Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Minister przedsiębiorczości i technologii: Rząd PiS przeznaczy 80 mln zł na nowy biurowiec w Radomiu [WIDEO]

Radom on-line / 2018-10-10 13:50:00, aktualizacja: 2018-10-10 17:13:00

Jadwiga Emilewicz poinformowała dziś, że rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznaczy 80 mln zł na budowę nowego biurowca klasy A, który miałby powstać w miejsce historycznej siedziby Fabryki Broni i stworzyć nawet 2000 miejsc pracy.

- Jest to program pilotażowy ministerstwa, który ma pomóc w rozwinięciu sektora centrum usług biznesowych. Dzięki tego typu inwestycjom, młodzi radomianie nie będą musieli emigrować, tylko dostaną wysoko płatne miejsca pracy w swoim mieście. ARP zdecydowała o inwestycji na poziomie 80 mln zł, po to, aby pozostawione sobie hale poprzemysłowe, przekształcić w biurowiec klasy A - mówiła minister przedsiębiorczości i technologii.

Wiceminister obrony narodowej, kandydat PiS na prezydenta Radomia, Wojciech Skurkiewicz dodał: - Stworzenie powierzchni biurowych na 14 tys. metrów kwadratowych, da około 2000 miejsc pracy. To wielka możliwość rozwoju tego historycznego miejsca i całego miasta. Dziś musimy inwestować również w takie miejsca.

- Radom staje się coraz lepiej skomunikowany z resztą kraju. Za chwilę oddana do użytku zostanie zachodnia obwodnica Radomia. Będzie też wreszcie szybka kolei z Radomia do Warszawy, to wszystko to szansa dla miasta, ale najważniejsze jest to, że za prezydenta Skurkiewicza będą powstawały dobrze płatne miejsca pracy - powiedział z kolei wicemarszałek Senatu, Adam Bielan.

Poseł Andrzej Kosztowniak stwierdził natomiast, że takiego biurowca jeszcze w Radomiu nie było i że jest przekonany, że Wojciech Skurkiewicz jako prezydent miasta, będzie wprowadzał do tego budynku PGZ, zaś Anna Kwiecień podkreśliła, że Radosław Witkowski obiecywał powstanie 8 tysięcy miejsc pracy, a przez cztery lata nie stworzył żadnego miejsca inwestycyjnego, zaś PiS chce, aby bezrobocie w Radomiu malało i temu ma służyć ta inwestycja.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: dm

Wasze komentarze (61)

Traper
2018-10-13 11:43:00

Co z UKŁADEM RADOMSKIM. Czy prokuratura zaczęła coś już robić?

123
2018-10-12 14:31:00

Oj pisowskie klamczuszki...korytka w R nie bedzie :)

iga
2018-10-11 13:32:00

ja Pisowi nie wierzę .tak jak przy poprzedniej kampanii obiecywali 500 na każde dziecko , to potem odwrócili kota ogonem i na pierwsze nie należy bez względu na dochód. Czy moje dziecko i moja rodzina jest inna niż rodziny wielodzietne?? Czy to , że mam jedno dziecko to jestem dla PIS JUŻ BOGATA ?? Ii nie potrzebują pomocy od Państwa? NIGDY WIĘCEJ PIS

Natalia
2018-10-11 12:29:00

Oj kłamczuchy Kosztowniak już pokazał swoje budując lotnisko .Budowac to trzeba z głową no chyba że trasa s 12 będzie tam leciała.

0
2018-10-11 10:20:00

Minister przedsiębiorczości i technologii: Rząd PiS przeznaczy 80 mln zł na nowy biurowiec w Radomiu. Jest wsparcie są pieniądze nie ma wsparcia nie ma pieniędzy. Banalnie proste. Tak jak to. Jest Struzik nie ma pieniędzy nie ma Struzika sa pieniądze. No i jeszcze to. Jest PO jest Struzik, nie ma PO nie ma Struzika.

POlak
2018-10-11 09:48:00

W Radomiu w oparciu o ARP powstało Centrum Druku 3d za poprzednich rządów udało się wiele zrobić, to miało być chlubą Radomia. Po przejęciu władzy przez PiS nowy prezes podniósł sobie pensje (zarabia miesięcznie tyle co niektórzy w rok) a centrum praktycznie nic nie robi. Cała prawda o potencjale PiSu.

