Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Kukiz'15 chce likwidacji równorzędnych skrzyżowań w Radomiu. Gorąca dyskusja na konferencji prasowej [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-10-08 12:01:00, aktualizacja: 2018-10-08 16:33:00

Poseł Robert Mordak, kandydat Kukiz'15 na prezydenta Radomia i Marzena Wróbel, kandydatka na radną w okręgu nr 1, zapowiadają w przypadku wygrania wyborów likwidacje równorzędnych skrzyżowań w centrum miasta. Konferencja prasowa przebiegała normalnie, dopóki nie doszło do zadawania pytań. Wtedy wywiązała się gorąca dyskusja między politykami a dziennikarzami.

- Są to sprawy, które komplikują życie mieszkańcom. Wręcz wyczuwamy tu pewną złośliwość ze strony obecnych władz miasta, ale i poprzednich, bo sprawa nie jest rozwiązana. W związku z tą organizacją ruchu, kilkanaście miesięcy temu, na rogu ulic Sienkiewicza/Wyszyńskiego doszło do dachowania samochodu. W strefie "Tempo 30"! To wszystko ze względu na tą złą organizację ruchu w centrum Radomia - mówił Robert Mordak.

Marzena Wróbel dodała: - Będziemy analizować, w jaki sposób został zorganizowany ruch w centrum miasta. Dziś chcemy zobrazować problem, pokazując realne problemy kierowców, którzy poruszają się ul. Sienkiewicza, Mickiewicza, Moniuszki, Piłsudzkiego. Ulica Sienkiewicza zawsze była z pierwszeństwem przejazdu, ale władze zmieniły organizację i mamy teraz skrzyżowania równorzędne. Obserwowaliśmy zachowania kierowców i oni często po prostu nie wiedzą, jak się zachować w tym miejscu.

- Nikt nie spodziewa się takich skrzyżowań w centrum miasta. Takie na ogół występują na drogach wiejskich, gdzie stosunkowo jest niewielki ruch kołowy. Tymczasem nam zafundowano takie skrzyżowanie w centrum Radomia. Jest to niezwykle groźna sytuacja. Jeśli zostanę radną, zrobię wszystko, żeby tę organizację ruchu zmienić, tak żeby nie było dodatkowych zagrożeń, zarówno dla pieszych, jak i kierowców.

W drugiej część konferencji doszło do gorącej dyskusji nt. organizacji ruchu, zmian czy ulicach, które przyciągają inwestorów. Całość na powyższym filmiku.

autor: dm

Wasze komentarze (38)

0
2018-10-08 14:32:00

asie nie każdy musie mieć prawo jazdy ale widać, że wszystko musisz mieć wpisane w kodeks bo jak nie to jestem Panem i Władcą (pojęcie "kultura" nie czytaj literalnie a ogólnie /ale z bystrością słabo u Ciebie to Ci podpowiem/ = jeżdżę zgodnie z przepisami). A jeżeli ktoś nie wie jak zachować się na skrzyżowaniu równorzędnym to może niech lepiej powtórzy kurs lub zda prawo jazdy do wydziału komunikacyjnego. Co do zielonego jak już tak patrzysz to proponuję przejść się lub pojechanie na skrzyżowanie Wernera/Malczewskiego to zobaczysz korkowanie na życzenie bo mam zielone :)

olo
2018-10-08 14:20:00

dobra !!!! czyli co do tego, że równorzędność skrzyżowań jest idiotyzmem wszyscy są zgodni !!! A co na to wszyscy, że zauważył to tylko KUKIZ 15 ?

piłsudxkiego
2018-10-08 14:14:00

jesu..... a może piółsudskiego?

as
2018-10-08 14:13:00

@olo nie uwierzysz ale frytek w Radomiu psuł od listopada 2014 a strefę wprowadzono w kwietniu 2014 czyli za andrzeja hehhehehee

as
2018-10-08 14:03:00

@ O prawdopodobieństwo ? przeciez tam non sto są takie sytuacje Moniuszki Sienkiewicza, Mickiewicza i na Kilińskego Witolda. POkaż mi w ustawie Kodeks Drogowy art dotyczący kultury i uprzejmości. A z tym zielonym toś dowciapny jak g..o w klozecie. Na kurs na kartę rowerową się zapisz jak nie wiesz!

