Czarni lepsi od Resovii w Lublinie

dm, wksczarni.pl 2018-09-21 10:35:00

Siatkarze Cerradu Czarnych Radom zanotowali piąte zwycięstwo w okresie przygotowawczym do sezonu 2018/2019 w PlusLidze. Tym razem Wojskowi mierzyli się z Asseco Resovią Rzeszów, w ramach turnieju Lubelskie Cup - z okazji 65-lecia urodzin Tomasza Wójtowicza. Podopieczni Roberta Prygla pokonali swojego przeciwnika w czterech setach!

Lepiej w spotkanie w hali Globus w Lublinie weszli zawodnicy z Radomia. To oni jako pierwsi wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Bardzo dobra zagrywa Cerradu Czarnych sprawiała że rozgrywający Asseco Resovii Rzeszów - Rafael Redwitz nie mógł prowadzić kombinacyjnej gry, pomiędzy swoich kolegów z drużyny. Na półmetku seta, Wojskowi objęli prowadzenie (16:9) i z każdą kolejną akcją zaznaczali swoją przewagę nad przeciwnikiem. Inauguracyjna partia zakończyła się zwycięstwem WKS-u 25:17.

W drugiej odsłonie czwartkowego starcia, obraz gry wyraźnie uległ zmianie. Po przegranej partii, Asseco Resovia Rzeszów poprawiła swoje błędy i zaczęła grać o wiele skuteczniej. Prym w ataku wiódł na skrzydle Rafał Buszek, a bardzo mocnymi serwisami popisywał się atakujący, Jakub Jarosz. Cerrad Czarni Radom nie zdołali w tym secie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, przegrywając 19:25.

Dwie kolejne partie w tym spotkaniu zostały zapisane już na konto podopiecznych Roberta Prygla. Radomianie nie dali "rozwinąć skrzydeł" swojemu przeciwnikowi, popisując się nie tylko skutecznymi atakami, ale przede wszystkim zatrzymując swojego rywala punktowymi blokami. W tym elemencie w całym spotkaniu, Cerrad Czarni Radom zanotowali 11 "oczek". Asseco Resovia Rzeszów z kolei zdobyła tylko 4 punkty. Trzecia partia zakończyła się zwycięstwem radomskiego zespołu 25:19, a czwarty set 25:16.

Wojskowi zanotowali w okresie przygotowawczym piąty triumf w sparingowych potyczkach. Najskuteczniejszymi zawodnikami w barwach Cerradu Czarnych  byli Maksim Zhigalov - 11 punktów, Michał Ostrowski - 10 punktów, Tomasz Fornal - 10 punktów oraz Michał Filip - 9 punktów.

Teraz przed Cerrad Czarnymi Radom kolejny turniej. Tym razem radomski zespół zaprezentuje swoje umiejętności na międzynarodowych zawodach w Gran Canaria Volleyball Cup, który odbędzie się w dniach 27-30 września.

Cerrad Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:17, 19:25, 25:19, 25:16)

Cerrad Czarni: Ostorowski, Giger, Żaliński, Huber, Zhigalov, Fornal, Ruciak (libero) oraz Filip, Rybicki, Kwasowski, Wasilewski (libero).

Asseco Resovia: Lemańśki, Redwitz, Jarosz, Olejnik, Buszek, Dryja, Masłowski (libero) oraz Mika, Wilkowski, Perłowski.