Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

EkoJanosik 2018 dla Radpecu

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-08-08 08:29:00, aktualizacja: 2018-08-08 09:59:00

Narodowa Rada Ekologiczna przyznała Radomskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej "Radpec" - tytuł "EkoJanosika 2018" w Krajowej Nagrodzie Ekologicznej w kategorii Przedsiębiorstwo.

Dyplom za działalność na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego z rąk Posłów Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska oraz Głównego Inspektora Ochrony Środowiska odebrał Prezes Zarządu "RADPEC" S.A. dr inż. Krzysztof Zborowski

- Tytuł EkoJanosik cieszy, ponieważ wdrażane przez Radpec rozwiązania, które mają na celu ograniczanie emisji, zostały docenione i zauważone przez niezależnych ekspertów i autorytety ochrony środowiska - powiedział prezes, Krzysztof Zborowski.

Celem nagrody "EkoJanosik" jest wyróżnienie przez Krajową Radę Ekologiczną samorządów terytorialnych, jednostek LP, podmiotów gospodarczych, placówek oświatowych oraz osób fizycznych, za zrealizowanie działań mających istotny i znaczący wpływ na poprawę i stan środowiska naturalnego oraz świadomość ekologiczną Polaków. Wyjątkowość tej nagrody potwierdza fakt, że kandydatury mogły zgłaszać wyłącznie instytucje odpowiedzialne za ochronę środowiska i krajowe korporacje samorządowe lub gospodarcze.

Uroczystość, podczas której wręczone zostały dyplomy gratulacyjne za działalność na rzecz obniżenia poziomu niskiej emisji i poprawy świadomości oraz wrażliwości ekologicznej społeczeństwa przedsiębiorstwom, instytucjom i innym podmiotom, które otrzymały to zaszczytne wyróżnienie, odbyła się 27 lipca br. w gmachu Sejmu RP.

autor: dm

Wasze komentarze (11)

Michał
2018-08-10 09:31:00

Katarzyna zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Dodam jeszcze, że nie potrafią grać uczciwie tylko muszą się chwytać nieczystych metod. Już sobie wyobrażam kampanię samorządową. Właśnie mamy jej przedsmak.

Katarzyna
2018-08-09 22:36:00

swojak - czytając Twoje wypowiedzi należy powołać się na opinię Twoich autorytetów w dwóch totalnie bliźniaczych sprawach do tego, co tak namiętnie opisujesz: 1. sprawa agenta CBA - dyrektora pionu techniki operacyjnej Piotra K. - SKAZANEGO przez sąd I instancji za korupcję (wyrok nieprawomocny - skazany się odwołał). Ministrowie M. Kamiński i M. Wąsik nie widzą przeszkód, żeby nadal pracował w CBA jako kontrolujący budżet CBA, bo "cieszy się pełnym zaufaniem duetu ministrów, z uwagi na domniemanie niewinności i nieprawomocność wyroku" - mentalność Kalego? Jak swój to nawet skazany może pracować, a jak "ich" to za samo podejrzenie należy gościa uwalić, bo na pewno jest winny (bez domniemania niewinności)? 2. Znany adwokat Robert N. (ten od przekrętów na mieszkaniach w Warszawie) wychodzi za kaucją 1 mln zł. Minister Sprawiedliwości komentuje, że wysokość kaucji świadczy o powadze zarzutów. Pan Zborowski zostaje zwolniony za minimalną kaucją bez zakazu opuszczania kraju. Czy to nie świadczy o "dętych" zarzutach i braku "mocnych podstaw" do zatrzymania? Cały ten temat - jak pisał Michał - śmierdzi na odległość "zleceniem politycznym", kampania wyborcza już się zaczęła, choć wyborów jeszcze nie ogłoszono. Zaczynam się bać, może pora już stąd wyjechać? Mieszkańcy Radomia - obudźcie się, póki nie jest za późno, bo przyjdzie czas i strach będzie wyjść na miasto, bo za byle co można będzie trafić do więzienia.

swojak
2018-08-09 13:45:00

do Michał: problem z czytaniem ze zrozumieniem artykułu newsweeka? Nie słyszałem aby pan Krzysztof Z. wytoczył proces o zniesławienia. Na kanwie tego artykułu powstał nawet film. Kierowana przez niego firma kupiła nierentowną i niepotrzebną spółkę od Cypryjczyków. To śmierdzi na kilometr. Jak na razie ma status podejrzanego w sprawie i wyszedł z aresztu po wpłaceniu kaucji.

Michał
2018-08-09 09:21:00

Do swojak: dla odświeżenia pamięci - jakoś w 2012 roku sprawa została umorzona, bo prokuratura nie dopatrzyła się żadnych znamion przestępstwa. Dziwnym trafem w roku 2018 na kilka miesięcy przed wyborami ponownie sprawa idzie pod rozstrzygnięcie. I znowu nic. Do usranej śmierci będą wracać do tej samej sprawy?? I będą oczerniać człowieka. Takie są ich/wasze metody. Nie możecie uczciwie wygrać to trzeba dołożyć przeciwnikowi, powalić go, zgnoić. Pamiętajcie - karma wraca.

swojak
2018-08-08 19:08:00

Do Michał: dla odświeżenia pamięci, politycznie wstydliwa sprawa: Były prezes elektrowni Kozienice zatrzymany przez CBA Krzysztof Z., były prezes Elektrowni Kozienice został w czwartek, 28 czerwca zatrzymany przez poznańską delegaturę CBA. Jemu i Maksymilianowi G. funkcjonariusze zarzucają ponad 15 mln zł strat dla Enea SA., gdy ci byli członkami zarządu spółki siedem lat temu. Chodzi o Projekt Anakonda. I jeszcze jeden artykuł z 2012r www.newsweek.pl/polska/psl-w-biznesie--czyli-elektrownia-ludowa,94258,1,1.html I taki człowiek kieruje z największych spółek miejskich w Radomiu która ma zainwestować do 2022 roku 500 000 zł w modernizację RADPE-u. To jak jak wpuścić lisa do kurnika!!!!!!!

Michał
2018-08-08 14:01:00

Do swojak: a niby dlaczego powinno być napisane Krzysztof Z.??? Jak podały media nie został wsadzony do aresztu i nie dostał zakazu opuszczania kraju. Nie jest przestępcą, więc z jakiej racji ma być podawane Krzysztof Z.??? Co nie udała się akcja polityczna? Trudno przełknąć? Boli, oj boli was, że chcieliście nakręcić medialnego szumu, a nic z tego nie wyszło.

do Anna
2018-08-08 11:48:00

Masz rację ... tam są nie tylko ludzie PSL-PO ... są także z przedstawiciele prawej strony sceny politycznej ... Taka zbierania od prawa do lewa.

swojak
2018-08-08 10:53:00

Chyba powinno być napisane Krzysztof Z.

BRAWO
2018-08-08 09:40:00

Gratulacje.

Anna
2018-08-08 09:15:00

gis co ty bredzisz. Jacy PSL-PO???? Chyba, że Morawiecki senior zmienił właśnie barwy polityczne. A właśnie Morawiecki wręczał dyplomy. Zresztą na dyplomach widnieje jego podpis. A o ile wiem Morawiecki to przybudówka PiS, więc nie pleć głupot.

gis
2018-08-08 08:53:00

NRE to ludzie PSL-PO To nie jest żadna agenda rządowa. Swoi dali nagrody swoim http://www.przyjazni-srodowisku.pl/narodowa-rada-ekologiczna-zarzad