Wtorek 19 marca
Józefa, Bogdana, Laili

Radomiak rozgromił Olimpię

Damian Markowski 2018-08-18 19:51:00

W spotkaniu 5. kolejki II ligi piłkarze Radomiaka rozgromili przed własną publicznością 5:0 Olimpię Elbląg. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to trzecie zwycięstwo w sezonie 2018/2019.

W 10. minucie mieliśmy pierwszą akcję godną uwagi. Anton Kołosow w stuprocentowej sytuacji trafił jednak w Halucha. Dwie minuty później Radomiak objął prowadzenie. Po ładnej wymianie piłki Luza z Mikitą, golkipera Olimpii pokonał Michał Kaput! W 18. minucie Zieloni prowadzili już 2:0. Po zagraniu Leo, Bruno Luz mocnym strzałem skierował futbolówkę do bramki Pilarza.

Następnie Portugalczyk podał do Brazylijczyka, ale ekwibilistryczne uderzenie Leo wybronił bramkarz gości. W 29. minucie Leandro wykorzystał już świetne dośrodkowanie Jakubika. W 37. minucie były piłkarz Radomiaka - Michał Kiełtyka strzelił w poprzeczkę. W 42. minucie Persona minimalnie się pomylił.

W 49. minucie Pilarz obronił strzał Luza. W 55. minucie podobnie uczynił Haluch przy próbie Kiełtyki. W 64. minucie Szuprytowski z wolnego uderzył nad bramką. Następnie Suchanek trafił w bramkarza ekipy z Elbląga. Ogółem druga część gry była bardzo senna. W 75. minucie Rolinc - strzelając na raty - pokonał Pilarza. Chwilę później Haluch wygrał pojedynek jeden na jeden z Personą. W 82. minucie Winsztal skutecznie wykończył dobrą kontrę naszego zespołu.

Zieloni zagrali świetne zawody i rozgromili przy Narutowicza Olimpię, brawo!

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Rozwojem Katowice. Spotkanie rozegrane zostanie już w środę (22 sierpnia) o godz. 17:00.

Radomiak Radom - Olimpia Elbląg 5:0 (3:0)
Michał Kaput 12, Bruno Luz 18, Leândro 29, Jakub Rolinc 75, Patryk Winsztal 82

Radomiak: 1. Artur Haluch - 14. Damian Jakubik, 2. Michał Grudniewski, 38. Martin Klabník, 46. Jakub Wawszczyk - 9. Leândro (57, 19. Łukasz Pietroń), 18. Rafał Makowski (78, 8. Patryk Winsztal), 11. Michał Kaput, 7. Damian Szuprytowski (72, 21. Michał Suchanek), 70. Bruno Luz (72, 22. Jakub Rolinc) - 77. Patryk Mikita.

Olimpia: 80. Krzysztof Pilarz - 16. Tomasz Sedlewski, 2. Tomasz Lewandowski, 5. Kamil Wenger, 23. Michał Kiełtyka - 17. Jakub Bojas, 13. Michał Kuczałek (46, 8. Michał Ressel), 70. Bartosz Nowicki (35, 4. Kacper Korkliniewski), 24. Tomasz Persona, 18. Oskar Rynkowski (61, 7. Michał Balewski) - 6. Anton Kołosow (46, 10. Mateusz Szmydt).

Żółta kartka: Persona.

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole).
Widzów: 1823.