prezydenckich.

Radosław Witkowski i Wojciech Skurkiewicz

21:00. Z tego co widzieliśmy w lokalach wyborczych i informacji z biura komisarza wyborczego wynika, że frekwencja powinna przekroczyć 50%. W Radomiu po pierwszej turze poznamy członków Rady Miasta i Sejmiku Województwa Mazowieckiego, a w pozostałych gminach także rad powiatów. Najprawdopodobniej o tym, kto zostanie prezydentem Radomia zdecyduje się w drugiej turze za dwa tygodnie, podobnie może być w wielu miejscach naszego regionu w przypadku wyboru wójtów i burmistrzów miast.

Sondaże pokazywały, że w Radomiu w drugiej turze wyborów prezydenckich spotkają się Wojciech Skurkiewicz (KW Prawo i Sprawiedliwość) i Radosław Witkowski (KWW Radosława Witkowskiego "Koalicja na Rzecz Zmian"). W ciągu kilku godzin powinno być wiadomo, czy te przewidywania się potwierdzą.

Pierwszy z dwójki faworytów głosował Wojciech Skurkiewicz. W południe oddał swoje głosy w komisji mieszczącej się w PSP nr 17 przy ul. Wierzbickiej. Radosław Witkowski wybrał się na wybory godzinę później, a głosował w komisji zlokalizowanej w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich przy ul. Św. Brata Alberta. Obaj kandydaci oddali głosy w towarzystwie swoich rodzin.

Wybory w Radomiu, poza jedną problematyczną sytuacją w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 38 przy ul. Tarnobrzeskiej w Radomiu (o czym pisaliśmy tutaj), przebiegały bez problemów. Po przeliczeniu głosów we wszystkich 114 Obwodowych Komisjach Wyborczych w Radomiu i pozostałych z regionu, ich przedstawiciele zawiozą podpisane protokoły z podliczonymi wynikami wyborów do Komisarza Wyborczego w Radomiu. Najszybciej powinny być znane wyniki głosowania na prezydentów, wójtów i burmistrzów, bo one nie wymagają szczególnych wyliczeń. Jeśli zaś chodzi o wybory do rad i Sejmiku, należy zastosować metodę D'hondta, co znacząco wydłuża procedurę ogłoszenia wyników.

21:30. Duża radość w sztabie KWW Radosława Witkowskiego, zlokalizowanym w restauracji Da Vinci na Gołębiowie, po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów prezydenckich w miastach wojewódzkich. Prezydent Radosław Witkowski i przewodniczący radomskiej PO Rafał Rajkowski wyrazili zadowolenie z tych wyników, mówią o zwycięstwie społeczeństwa obywatelskiego. Mają nadzieję, że przełożą się też na wybory w Radomiu i do sejmiku woj. mazowieckiego. Przewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Kalinowska podkreśla znaczenie wysokiej frekwencji.

21:42. Na pierwsze wyniki z Radomia, trzeba będzie poczekać jeszcze co najmniej godzinę. Zmieniła się metoda liczenia głosów. Komisje, które prowadziły głosowanie, po zamknięciu urn przekażą je do liczenia osobnej komisji.

21:45. Pierwsze reakcje po sondażowych wynikach w radomskim sztabie Prawa i Sprawiedliwości. Zgromadzeni, na czele z Wojciechem Skurkiewiczem byli zadowoleni z wyników, gdyż ta partia - według sondażu exit poll - wygrała w 9 województwach (w tym w mazowieckim) z poparciem 32,3%. Druga była Koalicja Obywatelska - 24,7%, a trzecie PSL - 16,6%. Frekwencja (w całym kraju) wyniosła 51,3%.

21:53. Wojciech Skurkiewicz po podziękowaniu wszystkim zgromadzonym na Rynku, powiedział: - Dziękuję za już i proszę o jeszcze, bo przed nami jest długa droga do tego wielkiego sukcesu, gdyż prawdopodobnie w Radomiu będzie potrzebna druga tura i wszystko rozstrzygnie się 4 listopada. Dziś widać, że PiS zwiększyło swój potencjał, jeśli chodzi o wybory samorządowe, o 6 procent, a to jest bardzo dużo...

