Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radomskie skrzydła w służbie Niepodległej [WIDEO]

Kultura, Rozrywka, Historia / 2018-10-02 12:47:00, aktualizacja: 2018-10-02 15:45:00

Zaproszenia na premierę nowej publikacji Rady Miejskiej w Radomiu pt. "Radomskie skrzydła w służbie Niepodległej" będą od odbioru od środy (3 października) w Biurze Rady Miejskiej, w Pałacu Ślubów (pokój nr 12) przy ul. Moniuszki 9 - poinformowali dziś przewodniczący Dariusz Wójcik oraz autor książki, Dariusz Osiej.

Dariusz Wójcik i Dariusz Osiej

Premiera odbędzie się 8 października o godz. 18:00 w Szkole Muzycznej. - Ponieważ jest ograniczona liczba albumów, to tylko te osoby, które odbiorą zaproszenia, będą mogły otrzymać publikacje - powiedział Dariusz Wójcik.

- Jest to przepiękna publikacja. Dziewiąta już wydana przez Radę Miejską, ale pierwsza tak obszerna. Książka poświęcona pamięci tym, którzy wystartowali i nie wrócili. Składa się z kilku części - dodał przewodniczący Rady Miejskiej.

Dariusz Osiej mówił, że podziękowania wszystkim osobom, instytucjom, które udostępniły zdjęcia do tego albumu, zostaną przekazane podczas promocji wydawnictwa.

- Album wpisuje się w 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego. Jest to znakomita okazja, żeby takie wydawnictwo zrobić i taki nam przyświecał cel. W albumie rozpoczynamy od odzyskania przez Polskę niepodległości. Są archiwalne fotografie; cała część wojskowa, poświęcona historii lotniska na Sadkowie, to zdjęcia od lat 30 ubiegłego wieku do roku 1945 - poinformował radomski dziennikarz.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: dm

Wasze komentarze (14)

Asus
2018-10-03 20:34:00

Szkoda Osieja????????????????

Kto ukradł 70 milionów
2018-10-02 22:25:00

Ciekawe jak będzie uprawiać te działki kiedy mu grabki i łopatkę zapie..lą....ale syyyyyyffffffffffffffff

0
2018-10-02 21:46:00

Wójcik to polityk czy biznesmen, bo już się pogubiłem?

Radomianin
2018-10-02 19:51:00

Komentarz zablokowany.

Wyborca
2018-10-02 19:43:00

Chyba już czas żeby PIS zdjelo wreszcie Wójcika z afisza. Na tego dzialkowca już patrzeć się nie da. Ładna antyreklame pis sobie robi przed wyborami.

DLA RADOMIAN
2018-10-02 19:15:00

https://fakty.interia.pl/mazowieckie/news-kandydat-pis-na-prezydenta-radomia-opublikowal-sprostowanie,nId,2639338

Zorka
2018-10-02 18:07:00

Komentarz zablokowany.

aleksander
2018-10-02 15:49:00

Przyjechałeś jak Wójcik ze wsi do Radomia w latach 70-80 i się produkujesz wieśniaku WRA. Właśnie tacy jak ty, psują Radom i jego rdzennych mieszkańców. Normalni ludzie nie głosują na PIS, wieś tańczy wiesz śpiewa zabawa trwa la la la, a działki są nie moje

Do aleksandra
2018-10-02 15:41:00

Bojkotuj, książki też nie odbieraj. Z resztą i tak nic z niej nie zrozumiesz, boś głupi.

Historyk
2018-10-02 15:39:00

Brawo panie Wójcik, te kilka pozycji dotyczących Radomia i jego historii wydanych pod auspicjami Rady Miejskiej w ciągu ostatnich lat, to wielka zasługa pana jako Przedodniczącego.

aleksander
2018-10-02 15:18:00

Bojkotujemy wójcika i jego zaplecze nikt nie powinien pójść na to spotkanie

Romek
2018-10-02 15:06:00

Ten po lewo to gwiazda TVN?

kapi
2018-10-02 14:39:00

Myślałem ,że Wójcik będzie rozdawał najnowszy numer ''Działkowca''z własnym autografem

0