Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Polki z Martyną Kotwiłą szóste w sztafecie 4x100 metrów

dm 2018-08-13 09:10:00

Polska sztafeta kobiet 4x100 metrów - z radomianką Martyną Kotwiłą w składzie - zajęła w finale szóste miejsce na mistrzostwach Europy w Berlinie. Złoty medal zdobyła reprezentacja Wielkiej Brytanii. Srebro powędrowało do Holenderek, brąz natomiast trafił do Niemek.

Polki na starcie zaprezentowały się w składzie: Kamila Ciba, Anna Kiełbasińska, Martyna Kotwiła i Ewa Swoboda. Nasze reprezentantki na metę przybiegły jako szóste z czasem 43.34.

Złoto w sztafecie 4x100 metrów wywalczyły Brytyjki (41.88). Srebro zdobyły Holenderki (42.15), a brąz Niemki (42.23).

Przypomnijmy, że Martyna, mistrzyni Polski seniorów i brązowa medalistka MŚ juniorów (na dystansie 200 metrów), debiutowała na tak wielkiej, seniorskiej imprezie. O jej wcześniejszych wyczynach w Berlinie, możecie przeczytać tutaj i tutaj.

- W tym sezonie jestem spełniona - powiedziała po sztafecie radomianka. Dodajmy, że Polska z 12 krążkami, zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej ME w Berlinie.