Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Andrzej Kosztowniak skierował do sądu sprawę przeciw Gazecie Wyborczej i Radiu Zet

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-09-12 15:50:00

Poseł, były prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak skierował do sądu sprawę przeciw Gazecie Wyborczej i Radiu Zet za treści zawarte w artykule pt. "Układ radomski PiS. Jak ukręcono łeb korupcyjnemu śledztwu CBA". Wydane dziś przez Andrzeja Kosztowniaka oświadczenie w tej sprawie publikujemy w całości. 

Andrzej Kosztowniak

"Szanowni państwo

W dniu 30.08.2018 r. zostałem pomówiony i oskarżony kłamliwym materiałem dziennikarzy Gazety Wyborczej i Radia ZET. W moim przekonaniu, materiał ten został wytworzony w celu niszczenia mnie i środowiska PiS w przededniu wyborów samorządowych. Potwierdzeniem tego są tysiące ulotek, które znalazły się kilka godzin po publikacji w skrzynkach mieszkańców.

Podjąłem decyzję o skierowaniu sprawy do sądu.

1. KŁAMSTWO - jak czytamy, „w 2016 r. CBA miało materiał do postawienia zarzutów korupcyjnych... Po zmianie władzy sprawę wyciszono..."

PRAWDA - postępowanie zakończono w dniu 07.08.2015 za rządów PO-PSL. Czynności procesowe CBA rozpoczęło z niezrozumiałych względów w czasie kampanii do samorządu, a hipotezy dotyczące korupcji w działaniach Prezydenta Kosztowniaka nie znalazły potwierdzenia w śledztwie. Czytamy w komunikacie CBA.

2. KŁAMSTWO - jak czytamy, „Kosztowniak - za ustawienie przetargu na Szkołę Muzyczną miał dostać dom sfinansowany i wykonany przez firmę Romana S. przy ul. Spadzistej, a także do dyspozycji mieszkanie przy ul. Rapackiego... "

PRAWDA - Nigdy nikomu nawet nie zasugerowałem, bym miał oczekiwać jakichkolwiek korzyści. Nigdy ja i moi bliscy nie posiadaliśmy nieruchomości przy ul. Spadzistej. Mieszkam przy ul. Klwateckiej. Dom sfinansowaliśmy z kredytu i oszczędności. Pan Roman S. nie miał nic wspólnego z jego budową. Nigdy nie korzystałem z żadnych mieszkań Pana Romana S.

3. KŁAMSTWO - jak czytamy, „Kosztowniak jest właścicielem kilku działek budowlanych, które są fikcyjną własnością podstawianych osób, tj. Roberta R., Ewy R. i Błażeja N...".

PRAWDA - Działki te nigdy do mnie nie należały i ich nie finansowałem. 

Ponadto próba łączenia w artykule mojej osoby z inwestycjami innych samorządów (np. w Kozienicach czy Pabianicach), przedsiębiorstw państwowych (np. Fabryka Broni), czy inwestycjami prywatnymi, na które jako prezydent miasta nie mogłem mieć wpływu, jest obrzydliwą insynuacją. Odbieram to jako próbę zniszczenia dobrego imienia mojego i mojej rodziny, na które uczciwie pracuję od wielu lat.

Kłamstwa i insynuacje przedstawione przez autorów artykułu oraz kolejne, przygotowywane materiały próbujące dyskredytować moją osobę jak i środowisko PiS, utwierdzają mnie w konieczności dalszej pracy. Podjąłem decyzję o skierowaniu sprawy do sądu.

Dziś proszę Państwa o wsparcie w walce o prawdę.

Z wyrazami szacunku

Andrzej Kosztowniak"

autor: cir

Wasze komentarze (52)

akurat
2018-09-14 14:06:00

Bez honoru i wstydu.

eurodemokrata
2018-09-14 13:04:00

A od kiedy to pajace lewackie trzeba udawadniać niewinność. Tak to będzie w waszej demokracji.

0
2018-09-14 12:33:00

A co tam u watahy Wilków.

