Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radosław Witkowski i Wojciech Skurkiewicz zgodni ponad podziałami w Radiu Zet

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-09-09 11:33:00

Kandydaci na prezydenta Radomia, obecny prezydent Radosław Witkowski i wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz, byli - odpowiednio w sobotę i niedzielę - gośćmi Radia Zet. Byli pytani m.in. o budowę portu lotniczego w naszym mieście.

Radosław Witkowski i Wojciech Skurkiewicz

– Port lotniczy Radom to będzie biegun gospodarczy dla naszego miasta, nowe miejsca pracy nie tylko na samym lotnisku, ale wokół – mówił prezydent Witkowski. Przypomniał, że port lotniczy musi powstać do 2020 roku, żeby odciążyć lotnisko Chopina, które już dochodzi do granicy wytrzymałości.

– Liczymy na rozwój bazy hotelowej, na to, że w Radomiu zaczną się odbywać naprawdę duże wydarzenia sportowe, kulturalne, gospodarcze, bo jesteśmy miastem dobrze skomunikowanym, leżącym niedaleko od Warszawy. Mamy atuty, a lotnisko potwierdzi nasze wyjątkowe położenie – przekonywał Radosław Witkowski.

Budowę lotniska mają sfinansować Polskie Porty Lotnicze, na co w początkowej fazie przeznaczona jest kwota pół miliarda złotych. – Będę mocno trzymał kciuki i przyglądać się, co robi PPL. Nie wyobrażam sobie jednak, że jak w tym roku rozpocznie tę inwestycję i przyjdzie nowy rząd, to ktoś powie, że trzeba to zburzyć – powiedział prezydent Radomia

Z kolei Wojciecha Skurkiewicza zapytano, czy możliwe jest przeprowadzenie w Radomiu referendum w sprawie budowy portu lotniczego. – Dzisiaj na referendum jest już za późno, bo wszystko poszło za daleko, dlatego musimy zintensyfikować działania, bo to inwestycja strategiczna dla Radomia i jego przyszłości – stwierdził Wojciech Skurkiewicz.

– Zaangażowanie w formie obiegu dokumentacyjnego, sprawa upadłości cywilnego portu lotniczego Radom, która jest w fazie decydującej. Można to było zrobić rok czy dwa lata temu, przed znalezieniem inwestora strategicznego – stwierdził Wojciech Skurkiewicz. 

Podczas rozmowy wiceminister podkreślił, że lotnisko jest wielką szansą na rozwój dla Radomia. – Lotnisko to tylko jeden z elementów, do tego dochodzą hotele, sale konferencyjne, dodatkowa infrastruktura, sklepy. To szansa na podniesienie Radomia na zupełnie inny poziom – mówił.

Pytany, dlaczego akurat teraz ta inwestycja ma szansę się powieść, Wojciech Skurkiewicz odpowiedział, że wszystko dzięki strategicznemu podmiotowi, jakim są Polskie Porty Lotnicze. – Są zainteresowane tą inwestycją i przejęciem lotniska, które ma być zapasowym dla Warszawy, a w przyszłości dla Centralnego Portu Lotniczego – zauważył. Wiceminister odparł też zarzuty, że mieszkańcy Radomia są przeciwni tej inwestycji: – Jestem w Radomiu każdego dnia i na przykład na spotkaniu na osiedlu Ustronie, w którym uczestniczyło blisko 200 osób, nawet jedna nie powiedziała, że nie chce lotniska i nie wskazała, że to może być zagrożenie. 

autor: cir, Radio Zet

Wasze komentarze (76)

Q
2018-09-11 13:07:00

Witkowski rozlicz sie z 70 MILIONÓW. Gdzie sie one podziały? Rozlicz sie z tej kasy . To nie jest twoja prywatna kasa. Gdzie one są?

Q
2018-09-11 13:07:00

Witkowski rozlicz sie z 70 MILIONÓW. Gdzie sie one podziały? Rozlicz sie z tej kasy . To nie jest twoja prywatna kasa. Gdzie one są?

Agata
2018-09-11 13:05:00

To ten kelner z NOT'u ? Na prezydenta ? Obiecuje centrum lotów międzyplanetarnych w Radomiu ? PiS już zmarnował 8 lat w Radomiu, tak że cała Polska się z nas śmieje i z tego lotniska. a ile Radomianie dopłacili do tego lotniska (grubo ponad 100 mln)... Kosztowny był Kosztowniak dla Radomia.