@franek
2018-10-08 14:03:00

@franek. O kim ty piszesz, że tacy ludzie nie mają honoru odnosząc się do wystąpienia pani Wróbel ? Może przedstaw się z imienia i nazwiska i wtedy wszyscy zainteresowani ocenią jakim "człowiekiem honoru" jesteś UB-ku ( o co cię podejrzewam).

as
2018-10-08 13:57:00

olo lolo siedzisz w ciepłym biurze na ul rynek i trollujesz za 80tys rocznie. A debila znajdziesz jak w lustro spojrzysz. Ps. A pod pozorem uspokojenia ruchu samochodowego wprowadzono te zmiany pod naciskiem aktywistów rowerowych, bo taki trend był, aby w centrum miast rządzili rowerzysci a raczej eko ugrupowania. I dużo w Radomiu wraz z Frysztamiem udało im się napsuć, ale coś się pokłócili o właśnie ul Struga. I zobacz ośle jeden jak dług twój pryncypął andrzej zrobił a ty na witka stękasz. PO PIS jeden ...uj.

olo
2018-10-08 13:46:00

wy debile pokłócicie się nawet o to która jest godzina !!! Nie przyjdzie do tych pustych łbów skrytykować tych, którzy wprowadzili te kretyńskie przepisy w centrum miasta o równoważności skrzyżowań ( a przypomnę był nim nasz geniusz końrad) i jakiś imbecyl pt. "as" czy inny debil robi wykłady z ruchu drogowego o którym i tak nie ma pojęcia a rzecz cała zasadza się na tym żeby dokuczyć pis. Zobacz ośle jeden z drugim za czyich rządów i z czyjej inicjatywy odbyła się zmiana organizacji ruchu w tym rejonie miasta i ryj w kubeł jeżeli masz honor

0
2018-10-08 13:35:00

asie - jakie jest prawdopodobieństwo, że 4 samochody spotkają się w jednym czasie na skrzyżowaniu ?? A jak już zaczniesz wypisywać swoje dyrdymały to wtedy jeszcze jest coś takiego jak kultura i uprzejmość i wystarczy ze jeden kierowca przepuście drugiego i po problemie. Asie jeszcze jedno pytanie co zrobisz jak masz zielone a skrzyżowanie jest zakorkowane ? Zapewne wiedziesz bo mas zielone :P

Cypis
2018-10-08 13:21:00

Jaki poziom dziennikarstwa? Wstyd i żenada. Kłóci się zamiast bezstronnie wysłuchać tego, co mają do powiedzenia organizatorzy spotkania

Franek
2018-10-08 13:18:00

Ale dno. Tacy ludzie nie mają honoru. Pani Wróbel niech Pani zejdzie że sceny.

as
2018-10-08 13:06:00

na skrzyżowaniu równorzędnym, z każdego kierunku stoją samochody i który ma pierwszeństwo, który jedzie pierwszy troliki pismowskie JUŻ wiecie dlaczego oni o tym mówią? Ano tak, wy nawet karty rowerowej nie macie,skoro tymi wypożyczanymi za free rowerami po chodnikach jeździcie.

Mariano
2018-10-08 12:59:00

Ale tępaki.... nie wiedzą która to prawa strona, dajmy im władzę !!!

Lejb Fogelmann
2018-10-08 12:39:00

PANI WRÓBEL MA CAŁKOWITA RACJĘ !!!

tadek
2018-10-08 12:38:00

co ci ludzie biora zero pojecia, aby coś powiedzieć ale zeby to juz czymś poprzeć to brak argumentów, bradzo dobitnie ten redaktor ich zagiał, bravo dla redaktora, widać ze Ci ludzie chcą cie dopchać tylko to koryta, gadając herezje bo ciemy lud wszystko kupi

Edek
2018-10-08 12:22:00

Co za prymitywy pchają się do władzy... Kto ma pierwszy jechać ? ten z prawej !!!! a jak to jest zbyt trudne to znaczy, że ktoś jest tak bardzo ograniczony, że absolutnie nie może być radnym, ani zajmować żadnych funkcji

max
2018-10-08 12:17:00

A mnie się podoba taka organizacja ruchu w centrum.

MORDAK
2018-10-08 12:07:00

Mordak już odleciał.... Zasada ustąp pierwszeństwa z prawej, tak trudno to pojąc?

 < 1 2