Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Władze miasta zdradzają szczegóły powstania Dzielnicy Przemysłowej Radom [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-10-08 13:55:00, aktualizacja: 2018-10-08 16:15:00

Dzielnica przemysłowa o powierzchni 40 hektarów powstanie w obrębie Wólki Klwateckiej. Już w przyszłym roku rozpocznie się uzbrajanie terenu położonego po wschodniej stronie ulicy Warszawskiej. - Chcemy by było to miejsce rozwoju nowoczesnych firm oferujących nowe, dobrze płatne miejsca pracy. W naszych planach jest też utworzenie na tym terenie, wspólnie z partnerem biznesowym, parku przemysłowego, który umożliwi inwestowanie w wysokie technologie - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Na budowę układu komunikacyjnego na Wólce Klwateckiej miasto ma zarezerwowane w tegorocznym budżecie oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej 12 milionów złotych.

- Projekt jest już gotowy. Czekamy jeszcze tylko na decyzję środowiskową i będziemy mogli przystępować do prac. Drogi, które powstaną połączą ulice Warszawską, Witosa i Rataja w taki sposób, by zapewnić dojazd do każdej z firm, które będą powstawały na tym terenie - wyjaśnia wiceprezydent Konrad Frysztak.

Prezydent Radosław Witkowski jest przekonany, że zainteresowanych inwestowaniem w Radomiu nie zabraknie. - O tym, że nasze miasto to dobra lokalizacja świadczy m.in. fakt, że bardzo szybko zapełniła się strefa na Wośnikach. Duże nadzieje wiążemy z inwestycją Polskich Portów Lotniczych, a jednocześnie poprawia się układ drogowy, co dodatkowo poprawi atrakcyjność inwestycyjną naszego miasta - podkreśla prezydent.

Przypomina jednocześnie, że z myślą o rozwoju gospodarczym miasta, w Radomiu wdrażany jest system kształcenia dualnego, które jest realizowane we współpracy z przedsiębiorcami i ma na celu odpowiednie przygotowanie kadr do pracy. - Dla przedsiębiorców, którzy decydują o lokalizacji inwestycji duże znaczenie ma jednak nie tylko układ komunikacyjny, ale także możliwości spędzania wolnego czasu. M.in. dlatego budujemy nowoczesną halę widowiskowo-sportową, która będzie miejscem organizacji wielu wydarzeń, a w planach jest budowa Radomskiego Centrum Kultury - wylicza Radosław Witkowski.

Wiceprezydent Jerzy Zawodnik przypomina z kolei, że Radom już teraz jest postrzegany jako jedno z najatrakcyjniejszych w Polsce miejsc do lokalizacji centrów usług biznesowych. - Jako jedno z dwóch miast w Polsce, znaleźliśmy się w pilotażowym programie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, które chce wspierać średnie miasta w zakresie przyciągania inwestorów z sektora centrów usług biznesowych. Projekt jest realizowany wspólnie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Związkiem Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL. Obejmuje m.in. promocję Radomia oraz wsparcie w nawiązywaniu kontaktów z potencjalnymi inwestorami - mówi wiceprezydent, który w rozmowie z Radom24.pl poinformował, że przemysłowa dzielnica jeszcze nie należy do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale trwają rozmowy i wszystko wskazuje na to, że niedługo to się zmieni.

autor: dm

Wasze komentarze (75)

TV
2018-10-13 15:04:00

A Kalinowska dzisiaj pojechała do TVN24 by pluć na Radom. W audycji Babilon Podprowadzono ciemne kobiety pod obronę lotniska w Modlinie w czym uczestniczyła Kalinowska

Q
2018-10-10 17:00:00

Witkowski rozlicz sie z70 milionów na lotnisko. To nie twoje prywatne pieniadze

Górski R.
2018-10-10 09:30:00

Przychodzi Końrad F. Lwowski do jaśnie pana przepięknego Radosława W. Narcyza Pierwszego i pyta: siema, co robisz? NIC, w pracy jestem, odpowiada. A Ty? Też NIC, przecież pracujemy razem.

NiepoRadek
2018-10-10 09:29:00

Witkowski swoim postępowaniem organizowaniem wirtualnych imprez w niewybudowanej hali nie dość, że sam jest śmieszny to jeszcze ośmiesza miasto! PRZYPOMINAM: Witkowski z kopacz głosowali w Sejmie PRZECIW BUDOWIE HALI W RADOMIU !!!

Taka prawda
2018-10-10 09:22:00

Witkowski jest kłótliwy dlategco nie może zostać prezydentem bo ZNÓW pokłóci się ze wszystkimi w radzie i Radom na tym STRACI ! Witkowski nie nadaje na prezydenta bo jest bucem, narcyzem i ignorantem

pixel
2018-10-09 20:42:00

Wszystko cacy, oprócz tego, że włodarze miasta - rodowici Radomianie - nie odrobili nawet pracy domowej z geografii miasta. Otóż Wólka Klwatecka jest po zachodniej stronie ul. Warszawskiej, natomiast to coś ma powstać na Wincentowie (dane za Podziałem Radomia na obszary Systemu Informacji Miejskiej, patrz: www.mzdik.pl/upload/file/Radom-obszary-SIM.pdf). To tak, jakby nazwać Stare Miasto - Miastem Kazimierzowskim. Swoją drogą, widać wyraźne "przyspieszenie w działaniu" tuż przed wyborami... To już nawet nie jest kiełbasa, tylko podłe parówki wyborcze...

