Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Brawo Martyna. Radomianka piąta w półfinale mistrzostw Europy

Damian Markowski 2018-08-10 20:07:00

Martyna Kotwiła zajęła piąte miejsce w pierwszym półfinale biegu na 200 metrów kobiet, podczas rozgrywanych w Berlinie lekkoatletycznych mistrzostwach Europy. Radomianka tym samym nie awansowała do wielkiego finału, ale pokazała, że drzemie w niej duży potencjał.

Zawodniczka RLTL ZTE Radom uzyskała czas 23.41. Najlepsza była Dina Asher-Smith (22.33)

Przed południem 19-latka uplasowała się na trzeciej lokacie w biegu pre-kwalifikacyjnym, o czym więcej pisaliśmy tutaj.

Po finale radomska juniorka stwierdziła, że trudno jej było zbudować dwa szczyty formy (przed trzema tygodniami odbyły się mistrzostwa świata juniorów), a teraz będzie mogła zająć się wyleczeniem urazu mięśnia dwugłowego, który dokuczał jej przez cały sezon, "by w przyszłym roku pokazać jak wygląda bieganie na 200 m".

Przypomnijmy, że Martyna zadebiutowała na tak wielkiej imprezie i sam awans do półfinału seniorskich mistrzostw jest bardzo dobrym wynikiem. W lipcu Kotwiła została mistrzynią Polski.