Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Debata kandydatów na prezydenta Radomia [WIDEO, ZDJĘCIA]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-09-13 20:33:00

W Klubie Środowisk Twórczych "Łaźnia" odbyła się w czwartek pierwsza, przedwyborcza debata kandydatów na prezydenta Radomia, którą zorganizowało Radio TOK FM w ramach akcji "#UsłyszSwojeMiasto".

Od lewej: Radosław Witkowski, Adam Duszyk, Ryszard Fałek, Rafał Czajkowski

W debacie wzięło udział czterech kandydatów, tj. obecnie urzędujący Radosław Witkowski (Koalicja na Rzecz Zmian), Adam Duszyk (PSL), Ryszard Fałek (Bezpartyjni Radomianie) oraz Rafał Czajkowski (KWW Rafała Czajkowskiego). Zabrakło Wojciecha Skurkiewicza z PiS (o powodach absencji pisaliśmy tutaj), Roberta Mordaka (Kukiz'15) i Dominika Hebdy (Ruch Samorządowy Bezpartyjni).

Na początek prowadzący rozmowę dziennikarz Radia TOK FM Michał Janczura zadawał pytania kandydatom, następnie przyszedł czas na pytania z sali.

Powyżej pełne wideo ze spotkania w "Łaźni", natomiast nas najbardziej zaciekawiły dwa pytania, tj. "Co zrobisz jako pierwsze, gdy zostaniesz prezydentem Radomia?" oraz to dotyczące radomskiego lotniska.

Radosław Witkowski: Pierwsze decyzję, to decyzję, które będą rozpoczynały proces budowy dzielnicy przemysłowej Radomia w obrębie Wólki Klwateckiej. W Radomiu oczekujemy lepiej płatnych miejsc pracy (...). Mam nadzieję, że PPL wywiąże się z obietnic i radomskie lotnisko będzie jednym z największych w kraju.

Adam Duszyk: Pierwsza rzecz to walka ze smogiem. Nie zdajemy sobie w ogóle sprawy z tego, że w Radomiu mamy największą umieralność osób po 60 roku życia, z powodu zanieczyszczenia środowiska. Radom jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast. Z kolei ws. lotniska przeprowadziłbym referendum.

Ryszard Fałek: Pierwsza decyzja to powołanie kolegium prezydenckiego, w skład którego wejdą przedstawiciele wszystkich klubów, jakie będą w samorządzie, po to, aby skończyć z partyjniactwem w samorządzie. Zaś jeśli chodzi o lotnisko, to ja przypomnę, że z radnych tylko ja i radny Woźniak nie chcieliśmy, bez spojrzenia na umowę, przekazania ogromnej sumy z budżetu miasta na inwestycje na Sadkowie.

Rafał Czajkowski: Pierwsza rzecz, która będzie najważniejsza, to mimo wszystko, radomskie lotnisko. Trzeba zajrzeć do umowy, która została podpisana pomiędzy miastem a PPL, sprawdzić zapisy i przeanalizować, jakie korzyści niesie to miastu.

Michał Janczura, podsumowując dla nas debatę, powiedział, że prowadził ich w życiu wiele, ale ta była jedną z najbardziej merytorycznych.

Zachęcamy do oglądania zdjęć.

autor: dm

Wasze komentarze (135)

ok
2018-09-17 14:53:00

nazywanie tego debatą jest sporym nieporozumieniem...

nie radom
2018-09-16 16:54:00

Tylko obecny Prezydent Radosław Witkowski ma szansę na wygraną ...

Dd
2018-09-16 16:27:00

To prawda, dziennikarz wypadł najlepiej. Szkoda, że nie kandyduje na prezydenta Radomia

Wyborca
2018-09-16 10:42:00

Mam wrażenie że witkowski mówił w kółko to samo. Chyba nie chce drugiej kadencji.

Wyborca
2018-09-15 23:35:00

Komentarz zablokowany.

0
2018-09-15 19:54:00

Dobrze że przyjechał redaktor i podniósł poziom IQ

0
2018-09-15 18:26:00

po prezydencie można było się spodziewać więcej. chyba ekipa wiadomości przed debatą go wybiła z rytmu

radomir
2018-09-15 17:32:00

merytorycznie tylko obecny Prezydent. BRAWO!

0
2018-09-15 14:38:00

Komentarz zablokowany.

Boro
2018-09-14 18:35:00

Barwa należą się dla wszystkich uczestników debaty ale szczególnie dla Pana prezydenta !

Alex
2018-09-14 18:35:00

Jedyna osoba mówiąca szczerze i z sensem o Radomiu Pan Radosław

N1
2018-09-14 18:34:00

Jedynie Pan Witkowski na tej debacie mądrze mówił brawo ????

miś
2018-09-14 14:18:00

Pawłowski podliczymy wszystkie spółki i upublicznimy ile radomianie musieli ze swoich wspólnych środków zapłacić za twoich trolli gloryfikujących nieudolną PO

Kasia
2018-09-14 14:02:00

Dzięki p. Witkowskiemu przestałam brodzić w błocie po kostki na ulicy gdzie mieszkam. Po co mi lotnisko, z którego Skurkiewicz chyba obieca niedługo loty na Księzyc ? I my za to płacimy... fanaberie PiS.

king of trols
2018-09-14 11:34:00

No to dość tej zabawy kretyni z urzędu.Pożartowaliśmy a teraz do roboty przygłupawe urzędasy. Nie umiecie lobbować. Zrobiliście z Radka błazna.

Winski
2018-09-14 11:28:00

Mówiąc tu o działających to właśnie Pan Witkowski był taką osobą która coś działała i działa nadal

Al87
2018-09-14 11:22:00

Brawa dla wszystkich a szczególnie dla Pana Witkowskiego

0
2018-09-14 11:16:00

Marta_81 tu potrzeba prezydenta nie mówiącego tylko działającego. Jak działał Witkowski widzieliśmy i już temu Panu dziękuję

0
2018-09-14 11:15:00

Kandydat Dąbrowski nie po tej stronie usiadł?

Marta_81
2018-09-14 11:14:00

Jedyna osoba sensownie mówiąca o Radomiu był obecny prezydent

 1 2 3 >  ostatnia