21:55. A tak wyglądały pierwsze reakcje w sztabie KWW Radosława Witkowskiego "Koalicja na Rzecz Zmian":

 

21:58. Meldunek ze sztabu PSL w "Elektrowni": - Jesteśmy zadowoleni, ponieważ PSL uzyskał wysoki wynik. Najbardziej cieszy mnie wysoka frekwencja. To jest bardzo ważne, społeczeństwo pokazało, że interesuje się tym, co się wokół dzieje. Wiadomo było, że odbędzie się druga tura wyborów na prezydenta. Wiadomo było też że faworytami są Radosław Witkowski i Wojciech Skurkiewicz - stwierdził Adam Duszyk, kandydat PSL na prezydenta Radomia. Kandydaci PSL ruszyli w "tany":

22:00. W sztabie PO oczekiwanie na pierwsze wyniki z radomskich komisji:

Radosław Witkowski

22:08. Napływają informacje z obwodowych komisji, że dochodzi do nieporozumień między komisjami ds. przeprowadzenia głosowania, a komisjami ds. ustalenia wyników. Mieszają się kompetencje. - To przedłuży liczenie głosów, może nawet i do południa w poniedziałek - przewiduje wiceprezydent Konrad Frysztak.

22:18. Bezpartyjni Radomianie śledzą wieczór wyborczy w Klubie Archiwum. - Wiadomo było, że jest dwóch głównych przeciwników. Dla nas najważniejsze były wybory do Rady Miejskiej. I mam nadzieję, że nasi kandydaci zdobyli odpowiednią ilość głosów. Cieszę się z tej kampanii, myślę, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Chcieliśmy pokazać radomianom bezpartyjną alternatywę. I myślę, że ta praca została wykonana naprawdę dobrze. Jestem z tych ludzi dumny i dziękuję im za tę pracę - powiedział nam Robert Dębicki, kandydat na radnego.

22:39. Meldunki z komisji nr 46 w PSP 31 - dopiero układane są karty do liczenia. W komisji nr 10 w PSP 28 - urnę otworzono o 22:20.

22.47. Trwa liczenie głosów. - Wszystko rozstrzygnie się jutro rano - usłyszeliśmy właśnie w sztabie PiS. Coraz mniej osób na Rynku, ale najwytrwalsi pozostali, oglądają telewizyjną relacje na TVP Info, popijąc Energy Drink Radomiak ;)

22:56. Kukiz'15 też zadowolony. - Uważam, że odnieśliśmy spory sukces. Prawie 7% to jak na siłę, która nie dostaje dotacji jak inne partie i istnieje w parlamencie od 3 lat, na pewno należy to uznać za sukces. Moim zdaniem wstępne wyniki wyborów na prezydenta odbiegają od tych, które poznamy w najbliższych dniach. Liczyliśmy na trochę inne głosowanie obywateli naszego miasta. Robiliśmy wszystko, żeby ich przekonać. Czy wygra Witkowski czy Skurkiewicz, my będziemy się przyglądać krytycznie władzy, bo taka jest nasza rola - powiedział poseł Robert Mordak, kandydat Kukiz'15 na prezydenta Radomia.

23:01. Pierwsze wyniki: Komisja nr 6 w Okręgu nr 1: 237 głosów na Radosława Witkowskiego, 192 na Wojciecha Skurkiewicza.

23:08. Rafał Rajkowski w sztabie Koalicji Obywatelskiej przy ul. Młynarskiej komentuje dla Radom24.pl: - Czekamy na oficjalne potwierdzenie tych wyników, ale należy bardzo serdecznie podziękować wyborcom świadomym, którzy dokonali wyboru Polski samorządnej, Polski która buduje samorząd od dłuższego czasu i mam nadzieję, że dzisiejsze wyniki to jest dobry prognostyk na przyszłość. Wydaje się, że to sukces wielu prezydentów miast (kandydatów Koalicji), jak i mam nadzieję także bardzo dobry wynik pana Radosława Witkowskiego. Trzymam mocno kciuki i czekamy na oficjalne wyniki, ale wydaje się, że ten wynik będzie bardzo dobry. 

23:13. Bezpartyjni Samorządowcy spędzają wieczór w klubie bilardowym Ośemka przy ul. Sdakowskiej.  Eugeniusz Jacek Woźniak, jedynka w okręgu nr 4: - Myślę, że prawdopodobnie, z dużą dozą wiarygodności wyniki ogólnopolskie przeniosą się na nasz region, a więc Radom i okolice. Myślę, że to będzie naszym sukcesem i wkładem na przyszłość, bo na pewno nie poprzestaniemy na tych wyborach. Będziemy starali się, by wystartować w najbliższych wyborach parlamentarnych.

23:32. Cztery lata temu o tej porze były już wyniki z kilkunastu komisji. Tym razem z liczeniem gosów schodzi dużo dłużej.

