Sobota 27 kwietnia
Teofila, Zyty, Żywisława

Freedom Dance Cup 2018. Najlepsi tancerze rywalizowali w Radomiu [ZDJĘCIA]

dm 2018-09-24 14:51:00

Ponad 200 par z Anglii, Holandii, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Islandii, Włoch i Polski wzięło udział w turnieju Freedom Dance Cup 2018, który odbył się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tancerze walczyli m.in. o tytuł Mistrzów Świata w 10-ciu tańcach.

W kategorii Open zwyciężyła para Aleksandr Riabtsev i Mariia Oblakova z Rosji. Tuż za nimi uplasowali się reprezntanci Stanów Zjednoczonych Samuel Hacke i Katarina Hermanova, a trzecie miejsce zajęli Glenn-Richard Boyce i Caroly Janes z Wielkiej Brytanii. Tuż za podium, na czwartym miejscu zawody ukończyła polska para Katarzyna Wdowicz i Marcin Rosiński.

O mistrzowskie tytuły rywalizowały także pary startujące w kategoriach seniorskich. W kategorii 30+ wygrali reprezentanci Niemiec Sandra Caspers i Igor Pokasanew, w kategorii 40+ polska para Justyna Tylicka i Sebastian Burczyk, a w kategorii 50+ Anna Tatała i Leszek Tatała.

Podczas dwudniowego turnieju rozdano medale także w rywalizacji dzieci.