Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Las miejski, elektryczne autobusy... Wojciech Skurkiewicz przedstawił program dla środowiska [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-09-10 14:17:00

Wiceminister obrony narodowej, kandydat PiS na prezydenta Radomia, Wojciech Skurkiewicz przedstawił dziś kolejny punkt swojego program wyborczego, tj. "Więcej dla środowiska", w którym znalazła się m.in. "elektromobilność" czy "las miejski".

- W sprawach środowiska musimy zrobić dużo więcej. Dla naszych dzieci, seniorów i dla nas. Moje propozycje to: wziąć nowy oddech, troszczyć się o środowisko, więcej oszczędzać i korzystać z głową. Niech Radom odetchnie od rosnących problemów z zanieczyszczeniem środowiska. Włączam alarm: Radom musi złapać oddech - mówił minister Skurkiewicz.

Przypomnijmy, że program „Więcej dla środowiska” jest częścią pakietu „Radom tu lubię i chcę mieszkać”. W ramach tego pakietu przedstawiony już został program „Rekreacja na poważnie”. - W rozmowach z radomianami powraca problem zanieczyszczonego powietrza. Tym martwią się wszyscy. Chcemy lepszego powietrza dla naszych dzieci, seniorów i dla nas. Wiele osób mówi też, że Radom postawił na beton, zamiast na zieleń miejską. Radomianie chcą także więcej inwestycji w tereny zielone należące do miasta. Korzystajmy z nich w zgodzie z przyrodą - dodał kandydat PiS na prezydenta Radomia.

W programie "Więcej dla środowiska" znalazły się nastepujące punkty:

1. Mała retencja

Propozycje: budowa błękitnej infrastruktury w parkach, skwerach miejskich, retencja - magazynowanie wód opadowych w gruncie, wykorzystanie ich do nawadniania zieleni miejskiej, retencjonowanie wody dla oczek i cieków wodnych.

2. Czyste powietrze 

Propozycje: program termomodernizacji, wymiana pieców, poprawa efektywności energetycznej, rozbudowa systemu ciepłowniczego, bezpłatne doradztwo energetyczne w Urzędzie Miejskim, program likwidacji przestarzałych palenisk węglowych, działania edukacyjne.

3. Elektromobilność

Propozycje: stacja ładowania pojazdów, bezpłatny parking dla aut elektrycznych w centrum, pojazdy elektryczne dla służb miejskich, zakup elektrycznych autobusów przez MZDiK.

4. Zieleń miejska 

Propozycje: zwiększenie ilości zieleni w centrum miasta, zielone skwery, nawierzchnie przepuszczalne, parki miejskie tworzone według światowy trendów.

5. Las miejski „Koniówka”

Propozycje: miejsce rekreacji - leśne ścieżki edukacyjne, park linowy, leśna zagroda edukacyjna, leśna polana piknikowa. 

6. Program „Life”

Propozycje: dokończenie projektu „RadomKlima”, rozszerzenie działań adaptacyjnych, pozyskanie dodatkowych środków, realizacja zadań zgodnie z światowymi trendami, międzynarodowa promocja miasta.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: dm

Wasze komentarze (48)

Q
2018-09-12 10:55:00

Witkowski rozlicz sie z 70 MILIONÓW. Gdzie sie one podziały? Rozlicz sie z tej kasy . To nie jest twoja prywatna kasa. Gdzie one są?

Nemo
2018-09-12 03:51:00

A ja chcę karuzelę.

RADOM1910
2018-09-11 23:37:00

A co z wolnym od lat placem na pitrowce . Tak to będzie stało czy ktoś zrobi tam jakieś inwestycje tyle terenu wolnego się marnuje .jakiś zakład miejsca pracy dla ludzi co kolwiek ma ktoś jakiś pomysł na To?

zielonyRadom
2018-09-11 23:01:00

hehe kosztowny ciał parki miejskie jak szalony, skura będzie sadził. Bareja wiecznie żywy

Q
2018-09-11 13:14:00

Witkowski rozlicz sie z 70 MILIONÓW. Gdzie sie one podziały? Rozlicz sie z tej kasy . To nie jest twoja prywatna kasa. Gdzie one są?

Agata
2018-09-11 11:36:00

To ten kelner z NOT'u ? Na prezydenta ? Obiecuje centrum lotów międzyplanetarnych w Radomiu ?

Tadek
2018-09-11 10:58:00

Co to za program? Nie tego Radomianie oczekują. W lesie to i tak jesteśmy.

alll
2018-09-11 10:27:00

a co z bezrobociem w miesicie bo caly czas jest i to bardzo duze

katarzyna
2018-09-11 10:18:00

jesteśmy z Panem, super, super, super!

jan
2018-09-11 10:10:00

I to jest odpowiedni kandydat na miejsce Prezydenta naszego miasta, bardzo dobre pomysły, trzymam kciuki i jestem z Panem!

Anna
2018-09-11 09:19:00

I loty na Księżyc z radomskiego lotniska...

Szykuj kasę na odszkodowania i to grube miliony
2018-09-11 08:55:00

Jakie jest kandydata środowisko. Misiewicze, nagrody pod stołem. Programu ochrony katolickich pedofilii jeszcze nie przedstawił

Ale jaja jak berety
2018-09-11 08:51:00

Widać że i Radom ma swojego Ferdka

Ha ha
2018-09-11 08:49:00

HA HA FACET CHYBA W SERIALU ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH STATYSTOWAŁ. CO SPOTKANIE TO MA POMYSŁA. TYLKO DLA TAKICH LUDZI JAK ON NIE MA PRACY ANI STANOWISKA. REZYDENT ŁOJCA RYDZYKA Z TORUNIA

ha ha
2018-09-11 08:45:00

JESZCZE TYLKO LAS VEGAS I KOŃCA BAJDURZENIA NIE WIDAĆ. W LASKU TAS MANI. ALE PICER CZARNY SWÓJ LUD MAMI

HOLO
2018-09-11 08:35:00

Bardzo dobre pomysly pana Skurkiewicza, od kilu dni widac ze ma w ogole jakis pomysł na Radom w przeciwienstwie do obecnego prezydenta

0
2018-09-10 23:36:00

Tylko kandydat z PiS daje szansę, że rząd pomoże Radomiowi. Zrozummy to.

WaR
2018-09-10 23:24:00

Panie Wojciechu, tak trzymać. Konsekwencja i pomysły. Tylko człowiek mało rozumny lub bardzo nie lubiący Radomia zagłosuje na kandydata, wobec którego wszyscy, rząd, wojewoda a nawet własna partia są obojętni. Ludzie aż tak niemyślący nie są i zdają sobie sprawę, że tylko pan jest gwarantem tego, że miasto może liczyć na dobrą koniunkturę od samej góry.

Urzednik UM
2018-09-10 23:05:00

Tylko Wojciech S. na Prezydenta. Mam dość nepotyzmu w ratuszu....

Q
2018-09-10 21:44:00

Witkowski rozlicz sie z 70 MILIONÓW. Gdzie sie one podziały? Rozlicz sie z tej kasy . To nie jest twoja prywatna kasa. Gdzie one są?

 1 2 3 >