23:40. Poseł Leszek Ruszczyk: - Wyniki pokazują, że w dużych miastach wygraliśmy. To tak jak przewidywaliśmy. To były wybory samorządowe, czyli bliżej każdego. Każdy z nas - dobry gospodarz znany jest z imienia i nazwiska, i tu się nie baliśmy. Nasi wójtowie, burmistrzowie i prezydenci byli bardzo dobrymi gospodarzami i wygrali. I bardzo się cieszymy. Uważam, że Sejmiki też będziemy mieć w koalicji do większości, tak że nadal pozostaje stabilizacja w województwach i jest szansa na rozwój.

23:41. Wynik głosowania prezydenckiego z komisji nr 81 w PSP 26 przy ul. Wośnickiej: Witkowski 346, Skurkiewicz 294.

23:50. - Mogliśmy się spodziewać, że elektorat będzie podzielony pomiędzy Radosława Witkowskiego a Wojciecha Skurkiewicza. Jednak są to wyniki sondażowe i nadal liczymy na dobry wynik naszego kandydata. Jeśli chodzi o ogólnopolskie wyniki, to wielkiej niespodzianki nie ma. Sądzę, że wszystkie partie, które przekroczyły próg wyborczy mają niezłą pozycję startową do wyborów parlamentarnych - powiedziała nam Marzena Wróbel w sztabie Kukiz'15.

23:55. Dominik Hebda, kandydat na prezydenta Bezpartyjnych Samorządowców: Wynik 6,3 procenta w skali kraju plasuje nas dość wysoko razem z Kukizem, za PSL-em. Biorąc pod uwagę fakt, że pierwszy raz udało nam się zarejestrować listę ogólnopolską - jest to wynik dobry i daje on nadzieję na to, że będziemy budowali i poszerzali swoje struktury w kraju. Ten wynik za kilka lat będzie w skali samorządowej jeszcze lepszy.

23:59. Do Miejskiej Komisji Wyborczej nie przyjechała jeszcze żadna z komisji obwodowych.

00:02. Komisja nr 37 w Domu Pomocy Społecznej "Nad Potokiem": Witkowski 22, Skurkiewicz 19.

00:18. Wyniki z Aresztu Śledczego: Witkowski 3, Fałek 2, Skurkiewicz 1. Komisja w areszcie to no razie jedyna, która złożyła dokumenty w Miejskiej Komisji Wyborczej. Była jeszcze druga, ale została odesłana, ze względu na braki w dokumentacji.

00:22. Komisja nr 18 w XI LO im. Staszica, przy ul. 11 Listopada, okręg nr 1: Witkowski 395, Skurkiewicz 324. Z pozostałych kandydatów, nikt nie przekroczył 30 głosów.

00:31. Pierwsze wyniki z wyborów do Rady Miejskiej.

Komisja nr 90 w PSP nr 15 przy ul. Kieleckiej. Zwycięstwo PiS - 449 głosów, KKW R. Witkowskiego 433, Kukiz'15 63, PSL 44, Bezpartyjni Radomianie 38, KWW R. Czajkowskiego 25, Bezpartyjni Samorządowcy 23.

Komisja 107 w Przedszkolu Publicznym nr 13, przy ul. Garbarskiej: Witkowski 186, Skurkiewicz 173.

00:37. Spływają do nas kolejne wyniki: 

Komisja 107 w Przedszkolu Publicznym nr 13, przy ul. Garbarskiej: Witkowski 231, Skurkiewicz 189.

Komisja 53 w PSP nr 11 przy ul. Gagarina: Witkowski 467, Skurkiewicz 342.

Komisja 59 w Przedszkolu nr 14, przy ul. Jana Pawła I: Witkowski 308, Skurkiewicz 210.

00:46. Sztab PiS opustoszał. W sztabie KWW R. Witkowskiego spora grupa czeka na wieści z komisji wyborczych.

00:53 Komisja nr 89, w PSP nr 2 przy ul. Batalionów Chłopskich, okręg 3: Witkowski 334, Skurkiewicz 282.

1:06.Komisja nr 44, Zespół Szkół Plastycznych,ul. Grzecznarowskiego, okręg nr 5: Witkowski 280, Skurkiewicz 203.

1:12. Największa z dotychczasowych przewag R. Witkowskiego - Komisja 106 w PSP nr 6 na ul. Rapackiego (budynek dawnego PG 22): Witkowski 691, Skurkiewicz 382, Czajkowski 143..

1:19. Wyniki do RM, komisja 94 w MOK Amfiteatr: PiS 264, KWW R. Witkowskiego 217, Bezpartyjni Radomianie 75, Bezpartyjni Samorządowcy 64.

