Wtorek 23 kwietnia
Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Radomiak II odprawił Mazura. Hat-trick Rolinca

mawi 2018-09-23 15:37:00

Wzmocnione zawodnikami pierwszego zespołu, rezerwy Radomiaka pokonały Mazura Karczew i zajmują szóste miejsce w tabeli IV ligi. Trzy gole zdobył Jakub Rolinc.

Radomiak zagrał w roli gospodarza po sześciu meczach na wyjeździe. Za tydzień pojedynek w Mszczonowie

Już w 5 minucie Zieloni wywalczyli karnego. Po akcji Patryka Winsztala faulowany był Jakub Rolinc. Sam poszkodowany zamienił jedenastkę na gola. Czech podwyższył też na 2:0. Kacper Wiatrak zagrał prostopadle do Łukasza Pietronia, a ten z pierwszej piłki dograł do Rolinca, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Po przerwie goście, stosując wysoki pressing, natarli na gospodarzy, lecz zaraz nadziali się na kontrę. Mocno ze skrzydła dograł Winsztal, a Rolinc z bliska skompletował hat-tricka. Radomiak poszedł za ciosem - cross Winsztala głową przedłużył Rolinc, piłkę przejął Filipowicz, który wyprzedzając obrońcę wbiegł w pole karne i podcinką pokonał bramkarza.

Gdy trener Sebastian Rybak przeprowadził zmiany, częściej do głosu zaczął dochodzić Mazur. Honorowe trafienie zdobył po rzucie rożnym. Głową trafił Piotr Celiński.

Po tym meczu Radomiak II awansował na szóste miejsce. Tabela IV ligi - tutaj.

Radomiak II Radom - Mazur Karczew 4:1 (2:0)

Bramki: Rolinc (6. k, 23. 50.) Filipowicz (54.) - Celiński (76.)

Radomiak: Kochalski (68. Bielikow) - Markiewicz, Świdzikowski (46. Kokosza), Wiatrak - Winsztal (63. Zając), Nowakowski, Pietroń (79. Imiołek), Filipowicz (68. Kozakiewicz), Suchanek (63. Nowosadko) - Sokół (83. Colina), Rolinc.