Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Władze miasta zdradzają szczegóły powstania Dzielnicy Przemysłowej Radom [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-10-08 13:55:00, aktualizacja: 2018-10-08 16:15:00

Dzielnica przemysłowa o powierzchni 40 hektarów powstanie w obrębie Wólki Klwateckiej. Już w przyszłym roku rozpocznie się uzbrajanie terenu położonego po wschodniej stronie ulicy Warszawskiej. - Chcemy by było to miejsce rozwoju nowoczesnych firm oferujących nowe, dobrze płatne miejsca pracy. W naszych planach jest też utworzenie na tym terenie, wspólnie z partnerem biznesowym, parku przemysłowego, który umożliwi inwestowanie w wysokie technologie - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Na budowę układu komunikacyjnego na Wólce Klwateckiej miasto ma zarezerwowane w tegorocznym budżecie oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej 12 milionów złotych.

- Projekt jest już gotowy. Czekamy jeszcze tylko na decyzję środowiskową i będziemy mogli przystępować do prac. Drogi, które powstaną połączą ulice Warszawską, Witosa i Rataja w taki sposób, by zapewnić dojazd do każdej z firm, które będą powstawały na tym terenie - wyjaśnia wiceprezydent Konrad Frysztak.

Prezydent Radosław Witkowski jest przekonany, że zainteresowanych inwestowaniem w Radomiu nie zabraknie. - O tym, że nasze miasto to dobra lokalizacja świadczy m.in. fakt, że bardzo szybko zapełniła się strefa na Wośnikach. Duże nadzieje wiążemy z inwestycją Polskich Portów Lotniczych, a jednocześnie poprawia się układ drogowy, co dodatkowo poprawi atrakcyjność inwestycyjną naszego miasta - podkreśla prezydent.

Przypomina jednocześnie, że z myślą o rozwoju gospodarczym miasta, w Radomiu wdrażany jest system kształcenia dualnego, które jest realizowane we współpracy z przedsiębiorcami i ma na celu odpowiednie przygotowanie kadr do pracy. - Dla przedsiębiorców, którzy decydują o lokalizacji inwestycji duże znaczenie ma jednak nie tylko układ komunikacyjny, ale także możliwości spędzania wolnego czasu. M.in. dlatego budujemy nowoczesną halę widowiskowo-sportową, która będzie miejscem organizacji wielu wydarzeń, a w planach jest budowa Radomskiego Centrum Kultury - wylicza Radosław Witkowski.

Wiceprezydent Jerzy Zawodnik przypomina z kolei, że Radom już teraz jest postrzegany jako jedno z najatrakcyjniejszych w Polsce miejsc do lokalizacji centrów usług biznesowych. - Jako jedno z dwóch miast w Polsce, znaleźliśmy się w pilotażowym programie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, które chce wspierać średnie miasta w zakresie przyciągania inwestorów z sektora centrów usług biznesowych. Projekt jest realizowany wspólnie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Związkiem Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL. Obejmuje m.in. promocję Radomia oraz wsparcie w nawiązywaniu kontaktów z potencjalnymi inwestorami - mówi wiceprezydent, który w rozmowie z Radom24.pl poinformował, że przemysłowa dzielnica jeszcze nie należy do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale trwają rozmowy i wszystko wskazuje na to, że niedługo to się zmieni.

autor: dm

Wasze komentarze (75)

Q
2018-10-08 20:20:00

Witkowski rozlicz sie z70 milionów na lotnisko. To nie twoje prywatne pieniadze

0
2018-10-08 20:17:00

Przychodzi Końrad F. Lwowski do jaśnie pana przepięknego Radosława W. Narcyza Pierwszego i pyta: siema, co robisz? NIC, w pracy jestem, odpowiada. A Ty? Też NIC, przecież pracujemy razem.