Q
2018-09-11 07:53:00

Witkowski gdzie podziały się 70 MILIONÓW NA inwestycje w lotnisko ? To nie twoje prywatne pieniądze tylko publiczne. Gdzie jest 70 MILIONÓW pytają radomianie?

Awokado
2018-09-10 22:10:00

Prezydent Witkowski - jedyny który robi coś dla mieszkańców, jedyny dzięki któremu powstał Radomski Program Drogowy, nowe przedszkole, czy chociaż by popularne potańcowki dla seniorów. Żaden kandydat zPis nie jest w stanie mu dorównać. Ma Pan mój głos Panie Prezydencie

Iga
2018-09-10 22:00:00

Ma Pan mój głos Panie Prezydencie. Od lat był potrzebny w Radomiu taki gospodarz miasta jak Pan. Trzymam kciuki za Pana.

Marcin z Pacynki
2018-09-10 11:15:00

Ciekawe czy to CBA kłamało w sprawie afery korupcyjnej w PiS'ie za rządów Kosztowniaka czy Kosztowniak kłamie ? Nigdy więcej cwaniaków z PiS'u w Radomiu.

Mosiek
2018-09-10 11:12:00

Skurkiewicz karierowicz, Vice-minister Obrony Narodowej, a ciekawe czy chociaz jeden dzień przesłuzył w wojsku i w jakim stopniu ? Dość karierowiczów z PiS'u w Radomiu. Mamy przykład, lotnisko i zadłużenie lotniska na 20mln. Za rządów PiS w Radomiu miasto Radom stało się pośmiewiskiem Polski...

Rudytyp
2018-09-10 08:17:00

Skutkach!Skurka!Skurka! On na wodza Naszego miasteczka

ty
2018-09-10 04:59:00

Lotnisko daje szansę na większy rozwój, tylko że WItkowski nie wie jak to wykorzytać poza propagandową polityką. Trzeba mieć zmysł do biznesu, żeby jak najwiecej korzysci wyciagnac dla Radomia. Od razu widac ze Skurkiewicz lepiej zorientowany w temacie. Powinien wygrac wybory!

Rozsądny
2018-09-10 00:55:00

Spokojnie i na luzie oddam swój głos na Witkowskiego

wcz
2018-09-09 23:03:00

POPISowi krętacze ręka w rękę jak jest interes do zrobienia.

niedowiary
2018-09-09 23:00:00

"Budowę lotniska mają sfinansować Polskie Porty Lotnicze",- powiedział prezydent Radomia. Kłamstwo partyjnego członka tak wynegocjował umowę że to my radomianie mamy zapłacić za jego budowę co najmniej 350 milionów.

Krysia
2018-09-09 22:28:00

Pan Skurkiewicz będzie idealnym Prezydentem, naprawi to wszystko co Witkowski popsuł i na pewno zadba o mieszkańców Radomia, takiego Prezydenta nam trzeba, takiego ktory widzi drzemiący potencjał miasta i jego mieszkańców.

Ona
2018-09-09 21:56:00

PIS już pokazał przez 8 lat jak rządził!!! Skurkiewicz pracował w radiu religijnym to pewnie dzięki temu poparciu dostał mandat posła.. Czy chcecie żeby rządził kościół?

Ja
2018-09-09 21:49:00

Oczywiście że mój głos daje Panu Witkowskiego :-)

MO
2018-09-09 21:45:00

CBA na tropie panie prezydencie

Zmotywowana
2018-09-09 21:39:00

Dodam jeszcze ze to nie pan prezydent jest odpowiedzialny za nie spelniona inwestycje. Rzucano mu klody pod nogi caly czas Dobrze zrobil oglasxajac upadłość....miasto nie bedzie ponosić zbednych kosztow

Zmotywowana
2018-09-09 21:34:00

Pyta pan o 70 mln Miasto do jakiegos czasu finansowalo utrzymanie lotniska w tym kadry . Gdyby nie ogloszono upadlosci PPL nie przejął by A tak jest nadzieja ze w najblizszych latach beda z Radomia latac samolotu

do Q
2018-09-09 21:32:00

Powiedz no Mi ile zawineli kasy Twoi szlachcice z pis przy inwestycjach za rządów Kosztownego o czym info z Radia ZET i GW dawała raport o dochodzeniu CBA ?

 1 2 3 >  ostatnia