Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Kandydaci na radnych PiS o ''tajnych aneksach'' dot. przebudowy kamienicy Deskurów [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-10-05 16:20:00

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na radnych Rady Miejskiej w Radomiu - Łukasz Podlewski oraz Karol Gutkowicz, omówili dziś kwestie "dość niejasnego procedowania w dokumentacji dot. przebudowy kamienicy Deskurów". Mówili też o zaplanowanej na listopad gali boksu w budowanej hali widowiskowo-sportowej.

Łukasz Podlewski przedstawił sytuację dot. harmonogramu prac, historii podpisywania umów i "tajnych aneksach" ws. przebudowy kamienicy Deskurów. - Dotarliśmy do dokumentacji, która obrazuje nam dość niejasne procedowanie. Te sprawy wymagają wyjaśnienia i mamy nadzieję, że stanie się to na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej - mówił kandydat PiS na radnego.

Następnie usłyszeliśmy o "tajnych aneksach", o których nikt nie mówił czy ciągłych zmianach daty zakończenia prac. - Drugi z aneksów podpisany przez miasto i zarząd województwa, wskazuje na przedłużenie terminu rozliczenia tej inwestycji, a tym samym prowadzenia prac. W dochodach w 2018 roku, nie znajdzie się więc kwota 8,2 mln zł, która na podstawie aneksu została przesunięta na przyszły rok. Czemu kwestia podpisania aneksu została zatajona przed RM i mieszkańcami? - zapytał członek sztabu wyborczego Wojciecha Skurkiewicza.

- Na jednej z sesji wiceprezydent Frysztak powiedział, że należy zmniejszyć plan dochodów, ponieważ "przetarg poszedłby taniej". Chciałbym się zapytać Konrada Frysztaka, w którym momencie przetarg poszedł taniej? Proszę, aby nam pokazał, gdzie są więc te oszczędności, jak przetarg poszedł taniej - kontynuował Łukasz Podlewski, który na zakończenie wyraził swoje zaniepokojenie dot. budowy hali widowiskowo-sportowej i zaplanowanej na listopad gali boksu: - Byłem wczoraj na terenie budowy i nie ma technicznych możliwości, żeby ta gala się odbyła. Proszę więc prezydenta Witkowskiego o przedstawienie umów i nie przerzucanie się winą z prezesem Jandułą.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: Damian Markowski

Wasze komentarze (25)

Kloc
2018-10-11 09:03:00

Sami jesteście tajny aneks :D

Gość
2018-10-09 20:12:00

Nie mieszać polityki ogólnopolskiej do wyborów samorządowych. To nie wybory do sejmu. Od samorządów nie zależy 500+. Nikt go wam nie zabierze. Dlatego trzeba głosować na lokalne społeczności i niezależne komitety wyborcze poszczególnych kandydatów. A jak wygra PiS czyli kler to zrobią w Radomiu taki chlew, jak zrobili w całej Polsce. Oglądaliście film Kler i Superwizjera Układ radomski ? Naprawdę tego chcecie ? Bo po odejściu od urny wyborczej reklamacje nie będą uwzględniane.

Q
2018-10-08 20:31:00

Witkowski rozlicz sie z70 milionów na lotnisko. To nie twoje prywatne pieniadze

Q
2018-10-08 20:31:00

Witkowski rozlicz sie z70 milionów na lotnisko. To nie twoje prywatne pieniadze

smart
2018-10-08 10:22:00

jakim bezkrytycznym debilem trzeba być żeby brać w obronę jakiekolwiek działania pana Frysztaka. Wylejcie z siebie jeszcze trochę żółci PO-paprani trolle bo to wasze ostatnie dni i godziny.

jakata
2018-10-07 07:01:00

Przecież jak Przestępcza Organizacja przegra wybory to posypie się kilkaset zawiadomień do prokuratury. To są złodzieje które na wszystkim chcieliby zarobić.

żaba
2018-10-06 21:34:00

Komentarz zablokowany.

nabsa
2018-10-06 21:33:00

To że złodzieje i bandyci z Przestępczej Organizacji ***** nas na każdym kroku to jest oczywiste ale dlaczego te dziennikarskie śmiecie im w tym pomagają?

Bezpartyjny
2018-10-06 07:58:00

To jest naprawdę zabawne goście uważają się za jakiś sledczych mówię do siebie na Pan ( bo w pisie wszyscy mówią sibie na pan ????) Czy ktoś daję się na to nabrać??

Miś go go
2018-10-06 07:58:00

Sherlock i Watson ????????

Kik
2018-10-06 01:51:00

Wojcikowi na działki zabrakło, trzeba wybrać chłopine ,niech kupi jeszcze z 10.

lis
2018-10-05 23:30:00

gutkiewicz jak lis wygląda

prawdaa
2018-10-05 22:30:00

Podlewski i Gutkowicz maja 1 na liście pis i na 100 procent beda radnymi. W tym roku listy pis dużo lepsze niż w 2010 czy 2014 roku.

KRZYSZTOF
2018-10-05 22:23:00

Pis zdrsjcy Polski odstawcie dopalacze i wlaczczie sobie tasmy platformy przekret na prsekrecie amber gold tusk złodziejstwo kamiennic waltz ustawione przetargi na pendolino chcieli kupić caraccale co 37 nie lata wcale komorowski uiradl z palacu 100 rzeczy utajniony smolensk proba sprzedazy lotu mafie vatovskie itd to jest partia zydowska a nie Polska

Nauczyciel
2018-10-05 21:25:00

I tacy ludzie chcą zostać radnymi ?! Wstyd! Szkoda mi tego miasta.

g
2018-10-05 21:03:00

Ale smutni ci panowie. Zle sie im z oczu patrzy. Chociaz jestem za pisem to na nich glosu nie oddam.

0
2018-10-05 19:46:00

Panie Witkowski, jakie są powody, że wykonawca rozpoczął przebudowę Al Wojska Polskiego z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Stracimy przez pana dotację. Tego Radom panu nie wybaczy.

0
2018-10-05 18:49:00

Dowody!!!! Skany !!!!! Pokażcie te aneksy buraki pisowskie ... Nie ukryjecie oszustw Wójcika i tekstów Morawiecki... Już wiemy kto jest największym zdrajcą Polski... PIS... działający na rzecz Rosji...

0
2018-10-05 18:46:00

Nie ukryjecie machlojek Wójcika i ROSY....

0
2018-10-05 18:45:00

Co najwyżej to wam się miska ryżu należy czerwona socjalistyczna pisowska hołoto... Nie ukryjecie swych oszustw i okradania Polski.... Won z Radomia.

 1 2 >