Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radomskie lotnisko zmienia właściciela. Władze Portu Lotniczego Radom rozwiązane

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-09-14 15:55:00

Sąd Gospodarczy zatwierdził procedurę „pre-pack” wskazując nabywcę Portu Lotniczego Radom. Będzie nim Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Zarząd i rada nadzorcza spółki Port Lotniczy Radom zostały rozwiązane.

Port Lotniczy Radom

- Lotnisko za chwilę, czyli po podpisaniu umowy, będzie w rękach PPL. To oznacza szansę na wielkie inwestycje w Radomiu i ogromny rozwój miasta - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Procedura „pre-pack” została wypracowana wspólnie przez miasto, PPL i spółkę Port Lotniczy Radom. Z chwilą ogłoszenia postanowienia sądu, organy spółki, czyli zarząd i rada nadzorcza, uległy rozwiązaniu.

autor: cir, UM

Wasze komentarze (18)

Nemo
2018-09-17 08:21:00

Kto za to wszystko zapłaci?

GOOD
2018-09-17 08:03:00

Wreszcie ktoś zrobił porządek z tym kosztownym potworkiem PiSu.

Andre
2018-09-16 12:14:00

Nie wiadoma czy Radom ma się z tego powodu cieszyć czy nie? Lotnisko to wielka inwestycja i niekoniecznie ma być dochodowa. Z tanimi lotami nie wyszło. Teraz ma być lepiej? Kto to zagwarantuje, pan Witkowski...?

Marta_81
2018-09-16 10:00:00

Brawo dla Witkowskiego za znalezienie inwestora xzyli PPL

Tomek
2018-09-16 09:59:00

Niestety prawda jest taka ze kosztowniak zbudował to lotnisko o przez niego były tam pompowane grube mln mieszkańców Radomia. To co zrobił Witkowski to poprostu ratował Radom. Jak tylko PPL stanie się już właścicielem lotniska problem się skończy. Zaczną się inwestycje i Radom na tym skorzysta. Plus dla Witkowskiego nie trzymał na sile lotniska żeby mieć stanowiska dla swoich kolegow

Zmotywowana
2018-09-16 07:28:00

Kosztowniak za to wszystko zapłaci...narobił balaganu niech teraz po sobie posprzata...mądrzyć sie kazdy moze.Pan prezydent Witkowski podjął sluszna decyzję o odsunieciu finansowania martwego lotniska.Niby dlaczego miał dalej to robić.Tyle. straconych milionów.

Planty
2018-09-15 15:54:00

Kosztowniak bedzie siedzial ,co ty zrobiles dla Radomia glosowalem na ciebie a ty w tym czasie sekretarke kryles na biurku hultaju

Chichot
2018-09-15 15:02:00

Teraz pytanie. Skoro juz wiadomo, ze potrzeba blisko 500 mln., zeby to mialo reke i pol nogi, a w dalszej perspektywie kolejne 500 mln., zeby bylo to kwadruplegiczne, to co sie stalo z tym wspanialym "lotniskiem" Kosztowniaka, za 50 mln.? Ten miliard, to tylko na wybudowanie "lotniska" od nowa, a gdzie odszkodowania? Strefa bezpieczenstwa musi byc wokol kazdego lotniska, a tam ludzie prawie na pasie mieszkaja. Prosze mi powiedziec kto zaplaci za nieruchomosci na Skaryszewskiej, Ogrodniczej, Lotniczej i w blokach wojskowych? Kto zaplaci za wykup gruntow? Kto zaplaci za deprecjacje nieruchomosci w promieniu kilku kilometrow? A w koncu, Ci ktorzy jeszcze zostana, skad dostana odszkodowanie za halas i spaliny??? Juz teraz spac tam nie mozna... Do tego juz widze te miliony podazajace przez Dzierzkow i Glinice, zeby na jednym torze kupic se rollercoaster do Warszawy, nie mowiac o pocalowaniu syfiastej klamki na dawnym dworcu PKS.

Po
2018-09-15 11:08:00

Nareszcie ta raykowska wywalilu tylko czekala az jakas lilia lotnicza sie pohawi iina za to ipiepszanie brala 20 tys mies nonsens

0
2018-09-14 23:57:00

Brawo Panie Prezydencie! Posprzątał Pan po Kosztowniaku. Ma Pan mój głos

Kamil
2018-09-14 21:06:00

Komentarz zablokowany.

Łukasz
2018-09-14 20:52:00

Władze portu rozwiązane. To teraz jeszcze tylko trzeba rozwiązać władzę miejskie i będzie komplet.

Do szkoły podstawowej marsz.
2018-09-14 19:55:00

Do "skurkiewicz oszukał". Nie pisz głupot. Do tego jesteś analfabetą. Zapamiętaj Nazwiska i imiona piszemy zawsze z dużej litery.

0
2018-09-14 17:15:00

No to teraz szybko do roboty

skurkiewicz oszukal
2018-09-14 16:32:00

Skurkiewicz obiecal siedzibe PGZ a nie bedzie jej podobnie jaksiedzby strazy granicznej

as
2018-09-14 16:21:00

i wreszcie wyleciał orzeł... lec lec i nie wracaj

po
2018-09-14 16:07:00

wreszcie ten nieudolny zarzad odwolano a szczegolnie prezes raykowska

h2o
2018-09-14 16:07:00

Pan Witkowski na portalu radom24pl wyskakuje z lodówki, jak Patryk Jaki w tvp info. A to przejęcie dobre, dla tego lotniska jednak. Bo do tej pory to była parodia lotniska cywilnego.