0
2018-09-14 11:07:00

Komentarz zablokowany.

Doremi
2018-09-14 10:55:00

Komentarz zablokowany.

NieRadom
2018-09-14 08:29:00

Mam nadzieję, że Pan Prezydent przedstawi w sądzie jakieś dowody, bo oświadczenia raczej nie są niczym wiarygodnym przed sądem. Chyba, że już wiadomo, który sędzia będzie orzekał a wyroku już został ustalony. Zobaczymy wtedy reformę sądownictwa w prawdziwym wydaniu. Mimo wszystko mam nadzieję, że prawda ujrzy światło dzienne.

Boro
2018-09-14 05:35:00

Według mnie to on już jest przegrany dla Radomia i mieszkańców

Alex
2018-09-14 05:35:00

Panie skończ i oszczędź sobie wstydu, Radomianie znają prawdę i widzą na co Cię stać

N1
2018-09-14 05:34:00

Kosztowny niby niewinny niby uczciwy niby chce pokazać, że jest w porządku dla Radomian szkoda że tylko niby

Gosia
2018-09-13 21:06:00

A dlaczego nie wytoczy procesu Wirtualnej Polsce, która bardzo obiektywnie opisała całą sprawę ?

Marcin z Pacynki
2018-09-13 21:03:00

CBA raczej nie kłamało. Ponoć sprawę wyciszono i zamieciono pod dywan, bo by zaszkodziło rządowi jak PiS doszedł do władzy. Teraz na każdym stanowisku będzie mógł być p. Kosztowniak szantażowany przez dowódców partii i wykonywał posłusznie polecenia. Wiemy jak się skończyła afera hazardowa, p. Chlebowski jest poza polityką. P. Kosztowniak tez powinien być, póki sąd nie rozstrzygnie, że jest niewinny. W dojrzałej demokracji ludzie podają się do dymisji, nawet jak podwładni coś przeskrobią. A p. Kosztowniak kurczowo się trzyma "koryta" (sejmowego). No tak teraz ma nawet immunitet.

Asia876
2018-09-13 16:37:00

Człowieku z czym startujesz byłeś odpowiedzialny za podwładnych wiedziałeś co się dzieje a teraz jeszcze masz siłę się sądzić. Kto jak nie ty miałeś bilbordy bez loga PIS i teraz bredzisz że to nie prawda. Rośnie nosek rośnie kosztownemu i jego Kolesiom

Macfra96
2018-09-13 16:33:00

Panie Kosztowny oddaj najpierw pieniądze za swoje wymarzone lotnisko, a później będziesz biadolił, a jeśli chodzi o artykuł to pisali wiarygodni dziennikarze, bez poparcia dowodami nic by nie opublikowali

zuzul423
2018-09-13 16:31:00

Oj jaki ja teraz jestem biedny, bo ktos napisał prawdę, Kosztowny przestań się już wygłupiać każdy wie co wyprawiałeś w Radomiu podczas swojej kadencji

POlak
2018-09-13 13:25:00

Jeżeli ktoś ma wątpliwości po co PiS była reforma sądów tu ma odpowiedź. Przed reformą sąd był sprawiedliwy i prawy a po reformie szanuje tylko prawo i sprawiedliwość.

Ale jaja
2018-09-13 07:28:00

Komentarz zablokowany.

Tylu komuchów wsadził andzej
2018-09-13 06:50:00

Tylu komuchów co andzej wsadził na dyr.stanowiska,a tera oni mu nóz wsadzajo.....

uczestniczka z RTBS A
2018-09-13 06:21:00

Komentarz zablokowany.

inspektor
2018-09-13 06:06:00

Nie pogardzili niczym nawet prezentem w postaci telefonów komórkowych za zgodę na posadowienie masztów na budynkach MZL u. Pazerni na wszystko. zawsze ostateczną decyzję podejmował Kosztowniak. Przestań Pan ludziom oczy mydlić bo to już nie śmieszne tylko płakać się chce

Wr