1:21. Komisja 56, przedszkole Nr 10, ul. Osiedlowa: Witkowski 433, Skurkiewicz 303.

1:24. Pierwsze wyniki głosowania do Sejmiku. Komisja nr 44, Zespół Szkół Plastycznych, ul. Grzecznarowskiego: Rafał Rajkowski 138, Radosław Fogiel 80.

1:28. Wybory do RM. PSP nr 28, ul. Jaracza 8: KWW R. Witkowskiego 384, PiS 299.

1:35. Miejska Komisja Wyborcza ma na razie tylko protokoły z trzech komisji: 110 szpital na ul. Tochtermana, 111 szpital w Krychnowicach, 114 Oddział Zewnętrzny Aresztu Śledczego.

Wynik ze 110 i 114 już podaliśmy. W 111: Witkowski 3, Skurkiewicz 1.

2:11. Wciąż czekamy na kolejne wyniki, ale mamy zastój. Polecenie odgórne, by najpierw liczyć głosy do RM, gdzie jest najwięcej obliczeń. Może to dlatego?

2:15. Komisja nr 48, PSP nr 4, ul. Wyścigowa: Witkowski 478, Skurkiewicz 468.

2:17. Komisja 106 w PSP nr 6 przy ul. Rapackiego (budynek dawnego PG 22). Wyniki do RM: KWW R. Witkowskiego 532, PiS 330. Wyniki do Sejmiku: Koalicja Obywatelska 522, PiS 339.

2:19. Komisja 68, Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych "RAZEM", ul. Sobótki: Skurkiewicz 430, Witkowski 423.

Komisja 75, IV LO im. Chałubińskiego, ul. Mariacka: Witkowski 279, Skurkiewicz 222.

2:25. Komisja nr 11, Zespół Szkół Budowlanych: Witkowski 209, Skurkiewicz 136, Czajkowski 13, Duszyk 12, Fałek 10, Mordak 7, Hebda 1. Do RM: KWW R. Witkowski 168, PiS 125, Kukiz 23, PSL 19, KWW R. Czajkowski 15, Bezpartyjni Radomianie 13, Bezpartyjni Samorządowcy 13, Radomska Prawica 6.

2:32. Komisja nr 72, PSP nr 25, ul. Starokrakowska: Witkowski 81, Skurkiewicz 75.

2:40. Komisja 94 MOK Amfiteatr: Witkowski 327, Skurkiewicz 310.

3:28. Zdrzemnęliśmy się troszkę, ale i niewiele nowych wieści mamy.

Komisja 74, Zespół Szkół Technicznych: Witkowski 345, Skurkiewicz 241.

Komisja 21, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. J. Kochanowskiego, ul. Kilińskiego: Witkowski 245, Skurkiewicz 175.

Komisja nr 76, Powiatowy Urząd Pracy, ul. Ks. Łukasika: Witkowski 239, Skurkiewicz 208.

Kończymy naszą relację. Oczywiście z rana wrócimy do tematu wyborów. Już na 7:15 konferencję prasową przed Urzędem Miejskim zwołał Wojciech Surkiewicz.

Dobranoc. 

autor: mawi, dm, cir

Wasze komentarze (77)

Broń Radom
2018-11-01 21:00:00

Cała Broń za Wojtkiem!

Radomiak
2018-10-23 18:33:00

Co za obrzydliwa ustawka z lokowanie produktu. Oczywiście zupełnie przypadkowo 2 facetów trzyma puszkę nikt nie spodziewał się że są w centrum uwagi zwlaszcza świadczą o tym spojrzenia osób wokół nich. No i obecność faceta który wciska kit wszystkim w Radomiu że kibicuje Radomiakowi po to tylko by zabijać kasę na tych nieświadomych. OBRZYDLIWE

Q
2018-10-23 12:39:00

Witkowski rozlicz sie z70 milionów na lotnisko. To nie twoje prywatne pieniadze

ha ha
2018-10-22 10:15:00

TYLKO DEBILE Z WŁASNEJ PORAŻKI SIĘ CIESZĄ. A ŻE W PISIE ROZUMEM NIE GRZESZĄ TO MÓJ BOŻE I PREZES Z PUTINEM IM NIE POMOŻE. KOMUNIŚCI I ZŁODZIEJE

Kasia
2018-10-22 10:15:00

Pan Skurkiewicz posiłkuje się Warszwą, co do tej pory zrobił dla miasta ? Wiceminister w MON, a ciekawe czy choc jeden dzien służył w wojsku ? Żadnego programu, tylko władza dla władzy. Tylu oficjeli z rządu nie odwiedziło Radomia przez ostatnie 10 lat co w ostatnich 2 tygodniach. I tak nic nie pomoże, PiS raczej przegra. Niech dalej uszczelniają VAT, a nie propagandowe chwyty.

