Piątek 26 kwietnia
Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Słaby początek sezonu w wykonaniu koszykarzy ROSY

dm 2018-09-20 20:19:00

W pierwszym meczu kwalifikacyjnym do fazy grupowej FIBA Europe Cup ROSA Radom przegrała na wyjeździe 65:86 z Kataja Basket z Finlandii. Dla podopiecznych trenera Roberta Witki był to inauguracyjny pojedynek w nowym sezonie 2018/2019.

- Słaba pierwsza połowa wyjazdowego meczu z Kataja Basket Joensuu w eliminacjach do FIBA Europe Cup sprawiła, że ROSA Radom doznała dość dotkliwej porażki. Część odrobionych strat po przerwie daje jednak nadzieję przed rewanżem w Radomiu. W sporcie, także w koszykówce, wszystko jest możliwe - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Rewanż rozegrany zostanie w środę (26 września) - w hali MOSiR w Radomiu. Początek o godz. 19:00.

Kataja Basket Joensuu - ROSA Radom 86:65 (29:14, 25:14, 14:14, 18:23)

Kataja: Wright 20, Seppala 14 (4), Jefferson 11, Mullings 8, Ojala 6 (1) oraz Simpson 8 (2), Huolila 7, Palmi 6, Perttu 6 (2), Herrala 0, Vanttaja 0.

ROSA: Neal 17 (1), Trotter 11 (1), Mielczarek 7 (1), Mosquerqa-Perea 7, Wątroba 6, Wall 6, Szymański 4, Piechowicz 3, Zegzuła 2, Szczypiński 2.