Witek
2018-10-09 15:03:00

Dobrze płatne miejsca - a to co oddziały miejskich Spółek tam zbuduje bo już teraz się ludzie nie mieszczą czy Wilk&Frysztak - spółka rodzinna

do awokado
2018-10-09 12:32:00

zmienia się ale dla grona działaczy, znajomych, rodzin członków PO a tylko ślepiec tego nie widzi lub członek PO. Nie piszę o działaniach dla dobra mieszkańców, których podejmowanie jest psim obowiązkiem każdego urzędującego prezydenta. Mam takie zdanie i nie jestem PISIOREM.

awokado
2018-10-09 12:12:00

teraz dla PISIORÓW wszystko , co robi Prezydent Witkowski jest bezpodstawne i nie po ich myśli. Szkoda tylko , że wyborcy PIS w ten sam sposób nie negują swojej partii " nieudaczników PIS" , która przez dwie kadencje nic nie zrobiła ! Nie rozumiem radomian zapatrzonych na PIS chyba tylko i wyłącznie przez 500+, którzy nie widzą jak za czasów Radka zmienia się Radom

0
2018-10-09 11:00:00

Witek niedojda i jego ekipa jak zwykle zrzuca winę na pis, nieudacznik tylko to potrafi

0
2018-10-09 10:59:00

Panie Witkowski, pan nawet nie jest śmieszny, pan jedt żenujący, a to co pan robi, a właściwie nie robi i to co mówi uwłacza ludziom choć odrobinę myślącym

O
2018-10-09 10:56:00

Dla zwolenników pis każda inicjatywa podjęta przez obecne władze Radomia jest zła. Co by się nie pojawiło w mediach spotyka się z negatywnym komentarzem z ich strony. A dzisiaj jakoś szczególnie są aktywni. Chyba będzie pełnia... Pozdro pisiory

do Witka
2018-10-09 10:36:00

pokarz zaklad pracy w ktorym zarabia sie 3000 netto jak w urzedzie nierobie

do awokado
2018-10-09 10:13:00

Może jakiś przykład ? Osiągnięcia takie jak w spocie wyborczym witkowskiego ? Starać to się może nawet i p.Mordak jak wygra. A na razie to wypadamy słabiutko i śmiesznie na tle innych miast ... ale jaki pan taki kram.

0
2018-10-09 10:12:00

Witkowski swoim postępowaniem organizowaniem wirtualnych imprez w niewybudowanej hali nie dość, że sam jest śmieszny to jeszcze ośmiesza miasto! PRZYPOMINAM: Witkowski z kopacz głosowali w Sejmie PRZECIW BUDOWIE HALI W RADOMIU !!!

0
2018-10-09 10:11:00

Cztery lata temu mówił o napływie inwestorów, co zakończyło się kompromitacją. I znowu obiecuje inwestorów. Jak tak można?

0
2018-10-09 10:10:00

Ta ekipa która nie zrealizowała żadnej większej inwestycji w 4 lata. Która pozyskała kompromitująca miasto kwotę środków europejskich z RPO WM ponad dwukrotnie mniejszą od np. Płocka. Witkowski stracił większość w Radzie Miejskiej przez swoją nieudolność i możliwość kompromisu. Prezydent, który na koniec swojej kadencji wstydzi się swojej partii i udaje komitet obywatelski ???? Człowiek, który szukając dodatkowej pracy naruszył prawo wyrokiem WSA, czyli ustawę antykorupcyjną. Nawet tu jest nieskuteczny. Teraz oczekuje w Radomiu zmian. ??!! Tu się z hasłem pana prezydenta zgadzam. Szkoda zwyczajnie miasta i mieszkańców. Czas na zmianę prezydenta!!!

123
2018-10-09 10:09:00

ja pie..lę ale tonami wylewa się wazelina i chwalenie ... a dokonania dla Radomia prezydenta (jeszcze) są bardzo mizerne jak przez 4 lata jego rządów.

0
2018-10-09 10:08:00

A jak tam audyt ryczałtu na telefon? Prezydent w ramach audytu pokazał faktury. Program 500 plus po Radomsku! Jeżeli nie ma faktur na abonament w tej wysokości, to czy odda przywłaszczone pieniądze?

0
2018-10-09 10:07:00

Przychodzi Końrad F. Lwowski do jaśnie pana przepięknego Radosława W. Narcyza Pierwszego i pyta: siema, co robisz? NIC, w pracy jestem, odpowiada. A Ty? Też NIC, przecież pracujemy razem.

 1 2 3 >  ostatnia