Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Port Lotniczy Radom ma inwestora!

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-10-12 14:05:00, aktualizacja: 2018-10-12 16:30:00

Zmiana właściciela Portu Lotniczego Radom staje się faktem. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” przelało na konto syndyka pieniądze za jego przejęcie. Do Urzędu Miejskiego wpłynął wniosek o wyrażenie zgody na przekazanie zarządzania lotniskiem PPL-owi.

- Przez całą kadencję starałem się pozyskać dla Portu Lotniczego Radom branżowego inwestora. To się udało. Dotrzymałem słowa. Podziękowania za współpracę należą się tu marszałkowi Adamowi Bielanowi. Teraz wszystko w rękach PPL-u, który w każdej chwili będzie mógł rozpocząć inwestycję. Mocno trzymamy kciuki i będziemy się bacznie przyglądać całemu procesowi inwestycyjnemu. Mam nadzieję, że wszystkie deklaracje, które w ostatnich miesiącach słyszeliśmy od prezesa Mariusza Szpikowskiego będą realizowane. Mamy świadomość, że ten port może się stać biegunem wzrostu gospodarczego dla Radomia - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Z chwilą podpisania umowy pomiędzy syndykiem, a PPL-em, na nabywcę przejdą wszelkie uprawnienia jako zarządzającego lotniskiem, w tym decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego.

Na sobotę konferencję na lotnisku zapowiedziało PPL.

autor: dm

Wasze komentarze (58)

mango
2018-10-16 12:42:00

Radosław ty grasz znaczącymi kartami. Schetyna kazał wam przecież występować przeciw lotnisku w Radomiu. Powiedz konkretnie jesteś za Modlinem czy za Radomiem? Kopacz i Kalinowska już napluły na Radom pańszczyznę w PO odrobiły a ty?

petarda
2018-10-16 08:52:00

oj zbliża się ten dzień, w którym pomachamy Pisiorkom na do widzenia

princes
2018-10-16 08:49:00

Witkowski dopiął swego ! brawo

pantera
2018-10-16 08:48:00

SUUUUUUUUUUUUUUPER. NA PEWNO WSZYSTKO WYPALI. JESZCZE BĘDZIEMY DUMNI Z NASZEGO LOTNISKA

olof
2018-10-15 20:02:00

Przedwczoraj Kalinowska a dzisiaj Kopacz w TNV24 zaatakowały przyznanie lotniska Radomiowi zgodnie z kierunkiem PO. Ona ma startować do PE z Radomia. Trzeba będzie jej wtedy podziękować a tej śmiesznej Kalinowskiej już teraz.

0
2018-10-15 13:43:00

Witkowski jest kłótliwy, nie potrafi współpracować dlatego nie może zostać prezydentem bo ZNÓW pokłóci się ze wszystkimi w Radzie Miasta i Radom na tym STRACI ! Witkowski nie nadaje na prezydenta bo jest bucem, narcyzem i ignorantem!!!

Chichot
2018-10-15 12:49:00

No dobra. Po co sie tak goraczkujecie? Moja opinie chyba wszyscy znaja na temat tego "lotniska"-widma. Ale... Chcialbym najpierw zobaczyc te umowe, ze szczegolami. Mowiono wczesniej, ze owszem, PPL zainwestuje, ale miasto bedzie musialo placic 17mln rocznie przez 20 lat. Wyglada wiec to nastepujaco: miasto utrzymuje lotnisko, PPL inwestuje, ale caly dochod idzie na splacenie inwestycji ( o ile cokolwiek bedzie latac ). Jednym slowem zadluzone do granic mozliwosci miasto ma kosztowny (he he he ) orzech do zgryzienia. Ciekaw jestem czy PPL w tym miliardzie uwzglednil pieniadze na wywlaszczenia i odszkodowania za halas, spaliny i deprecjacje nieruchmosci? Ostatnio nawet jak ta pokazowka pod nazwa Air Show byla, to kto madrzejszy wyjezdzal z miasta, bo sie wytrzymac nie dalo. Kosztowniak mowil, ze taki wspanialy ten port lotniczy bedzie. Za 50mln na Antypody bedzie mozna latac. A jak mowilem, ze to badziewie, to sie smiano i bluzgano. Teraz ja sie posmieje hehehe Jako Chichot historii. heh

adrian
2018-10-15 12:29:00

Ludzie podniecacie się lotniskiem, a dzisiaj niebo jest zorane smugami chemicznymi chemtrails. Czy to Was nie obchodzi co sypią nam na głowy za świństwo?

Józek
2018-10-14 19:51:00

I jeszcze dlatego nie będe głosował na PiS w Radomiu, bo "plują" i przeszkadzają Witkowskiemu zmieniać Radom na lepsze. Żenujące zachowanie radomskich PiS'owców.