0
2018-10-08 19:54:00

Witkowski miał cztery lata na to, by pokazać, co potrafi w zakresie ściągania inwestorów. Za kwiecisty bajer tuż przed wyborami dziękujemy. Radomianie to nie durnie, jeżdżą po Polsce i doskonale wiedzą co dzieje się w innych miastach a co w Radomiu.

kapi
2018-10-08 18:59:00

Ciekawe czy Wójcik i Kosztowniaka siostra nie kupili działek na tej dzielnicy ,bo znając ich wyczucie do inwestowania w nieruchomości to kto wie czy z piętnastu tam razem nie kupili.Przecież oni uwielbiają inwestować,

0
2018-10-08 18:58:00

Żeby mieć inwestorów, to trzeba na stanowisku wiceprezydenta zatrudnić człowieka ze znajomością języków i pozycją w świecie biznesu. Witkowski na to nie pójdzie. Dla niego najważniejsi są kolesie. Miał cztery lata, by pokazać, że jest inaczej.

0
2018-10-08 18:20:00

Witkowski jest kłótliwy dlatego nie może zostać prezydentem bo ZNÓW pokłóci się ze wszystkimi w radzie i Radom na tym STRACI ! Witkowski nie nadaje na prezydenta bo jest bucem, narcyzem i ignorantem

jortek
2018-10-08 18:01:00

Rozliczcie się oszusci z jednych walkow a dopiero bedzie nas karmic kolejnymi.

Bozena
2018-10-08 17:59:00

W ciagu jednej kadencji zrobil dla Radomia tyle zlego jak jeszcze nikt inny.

buszak
2018-10-08 17:58:00

Alkoholik zlodziej. Kon lwowski ***** Lenin lapowkarz.

0
2018-10-08 17:54:00

A jak tam audyt ryczałtu na telefon? Prezydent w ramach audytu pokazał faktury. Program 500 plus po Radomsku! Jeżeli nie ma faktur na abonament w tej wysokości, to czy odda przywłaszczone pieniądze?

Jan
2018-10-08 16:38:00

Widac ze Ci Panowie robili skrupulatnie notatki z wywiadow Czajkowskiego ???? On juz dawno mowil o tych terenach . Ciekawe co następnego zaproponują... ????

0
2018-10-08 16:13:00

Panie Witkowski, kiedy pan był ostatni raz na budowie hali? Czy z tego co pan widział wynika, że mogą tam być imprezy za miesiąc. Kłamstwa w żywe oczy nie przebaczymy.

0
2018-10-08 15:59:00

Błazen i dwóch trefnisiów.

0
2018-10-08 15:50:00

Cztery lata temu mówił o napływie inwestorów, co zakończyło się kompromitacją. I znowu obiecuje inwestorów. Jak tak można?

kundel
2018-10-08 15:49:00

Programy; life, mieszkania plus, 8 tys. miejsc pracy - wszystko leży, a pan kandydat Witkowski gotów do rządów przez kolejnych pięć lat. Tańcami i czujnikami czasu dla seniorów nie da się przykryć bryndzy jaka była przez cztery ostatnie lata w Radomiu.

0
2018-10-08 15:44:00

Panie Witkowski, nie mów pan jak Radom jest postrzegany, lecz powiedz pan ile w ciągu kadencji ściągnął pan do Radomia inwestorów przemysłowych i branży BPO. Pana bajerów mamy dość. Gdy chodzi o drogi do dzielnicy przemysłowej? Dlaczego pan ich nie wykonał rok czy dwa lata temu, lecz mówi o tym na 10 dni przed wyborami?

0
2018-10-08 15:37:00

Przecież Witkowski z tymi dwoma kpią z nas radomian w żywe oczy.

Górski
2018-10-08 15:27:00

Nieudolny, tymczasowy administrator położył również projekt ,,LIVE,, na którym nam mieszkańcom bardzo zależało, zmiana prezydenta jest konieczna na kogoś skutecznego w działaniu, i jak to jest możliwe że ktoś dostaje podwójne wynagrodzenie a nic nie robi

po
2018-10-08 15:27:00

4 lata miales, a gdzie 8000 miejsc pracy?

0
2018-10-08 15:24:00

Przychodzi Końrad F. do jaśnie pana przepięknego Radosława narcyza pierwszego i pyta: siema, co robisz? NIC, w pracy jestem, odpowiada. A Ty? Też NIC, przecież pracujemy razem

 < 1 2 3 4 >