Do O
2018-10-11 09:20:00

Mamy na myśli nasze dobro radomskie nasz Internacionale airport

0
2018-10-11 09:01:00

@Miłoszzz Jeżeli mówiąc o rozwoju masz na myśli więcej kładek, tuneli i szpilkostrad to jak najbardziej

Miłoszzzz
2018-10-11 08:37:00

A czy ktoś pomyślał, że za rok w wyborach parlamentarnych PIS może a nawet na pewno przegra!! I co wtedy?? Dlatego nie uważam że kandytat Pisu na prezydenta to dobry wybór bo on dogada się tylko i wyłącznie sam ze sobą. Mimo wszystko gwarantem rozwoju jest Radosław Witkowski

Miś
2018-10-11 08:24:00

A skąd niby te miejsca pracy?? Sam budynek ich nie daję. PROSZĘ IM NIE WIERZYĆ BO TO KOLEJNE KŁAMSTWO

Krzysiek
2018-10-11 08:14:00

Rozumiem, że w planie jest wyburzyć to co jest ?? Bo jeżeli tak to najgłupszy pomysł swiata!!! To miejsce powinno całkowicie inaczej zagospodarowne jako miejsce kultury idealne przestrzenie. Ale PIS woli wywalić wszystko w kosmos

0
2018-10-11 08:00:00

A jak było 4 lata temu? http://radom.wyborcza.pl/radom/1,48201,16722366,Wybory_2014__PO_przedstawilo_kandydatow_na_radnych.html

Kris
2018-10-11 07:59:00

Ci panowie to idealni menagerowie dla miasta wiedzą co kupić by później sprzedać z zarobkiem

Ania
2018-10-11 07:52:00

Nowy UKŁAD RADOMSKI

Obatel
2018-10-11 07:52:00

Propaganda trwa skurkiewicz to porażka dla Radomia ciepła woda w kranie już nas nie zadawala. Do O piszesz jakby w Radomiu już Wszyscy totalnie zgupieli ta partia o korzeniach pzpr-owskich wiecznie nie będzie niszczyć Polski i mamy nadzieję że zostanie rozliczana.

miskaryżu
2018-10-11 07:50:00

Rozumiem, że jeśli wygra Witkowski pani Emilewicz dotrzyma obietnicy?

Daniel
2018-10-11 07:43:00

Biurowiec i co kolejne call center-y banki.Pisowskie mydlenie oczu i ludzie będą pracować za miskę ryżu. Ciemny lud to kupi najważniejsze na obiecywać a później wyciszyć obietnice wyborcze.

seneka
2018-10-11 07:43:00

Wszyscy kłamią. Wybudować to nic trudnego ale co dalej.

ale sklad
2018-10-11 07:41:00

http://www.msn.com/pl-pl/rozrywka/gwiazdy/by%c5%82a-wicemiss-polonia-chce-zosta%c4%87-radn%c4%85-rutkowski-oskar%c5%bca%c5%82-j%c4%85-o-udzia%c5%82-w-aferze-dubajskiej/ar-BBObYwG?ocid=ientp inny ma niebieską kartę hehe

0
2018-10-11 07:10:00

Radom potrzebuje rozwoju, co nie jest możliwe bez pomocy rządu. Będziemy więc wybierać między rozwojem a stagnacją. Licząc od roku 1990 nigdy nie było określonych kryteriów dystrybucji rządowych pieniędzy. Rząd pomaga miastom, którym chce pomóc. Lokuje instytucje gdzie chce ulokować. Nie oszukujmy się, że audyt zdecydował o lokalizacji w Radomiu CPD Ministerstwa Finansów. Powstało ono staraniem śp. Tadeusza Wydry, który wówczas był dyrektorem generalnym ministerstwa. Tak więc nie da się jednocześnie kopać z rządem i rozwijać miasta. O tym powinni pamiętać radomianie przy urnach wyborczych.

 1 2 3 >  ostatnia