Józek
2018-10-14 19:49:00

Radek Witkowski to radomianin, absolwent liceum Kochanowskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego, jedyny prezydent Radomia od 20 lat tak zaangażowany w sprawy miasta i jego mieszkańców, akurat PiS w Radomiu ma chyba najgorszych kandydatów w Polsce, dlatego nie będę głosował na PIS w Radomiu. Szczególnie po aferach ostatnio ujawnionych. Lotnisko to moim zdaniem wymysł Kosztowniaka i co to dało miastu ? Miejsca pracy bezproduktywne, za które zapłacili mieszkańcy Radomia.

maja
2018-10-14 17:57:00

Witkowski musi odejść on nie ma na nic wpływu. To niemy świadek tego co się wokół Radomia dzieje. Rzad go lekceważy bo to żaden partner.

radny
2018-10-14 17:55:00

Olo baranie won. Nie masz zielonego pojęcia, że Suski ze Skurkiewiczem wykonali nawet więcej roboty niż Bielan

olo
2018-10-14 14:00:00

panie witkowski, to pan to wszystko załatwił? No trzeba nie mieć wstydu żeby tak bezczelnie podpinać się pod cudze sukcesy (czytaj Bielan A.). A w ogóle kim jest ten śmieszny pan z tyłu w jak zwykle wyrośniętym garniturku i wiecznie niedomkniętymi ustami? On też ma udział w działaniach na rzecz radomskiego lotniska? Wydaje mi się, że ten pan bardziej sprawdza się w większych i ambitniejszych projektach np. uruchomienie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na ulicy Wierzbickiej. Widok tego jak w brawurowy sposób wciska ten guzik zapadł w mojej pamięci chyba do końca życia.

TV
2018-10-13 15:03:00

A Kalinowska dzisiaj pojechała do TVN24 by pluć na Radom. W audycji Babilon Podprowadzono ciemne kobiety pod obronę lotniska w Modlinie w czym uczestniczyła Kalinowska

wyborca
2018-10-13 13:21:00

Wielki sukces: oddaliśmy zadłużone lotnisko za bezcen, długi sami będziemy spłacać, do tego pokryjemy koszty zaorania i zbudowania od nowa tego, co zostało dotąd zbudowane. Będziemy też płacić za budowę nowej infrastruktury komunikacyjnej, bez której w ogóle nie ma co myśleć o funkcjonowaniu lotniska, jak już teraz płacimy za Wojska Polskiego, bo przecież rząd za wszystko nie zapłaci. W zamian za to, jeśli do obiecanych inwestycji na lotnisku dojdzie i zostanie ono uruchomione, pół miasta nie będzie się nadawało do życia ze względu na hałas, a ci mityczni inwestorzy co to ich ma to lotnisko przyciągnąć nigdy tu nie przyjdą, bo zwyczajnie nie mają gdzie tych wszystkich swoich biznesów ulokować. Czy ktoś zapytał mieszkańców, czy tego chcą? Nie, ale za to wmawia się nam, że mamy się z tego cieszyć, bo uważają nas za stado skretyniałych baranów.

Lola
2018-10-13 13:17:00

Witkowski nie jest zły ale ten jego zastępca K.F to nieporozumienie

fd
2018-10-13 13:13:00

Nie chcę marszów zboczeńców w mieście, nie chcę przyjmowanych muzułmanów, nie chcę lewackiej ideologii, nie chcę Witkowskiego.

0
2018-10-13 13:09:00

Totalne fiasko w pozyskiwaniu inwestorów nie może być darowane Witkowskiemu, który obiecał 8 tys. miejsc pracy. Niech powie, prawdę, ilu inwestorów odprawił z kwitkiem, bo nie miał nawet 5 ha.

0
2018-10-13 13:06:00

Poczytajcie sobie o inwestorach w Białobrzegach, Szydłowcu, Iłży... I to nie byle jakich, bo inwestujących nawet 100 mln zł. i oferujących setki miejsc pracy. W Radomiu jest g... I inaczej być nie może, skoro tak ważną sferę życia miasta powierza się kolesiowi Zawodnikowi. Oto mam pretensję do Witkowskiego. Inwestycje powinien nadzorować człowiek, który na doświadczenie i wysoką pozycje w świecie biznesu.

M1
2018-10-13 12:54:00

Do -Q. Nic podobnego nie napisałem. Czytajcie ze zrozumieniem. Napisałem, że w okresie kadencji Witkowskiego ubyło w Radomiu ponad 8000 bezrobotnych. Pewnie bardzo mało miejsc pracy stworzył bezpośrednio prezydent Witkowski. Ale poprzedni prezydent też ich stworzył niewiele - no może z wyjątkiem tych wybitnie produkcyjnych miejsc pracy na radomskim lotnisku.

 1 2 3 >