Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

''Nieudolna i kłamiąca władza''. PiS rozlicza prezydenta Witkowskiego z obietnic wyborczych

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-09-08 14:38:00

Radomscy politycy Prawa i Sprawiedliwości wybrali sobotę na podsumowanie dokonań prezydentury obecnego prezydenta Radomia. Nie oszczędzali Radosława Witkowskiego i innych lokalnych polityków Platformy Obywatelskiej. Ich lider, Marek Suski nie ukrywał, że to odpowiedź na konwencję programową jaką dziś ma PO.

Podczas konferencji prasowej w siedzibie radomskiego PiS, Marek Suski wymieniał w sobotę punkty z kampanii obecnego prezydenta Radomia, sprzed czterech lat. Kolejno stwierdzał, że żaden z nich nie został zrealizował. Z najważniejszych wymienił 8 tys. miejsc pracy, budowy hali sportowej i trasy N-S, ale wspominał też o "bilecie parkingowym za złotówkę" i tramwaj. - Z programu Radosława Witkowskiego nie zostało nic spełnione. To jest obraz jak nieudolną, nieskuteczną i kłamiąca obywateli jest władza Platformy Obywatelskiej w Radomiu - podsumował minister Marek Suski.

Sporo miejsca poświęcił hasłu "stop nepotyzmowi" i wyciągnął listę osób - radnych i ich krewnych zatrudnionych w Urzędzie Miejskim oraz w spółkach, jednostkach miejskich i wojewódzkich. Personalnie odniósł się do rodzin radnych Marty Michalskiej-Wilk, Andrzeja Łuczyckiego i Zbigniewa Neski oraz Rafała Rajkowskiego.   

Wojciech Skurkiewicz, przypomniał z kolei czas, gdy za kadencji prezydenta Witkowskiego premierem rządu była Ewa Kopacz. - Radom miał być obsypany złotem, tak się nie stało. Działanie, które dziś podejmuje rząd PiS przynosi wymierne efekty - 93 mln zł na budowę al. Wojska Polskiego, 11 mn na trasę N-S i wreszcie blisko 200 mln na trzeci etap modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej - wymienił kandydata Pis na prezydenta Radomia i dodał: - Rząd PiS kończy z "niedasizmem". My dotrzymujemy obietnic. 

Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskie wyraził obawę, czy w terminie zostaje ukończona budowa hali sportowej, gdyż sprzedawane są już bilety na otwierającą obiekt galę bokserską. - Zarządam od prezydenta ujawnienia umowy z firmą realizujaca galę. W mojej ocenie hala nie zostanie bowiem ukończona w terminie. Kto pokryje koszty odszkodowań? Spadnie to na kolejnego prezydenta, a nie chcemy by Wojciech Skurkiewicz zaczynał od wypłacania odszkodowań - powiedział przewodniczący.

Andrzej Kosztowniak zajął się tematem inwestycji i finansów miasta. - Po czterech latach rządów Radosława Witkowskiego i Platformy Obywatelskiej w Radomiu pozostaje wielki bałagan. Żadna większa inwestycja nie została zrealizowana w terminie - stwierdził poseł. Skrytykował też rosnące zadłużenie miasta ,pożyczanie pieniędzy pomiędzy spółkami miejskimi oraz niskie pozyskiwanie funduszy europejskich.

Wicewojewoda Artur Standowicz poruszył sprawę budowy oddziału rehabilitacji szpitala przy ul. Tochtermana. - Inwestycja będzie realizowana, ale nie jest to decyzja pana prezydenta tylko radnych PiS i niezależnych, którzy wymusili na prezydencie wpisanie pawilonu rehabilitacyjnego w tegoroczny budżet. Mam nadzieję, że dokończy go już nowy prezydent, Wojciech Skurkiewicz  - powiedział wicewojewoda.

Europarlamentarzysta Zbigniew Kuźmiuk: - Zadłużanie jest we krwi Platformy Obywatelskiej. Dług publiczny za jej rządów został podwojony, a prezydent Witkowski robi to jeszcze szybciej, bo to samo osiągnął w ciągu jednej kadencji.

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan mówił o kolei do stolicy. - Według Bla bla car najczęściej pokonywaną trasą drogową przez ludzi jest Warszawa - Radom, a to ze względu na opóźnienie na budowie linii kolejowej nr 8. PO rządziła przez 8 lat, a przez ostatni rok premierem i ministrem infrastruktury byli politycy z Radomia. Nic nie zrobiono by przyśpieszyć tę inwestycję kolejową. Gdy doszliśmy do władzy musieliśmy nadrabiać to zapóźnienie. W roku 2020 ta trasa będzie już przejezdna. O to bardzo ważne ze względu na inwestycję w lotnisko. 

