Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Władze miasta zdradzają szczegóły powstania Dzielnicy Przemysłowej Radom [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-10-08 13:55:00, aktualizacja: 2018-10-08 16:15:00

Dzielnica przemysłowa o powierzchni 40 hektarów powstanie w obrębie Wólki Klwateckiej. Już w przyszłym roku rozpocznie się uzbrajanie terenu położonego po wschodniej stronie ulicy Warszawskiej. - Chcemy by było to miejsce rozwoju nowoczesnych firm oferujących nowe, dobrze płatne miejsca pracy. W naszych planach jest też utworzenie na tym terenie, wspólnie z partnerem biznesowym, parku przemysłowego, który umożliwi inwestowanie w wysokie technologie - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Na budowę układu komunikacyjnego na Wólce Klwateckiej miasto ma zarezerwowane w tegorocznym budżecie oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej 12 milionów złotych.

- Projekt jest już gotowy. Czekamy jeszcze tylko na decyzję środowiskową i będziemy mogli przystępować do prac. Drogi, które powstaną połączą ulice Warszawską, Witosa i Rataja w taki sposób, by zapewnić dojazd do każdej z firm, które będą powstawały na tym terenie - wyjaśnia wiceprezydent Konrad Frysztak.

Prezydent Radosław Witkowski jest przekonany, że zainteresowanych inwestowaniem w Radomiu nie zabraknie. - O tym, że nasze miasto to dobra lokalizacja świadczy m.in. fakt, że bardzo szybko zapełniła się strefa na Wośnikach. Duże nadzieje wiążemy z inwestycją Polskich Portów Lotniczych, a jednocześnie poprawia się układ drogowy, co dodatkowo poprawi atrakcyjność inwestycyjną naszego miasta - podkreśla prezydent.

Przypomina jednocześnie, że z myślą o rozwoju gospodarczym miasta, w Radomiu wdrażany jest system kształcenia dualnego, które jest realizowane we współpracy z przedsiębiorcami i ma na celu odpowiednie przygotowanie kadr do pracy. - Dla przedsiębiorców, którzy decydują o lokalizacji inwestycji duże znaczenie ma jednak nie tylko układ komunikacyjny, ale także możliwości spędzania wolnego czasu. M.in. dlatego budujemy nowoczesną halę widowiskowo-sportową, która będzie miejscem organizacji wielu wydarzeń, a w planach jest budowa Radomskiego Centrum Kultury - wylicza Radosław Witkowski.

Wiceprezydent Jerzy Zawodnik przypomina z kolei, że Radom już teraz jest postrzegany jako jedno z najatrakcyjniejszych w Polsce miejsc do lokalizacji centrów usług biznesowych. - Jako jedno z dwóch miast w Polsce, znaleźliśmy się w pilotażowym programie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, które chce wspierać średnie miasta w zakresie przyciągania inwestorów z sektora centrów usług biznesowych. Projekt jest realizowany wspólnie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Związkiem Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL. Obejmuje m.in. promocję Radomia oraz wsparcie w nawiązywaniu kontaktów z potencjalnymi inwestorami - mówi wiceprezydent, który w rozmowie z Radom24.pl poinformował, że przemysłowa dzielnica jeszcze nie należy do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale trwają rozmowy i wszystko wskazuje na to, że niedługo to się zmieni.

autor: dm

Wasze komentarze (75)

0
2018-10-08 15:22:00

Ci panowie to niedojdy, twierdzą że kładka jest ok, że hala będzie w sierpniu, że układ drogowy jest niezbędny do oddania hali, że trasa NS będzie gotowa w 2017, że bulwarami nad Mleczną pojedziemy do zalewu na Borkach w tym roku, że na Wojska Polskiego nie jest potrzebny rygor natychmiastowej wykonalności, że kamienica Deskurów będzie oddana w terminie, Ratusz zresztą też. Można tak w nieskończoność.

0
2018-10-08 15:20:00

Panie Witkowski, obiecał Pan 8 tys. stanowisk pracy. Mam pytanie do pana - ile pan pozyskał inwestorów. Bo kiedy pan mówił o tak szokującej liczbie miejsc pracy, ludzie uwierzyli, że sprowadzi pan z pomocą premier Kopacz conajmniej kilka dużych fabryk. I dlatego wygrał pan wybory. Teraz nie ma pan nic do powiedzenia w tej sprawie.