James
2018-10-22 10:14:00

Jak to skomentować?partia PO gdzie były tylko samobójstwa kradzież przez 8 lat ,bieda we wszystkich frontach ,było widać kto nie kradnie to biedny i wygrywa na zachodzie Polski.To nawet ateista czy komunista czy ślepy Nawet by się dziwił.ale cóż damy radę PiS głowa do góry,nie załamywać się.

Ramek RKS
2018-10-22 10:09:00

Dlaczego tak smutno? przecież wygraliśmy wybory (PiS) jest dobrze i będzie coraz lepiej.Jejku powoli cierpliwości, trochę to boli nie że Witkowski wygrywa tylko że PO taka pycha i duma ich zjada ,że w Niemczech w wczoraj na ARD (program własność parlamentu Bundestagu)mówili że PO chcą się złączyć z Niemcami i granicę już tak chcą gdzie wygrał PO,to trochę bóli,a nie że Witkowski wygrywa.

Tez
2018-10-22 09:44:00

To nie film Dyzma przegrywa

sld
2018-10-22 09:36:00

Demokracja ma to do siebie, że głupi zawsze wygrywają z mądrymi

@zak
2018-10-22 08:56:00

Człowieku, zanim coś napiszesz wytrzeźwiej.

zak
2018-10-22 08:43:00

Skórkiewicz Buc może zapomnieć o prezydenturze przegrał nawet na własnej dzielnicy hahahah.. tylko patrzećjak przestanie juz być wiceministrem , cały czas się zastanawiam po co go ludzie wybierają przecież on przez tyle lat bycia w senacie i sejmie nic nie zrobił dla miasta czy ktos go widział wczesniej w mediach nie bo to zwykły pal...t .pzd

zak
2018-10-22 08:43:00

Skórkiewicz Buc może zapomnieć o prezydenturze przegrał nawet na własnej dzielnicy hahahah.. tylko patrzećjak przestanie juz być wiceministrem , cały czas się zastanawiam po co go ludzie wybierają przecież on przez tyle lat bycia w senacie i sejmie nic nie zrobił dla miasta czy ktos go widział wczesniej w mediach nie bo to zwykły pal...t .pzd

jests
2018-10-22 07:06:00

Rafał Czajkowski nie wszedl do rady miejskiej ani nikt z jego komitetu. Ludzie wiedza ze jego komitet nie miał szans na mandaty.

0
2018-10-22 06:45:00

Fejsbukowy troll Czajkowskiego niejaki Aurelia Musisz słabo działał że ma tylko taki wynik.... A tak szumnie zapowiadał miażdżące zwycięstwo na poziomie 44%... Poza tym bezpartyjność Czajkowskiego jest taka jak Jakiego....

anfio
2018-10-22 05:59:00

Informacje na bieżąco, nie można takich znaleźć gdzie indziej.

Basenowy Pedofil
2018-10-22 05:01:00

Basenie, wyniki są nieubłagane Witek wygrywa 1 turze, po co gadasz o drugiej? Nie wrocisz tam gdzie chciales, zawsze mozesz zostac ministrem kibla

Hedhfh
2018-10-22 04:16:00

Przypominam wynik 1tury 2014r. WITKOWSKI 21tys. głosów KOSZTOWNIAK 27 TYS W 2 turze wygrał Witkowski 32 tys do 30 tys. Radość PO zdecydowanie przedwczesna

Basenowy Cwel
2018-10-22 04:00:00

Basenowy, ty nie masz nic do roboty?

Ghtf
2018-10-22 03:36:00

Gołębiów 2 to elektorat PO nowe drogie bloki w dodatku mało tam ludności o wyniku zdecydują osiedla molochy 15 lecie ustronie borki południe zamłynie

xv
2018-10-22 03:14:00

@gcgct: To ty się nie podniecaj. Wynik z komisji na Rapackiego na Gołębiowie II pokazał jakie poparcie ma Witkowski na większych osiedlach :D

 1 2 3 >  ostatnia

Dodaj komentarz:

3 + 3 * 3 =

copyright © 2011 www.radom24.pl

obsługa techniczna: www.zaginionestudio.pl

Linki sponsorowane

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.

ll

Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej