Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Nowe autobusy wyjadą na radomskie ulice [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-10-11 13:50:00

Na Placu Corazziego odbyło się uroczyste przekazanie fabrycznie nowych autobusów Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacji w Radomiu.

Nowe autobusy są klimatyzowane, wyposażone w system obsługi Karty Miejskiej i Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, tzw. „ciepły guzik” umożliwiający otwieranie i zamykanie drzwi wejściowych przez pasażerów oraz w ładowarki do urządzeń mobilnych USB. Pojazdy są także monitorowane oraz wyposażone w system monitorowania ciśnienia w ogumieniu. Jeden autobus jest w stanie przewieźć 151 pasażerów. W pojeździe znajduje się 39 miejsc siedzących.

Zakup sześciu autobusów MAN Lion’s City G (A23) to koszt około 10,6 mln złotych. Pojazdy są objęte 36-miesięczną gwarancją bez limitu kilometrów.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: dm

Wasze komentarze (21)

Dogen
2018-10-15 00:08:00

I z czego sie głupcy cieszą. Ujawnią ile wzieli w łapę oddając za pół darmo Manowi fabrykę w Starachowicach?

Radomiak
2018-10-11 22:18:00

PiSiorki nie ujadać! Boli was że będziemy jeździć nowoczesnymi autobusami ? Brawo Radom !

...
2018-10-11 19:16:00

Polaku chciałeś do eu to musisz wiedziec ze kazda fima z uni na prawo do przetargów

Polak
2018-10-11 18:39:00

a dlaczego nie inwestujemy w polskie autobusy, np. solarisy albo autosany?

Tadek
2018-10-11 18:21:00

Ile rocznie MPK przynosi strat? Gdzie obiecywany program komunikacji publicznej?

0
2018-10-11 18:20:00

ŻENADA I PUSTY ŚMIECH!!!

olo
2018-10-11 17:59:00

do@0. Pisz w tłumaczeniu na polski, bo o co ci chodzi ni h...a nie można się domyślić. A tzw.Radomiak jest tak durny, że sam pewnie nie zdaje sobie z tego sprawy. Przecież nie chodzi o fakt dokonania zakupu przez MPK tylko o sposób i miejsce prezentacji. Gdyby w wa-wie prezentować przed UM każdy nowo zakupiony pojazd to..........

0
2018-10-11 17:41:00

A jak tam audyt ryczałtu na telefon? Prezydent w ramach audytu pokazał faktury. Program 500 plus po Radomsku! Jeżeli nie ma faktur na abonament w tej wysokości, to czy odda przywłaszczone pieniądze?

0
2018-10-11 17:37:00

POdniósł wielokrotnie ceny wody i wybudował kładkę i szpilkostrade. Te inwestycje będą w Radomiu pamiętane przez wiele pokoleń a i tunel za 400 tys. Byt Radomian znacznie się poprawił. Woda droższa =antyperspiranty tańsze

0
2018-10-11 17:32:00

Zwykła parówka wyborcza, bo już nawet nie kiełbasa, czy naprawdę Witkowski ma radomian za idiotów?

Matti
2018-10-11 16:54:00

Elektryków w Kielcach jest 25. 15 krótkich Solarisów IV generacji (takie jak u nas jeżdżą na 3, 8 i 13), oraz 10 przegubowych Solarisów III generacji.

h2o
2018-10-11 16:28:00

Rozumiem wszystko, ale bez przesady panie Witkowski. Może jeszcze z tym autobusami pojedziecie do Warszawy, żeby Wam centralnie zrobić promocję w telewizji ogólnopolskiej ? To naprawdę przesada, te autobusy dla MPK na Plazu Corazziego.

xyz
2018-10-11 16:00:00

A nie ma autobusów z firm z polskim kapitałem ?

mtfujkmfduy
2018-10-11 15:58:00

nosz kurcze wielki sukces nowe autobusy i co z tego jak ludzie muszą i tak jeździć starym szrotem 20 letnimi Neoplanami na największych liniach w mieście Ale sukces jak za komuny dali ochłap a w Kielcach 15 elektryków już od kilku miesięcy jeździ po ulicach PO takie sukcesy to włóżcie sobie głęboko w...

do Radomiak
2018-10-11 15:48:00

Cieszę się bardzo bo jeżdżę samochodem ... Ale gratuluję śmiesznego lansiku ... jak będą otwierane nowe szalety miejskie to też proszę o taki show

pixel
2018-10-11 15:33:00

Nie pojedziesz nowymi MANami linią 3, bowiem tę linię obsługuje DLA, a te 6 MANów trafiło do spółki miejskiej - MPK.

Radomiak
2018-10-11 15:15:00

PiSiorki nie ujadac! Boli was że bedziemy jezdzić nowoczesnymi autobusami ? Brawo Radom !

po
2018-10-11 15:04:00

oj witek witek,kielbasa wyborcza , a moze cos na temat 8000miejsc pracy

No i fajnie
2018-10-11 15:00:00

Codziennie do pracy dojeżdżam 3 mam nadzieję że trafią na tą linię.

0
2018-10-11 14:46:00

Znów czuć wyborczą kiełbasę.

 1 2 >