Kamil
2018-10-08 15:18:00

Ludzie którzy nie mają swoich pomysłów tylko ściągają z innych, o uzbrojeniu tych terenów Czajkowski już dawno mówił, ale teraz to oni sobie przypisza że to ich pomysł. Ale są słabi.

AnB
2018-10-08 15:18:00

Witkowski, nie traktuj nas jak idiotów. Kto uwierzy w te bzdury? Dołóż do tego jeszcze szesnaście tysięcy miejsc pracy.

0
2018-10-08 15:11:00

To ekipa która nie zrealizowała żadnej większej inwestycji w 4 lata. Która ?pozyskała? kompromitująca miasto kwotę środków europejskich z RPO WM ponad dwukrotnie mniejszą od np. Płocka. Witkowski stracił większość w Radzie Miejskiej przez swoją nieudolność i możliwość kompromisu. Prezydent, który na koniec swojej kadencji wstydzi się swojej partii i udaje komitet obywatelski ???? Człowiek, który szukając dodatkowej pracy naruszył prawo wyrokiem WSA, czyli ustawę antykorupcyjną. Nawet tu jest nieskuteczny. Teraz oczekuje w Radomiu zmian. ???? Tu się z hasłem pana prezydenta zgadzam. Szkoda zwyczajnie miasta i mieszkańców. Czas na zmianę prezydenta! ????

lolko
2018-10-08 15:09:00

radek nareszcie zdradził wszystkim swoje pomysły na rozwój miasta. !!!!!!!!!!!!!!! Nawet nie wiem czy jeszcze dołożyć tych wykrzykników! Radziu, a coś się tak czaił przez lat tyle! No dejże spokój chłopie, to ludzie tu w Radomiu lat tyle czekają a ty teraz mówisz , że pomysł masz masz. No nieuchronnie podsunął ci go końrad , no bo to geniusz.

0
2018-10-08 15:06:00

Witkowski swoim postępowaniem organizowaniem wirtualnych imprez w niewybudowanej hali nie dość, że sam jest śmieszny to jeszcze ośmiesza miasto! PRZYPOMINAM: Witkowski z kopacz głosowali w Sejmie PRZECIW BUDOWIE HALI W RADOMIU !!!

bas
2018-10-08 14:51:00

Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać

Dominik
2018-10-08 14:50:00

No i dobrze. Radom potrzebuje nowych inwestycji.

lolko
2018-10-08 14:41:00

radek nareszcie zdradził wszystkim swoje pomysły na rozwój miasta. !!!!!!!!!!!!!!! Nawet nie wiem czy jeszcze dołożyć tych wykrzykników! Radziu, a coś się tak czaił przez lat tyle! No dejże spokój chłopie, to ludzie tu w Radomiu lat tyle czekają a ty teraz mówisz , że pomysł masz masz. No nieuchronnie podsunął ci go końrad , no bo to geniusz.

0
2018-10-08 14:35:00

Jak wygra Skurkiewicz to Radom pójdzie do przodu. I tu nie chodzi o jego nadzwyczajne cechy osobowe, lecz o poparcie rządu. Bez pomocy rządu pozostaniemy dziadowskim miastem. Bierzmy pod uwagę to, że według wszelkich sondaży, PiS będzie rządził w kraju przez kolejną kadencję. mamy więc pięć lat, to dużo.

wal
2018-10-08 14:32:00

Radek a gdzie 8000miejsc pracy i tramwaj. Znowu obiecujesz a nic nie robisz ignorancie

0
2018-10-08 14:31:00

Kosztowniak to jest polityk z półki wyżej niż Witkowski, Frysztak, Zawodnik. W tym wywiadzie to widać jak na dłoni.

vc
2018-10-08 14:31:00

Czekamy na obietnicę, że na ukończeniu jest koncepcja budowy kosmodromu. 8000 pracowników wyemigrowało.

Ob.
2018-10-08 14:23:00

O czym wy mówicie? Mieliście cztery lata, ilu poważnych inwestorów sprowadziliście do Radomia? Pic, pic i kiełbasa wyborcza.

pierwsza  < 2 3 4