Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Debata kandydatów na prezydenta Radomia [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-10-17 17:35:00, aktualizacja: 2018-10-17 20:10:00

W Wyższej Szkole Handlowej odbyła się dość emocjonująca - ostatnia już debata kandydatów na prezydenta Radomia. Wzięli w niej udział: Rafał Czajkowski (KWW Rafała Czajkowskiego), Adam Duszyk (PSL), Ryszard Fałek (Bezpartyjni Radomianie), Dominik Hebda (Bezpartyjni Samorządowcy), Robert Mordak (Kukiz'15), Wojciech Skurkiewicz (PiS) oraz Radosław Witkowski (KWW Radosława Witkowskiego).

Oznacza to, że w debacie wzięli udział wszyscy kandydaci na prezydenta naszego miasta. Wydarzenie zgromadziło wielu sympatyków z każdej strony sfery politycznej. Dodajmy, że spotkanie poprowadzili: Katarzyna Ludwińska z Gazety Wyborczej oraz Łukasz Molenda z Radomskiej Grupy Mediowej.

Kandydaci odpowiadali na pytania dziennikarzy, losując je. Był też czas na pytania od publiczności. Wszystko natomiast rozpoczęła "wolna runda", w której kandydaci mogli wypowiedzieć kilka słów do wyborców, dlaczego to właśnie na niego warto postawić w niedzielę "krzyżyk".

Kilka słów od każdego z kandydatów:

Rafał Czajkowski: W mojej ocenie miasto nie musi wybierać pomiędzy większym i mniejszym złem, miasto może wybrać mieszkańców, samorządowców i chcemy jako samorządowcy, osoby mieszkające tutaj, zaproponować rozwiązania, które według nas są ważne, atrakcyjne dla mieszkańców.

Adam Duszyk: W politykę nigdy wcześniej się nie angażowałem, jestem osobą bezpartyjną. Mam bardzo dużo pomysłów na Radom, zależy mi na rozwoju tego miasta, zależy mi na jak najbardziej pozytywnym wizerunku Radomia.

Ryszard Fałek: Nie poddaję się, mam charakter sportowca, umiem wygrać, przegrać, ale poddać się nigdy. Tak jak to miało miejsce w 1998 roku, gdy się sprzeciwiłem AWS-owi, broniąc województwa radomskiego.

Dominik Hebda: Bezpartyjni Samorządowcy to realna alternatywa dla osób, które wahają się pomiędzy tym, czy mają wybrać jedną czy druga partię. My jesteś grupą, która naprawdę jest bezpartyjna, która nigdy nie miała styczności z tą realną polityką, którą wszyscy znają z telewizorów.

Robert Mordak: Sprawy rozwoju miasta i problemów z tym związanych, są mi znane i wiem, jak je rozwiązać. Angażowałem się w życie polityczne naszego miasta od 20 lat. Chcemy jako Kukiz'15 zerwać przede wszystkim z korupcją, nepotyzmem, kolesiostwem.

Wojciech Skurkiewicz: Moja kampania jest nacechowana hasłem "Więcej dla Radomia". Radomia nie stać na to, żeby obrażać się na rząd i dziś Radomia nie stać na to, żeby obrażać się na środki finansowe, które przekazuje rząd PiS. Dziś dla Radomia można zyskać absolutnie więcej.

Radosław Witkowski: Przez te cztery lata, razem zmieniamy nasze miasto i to dzięki Państwu, Radom wygląda dziś zupełnie inaczej. Mam jednak święte poczucie, że jesteśmy w połowie drogi. W dalszym ciągu trzeba rozwijać Radom i mam na to plan.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: r24

Wasze komentarze (57)

pisobolszewik
2018-10-18 14:19:00

Swoim wystąpieniem na debacie Pan Suski i Pan Wójcik ostateczne pogrzebali szanse Wojciecha na prezydenturę w Radomiu. Witkowski jest wam za to wdzięczny.

kk
2018-10-18 13:19:00

Witkowski ty klamco Radom ma 17.3 bezrobocia mozna sprawdzic w PUP

Mamy wybór.
2018-10-18 11:58:00

https://www.facebook.com/jacek.pawliszyn.9/videos/2797748583583853/

sesek
2018-10-18 10:24:00

Powinni spytać o ilość dzialek

polo
2018-10-18 10:15:00

pisowskie ścierwa już otworzyły kundlowskie ryje

Jan
2018-10-18 09:07:00

Czajkowski i Duszyk- klasa i kultura sama w sobie. Pozostali... coz zachowanie komitetow Mów i samo za siebie. My mieszkańcy nie mieliśmy szans na zadanie pytania. Czy tak wyglądają debaty na poziomie?

Brawo Panie Pośle Mordak
2018-10-18 09:00:00

Poseł Mordak jako jedyny mówi prawdę o tym co się dzieje w Naszym zniszczonym i drogim mieście.Powodzenia Panie Pośle ...

olaboga
2018-10-18 08:44:00

Mieliśmy jeszcze jeden dowód, ze specjalista od organizowania imprez w nieistniejącej hali nie powinien być dalej prezydentem

0
2018-10-18 08:41:00

Mam w doopie Radka i jego bezmyślnych fanów. Nic nie zrobił oszukał Radomian i jeszcze im podwyżki zafundował

awokado
2018-10-18 08:23:00

nie możemy pozwolić by Radomiem rządził caryc Suski i jego marionetka Skurkiewicz bo dobrze nie będzie .

iga
2018-10-18 08:22:00

Numer jeden Radosław Witkowski !!!

Ale jaja
2018-10-18 06:36:00

Komentarz zablokowany.

PiS=KLER
2018-10-18 06:16:00

PiSowskie bojówki w akcji na debacie kandydatów dały pokaz chamstwa i wieśniactwa. Radom nie dla pisowskiej hołoty! Księża na księżyc!

Traper
2018-10-18 03:20:00

Co z UKŁADEM RADOMSKIM? Czy prokuratura coś już w tej sprawie robi?

sd
2018-10-18 00:21:00

Skurkiewicz się zaorał tym "wsparciem" - czy oni nie pomyśleli, że na sali było głównie samo środowisko polityków, więc te krzyki nic nie dawały, a w tv czy internecie wyglądało to żałośnie?

kapi
2018-10-17 23:53:00

Prezydent wielka kultura. Elektorat PIS wielkie chamstwo.

Ale jaja
2018-10-17 23:38:00

Prawdę mówił i mówi tylko Witkowski. Jak on coś obieca, to pewne, jak osiem tysięcy miejsc pracy.

tkmyy
2018-10-17 23:07:00

szkoda ze mieszkancy nie wiedza ile zarabia radny i jakie majatki maja radomscy politycy oraz to co naprawde dzieje sie w urzedzie miejskim i w miejskich spółkach !

Niezdecydowany
2018-10-17 22:55:00

Nawet nie wiedziałem co tak naprawdę dzieje się w Radomiu ....włosy stają dęba.Dziękuję Panie Pośle Mordak. Ma Pan mój Głos!!!!!!

marcin
2018-10-17 22:47:00

Zdecydowanie najlepszy był poseł Mordak i jako jedyny mówił prawde na debacie. Witkowski gada tak pod wybory, a wystarczy, że przegra 4 listopada i zaraz będą setki telefon z PO do pisu w sprawie stanowisk w mieście !

 1 2 3 >