Więcej na wideo powyżej. 

autor: mawi

Wasze komentarze (81)

lisek
2018-09-11 16:48:00

Kim jest ta blondynka?

Q
2018-09-11 13:06:00

Witkowski rozlicz sie z 70 MILIONÓW. Gdzie sie one podziały? Rozlicz sie z tej kasy . To nie jest twoja prywatna kasa. Gdzie one są?

Q
2018-09-11 07:53:00

Witkowski gdzie podziały się 70 MILIONÓW NA inwestycje w lotnisko ? To nie twoje prywatne pieniądze tylko publiczne. Gdzie jest 70 MILIONÓW pytają radomianie?

Q
2018-09-11 07:42:00

Witkowski gdzie podziały się 70 MILIONÓW NA inwestycje w lotnisko ? To nie twoje prywatne pieniądze tylko publiczne. Gdzie jest 70 MILIONÓW pytają radomianie?

Lalunia bezrobotna
2018-09-10 22:53:00

Zaloze krótką kiece to i ja moze dostane samodzielne stanowisko w UM....Panie Witkowski. Mam blond włosy i długie nogiiiii.....

Marcin
2018-09-10 11:03:00

Złodziej krzyczy "łapać złodzieja". ;)))

Mosiek
2018-09-10 10:54:00

PiS strzela sobie w kolano tak fałszywie atakując p. Witkowskiego. Radomianie dobrze pamiętają fanaberie p. Kosztowniaka, trzeba było go wyrzucić z PiS'u to dziś święcili byście triumf, a tak to macie lotnisko itp... Niestety... Radomianom Pis kojarzy się z lotniskiem. Za waszych rządów Radom stał się pośmiewiskiem Polski, p. Witkowski to odkręca.

rad
2018-09-10 10:25:00

najpierw rozliczcie się z waszych poczynań - np. z tego co wyborcza opisała

radomiaczek
2018-09-10 10:22:00

panom z PISu już dziękujemy i żegnamy was - może San Escobar?

aga
2018-09-10 10:15:00

co oni zrobili dla Radomia??? no nie - mają swoje sukcesy, które dobrze opisała wyborcza!!! Radomianie popierają tylko Radka Witkowskiego!!!!!!!!!!!!!!!!! najlepszy Prezydent

olo
2018-09-10 08:55:00

panowie suski, kosztowniak i kużmiuk nigdy nie powinni zabierać głosu na temat dokonań innych na rzecz miasta Radom. Z ich strony najstosowniejsze byłoby milczenie we wszystkich językach świata. Jedyny, który miałby ewentualnie tytuł do tego jest A.Bielan ale ten akurat jest najbardziej powściągliwy w krytyce. Potym poznaje się klasę polityka

Marcin z Pacynki
2018-09-10 08:32:00

PiS już miał swój czas... zamiast np. zrobić tramwaje w Radomiu lub szybką linię kolejowa woleli zrobić lotnisko ;) Z zadłużenie miasta z a Pis'u... niech p. Kosztowniak się pochwali. Na zdjęciu stoją panowie z PiS'u jak na pogrzebie ;)

NIE PIS
2018-09-10 08:21:00

NIE ZAGŁOSUJĘ NA PIS NIGDY WIĘCEJ.

Rolink
2018-09-10 08:20:00

Jesień czas wykopków zbiór ziemniaków i buraków.

Czaro
2018-09-10 04:41:00

Lepiej zapytaj dlaczego twój prezydent zamiast rządzić to wszędzie tylko foteczki robi. Krol selfiaczków... nie chce zeby ktos taki dluzej reprezentował moje miasto!

Lotto_1
2018-09-10 01:50:00

Czy Kosztowniak już wie gdzie jest drewno ze Starego Ogrodu? Ilu inwestorów uciekło z Radomia przez Marszałkiewicza?

lucjan
2018-09-10 00:23:00

ścierwa pisowskie już ujadają

Marek
2018-09-09 22:35:00

zdunek - to armia ludzi ktorzy chcą dobrej zmiany w Radomiu, widać ze Ty wolisz być w tym bagnie które stworzyło PO. Powodzenia

zdunek
2018-09-09 21:41:00

Taka armia ludzi przeciwko jednemu Witkowskiemu. Wyrażnie widać, że pis ma pełne gacie. Pisiory pakujcie mandżury

Zbyszek
2018-09-09 20:58:00

Witkowski to by tylko chciał więcej pieniedzy, dał stanowiska pracy ''Wilkom'' a w sondażu uzyskał ponad 40% bo w IBS prezesem jest jego doradca... wiec jak można głosować na takiego człowieka. Jedyne w czym jest dobry to dodawanie swoich selfie wszedzie gdzie się tylko da.

 1 2 3 >  ostatnia