Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Dariusz Wójcik: Lotnisko to okno na świat dla naszego miasta [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-08-03 10:59:00

- Lotnisko w Radomiu jest potrzebne. Formuła, jaka została wybrana, na ten moment jest najlepsza. 350 mln to kwota umowna, niekoniecznie musi być taka, może być wyższa, ale i niższa, to zależy, jak będzie wyglądać rentowność portu - mówił dziś w programie Kontrast Plus w Zebrra.tv, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu, Dariusz Wójcik (PiS).

Na zdjęciu Dariusz Wójcik. Program Kontrast Plus do obejrzenia codziennie, od poniedziałku do piątku o godz 8:05 na Zebrra.TV i w Vectrze na kanale 828. Nagranie programu dostępne także codziennie na Radom24.pl

Temat lotniska, inwestycji PPL-u oraz poniedziałkowej pikiety, zdominował początek rozmowy, którą prowadził redaktor Mariusz Skopek. - Osobiście chciałbym, aby ta kwota była większa, gdyż oznaczałoby to, że lotnisko jest bardzo rentowne. W perspektywie 20 lat uzyskamy duże większe pieniądze - usłyszeliśmy.

- Lotnisko to okno na świat dla naszego miasta i każda osoba, która protestuje przeciwko tej inwestycji, nie ma pojęcia o tym, jak takie biznesy funkcjonują, jaka takie lotniska się rozwijają. Wokół portu powstanie dużo infrastruktury, powstaną nowe firmy i z tego tytułu miasto będzie otrzymywało podatki. Jeśli wpłacimy te umowne 350 mln zł, to te pieniądze po wielokroć się nam zwrócą. Natomiast, jeśli chodzi o pikietę, to żartując, chciałbym, aby w radomskich szkołach tak liczne były klasy, jak ilość uczestników tego wydarzenia, bo to by dobrze świadczyło o naszej oświacie - dodał przewodniczący Wójcik.

Cała rozmowa na nagraniu poniżej (od 14 min. 35 sek. nagrania).

autor: dm, Zebrra.tv

Wasze komentarze (25)

wert
2018-08-06 12:46:00

panie Dariuszu Wójciku. Pana wynurzenia są tyle warte co pana praca w Radzie Miejskiej przez tyle lat ( to znaczy nic). Postanowiliście przykryć głupotę i naiwność Kosztowniaka w porozumieniu z PO-paprańcami, którzy z kolei chcą ukryć nadużycia Witkowskiego! Rączka w rączkę. Zawsze myślałem, że okna są w miarę tanie! Zaproponujcie mieszkańcom Radomia coś wiarygodnego i rozsądnego albo polegniecie wespół w zespół bo radomianie to nie durnie

0
2018-08-05 22:44:00

Jakie podstawy leżą u twierdzenia, że się zwróci? Hasła o rozwoju i oknie na świat? Jakie firmy tu mają powstać, ile m2 nowej powierzchni i o jakim charakterze? Jak rozwinął się Modlin przy 3 mln pasazerow? Coś mi się zdaje, że radomianie będą płacić, żeby inni latali np. na wakacje, a pasażer wyleci, przyleci i kasy w Radomiu nie wyda...

olo
2018-08-04 10:43:00

Niech na temat tego czy chcą dotować z własnych pieniędzy budowę lotniska w Radomiu wypowiedzą się Radomianie którzy będą musieli to sfinansować. Żądam referendum miejskiego w tej sprawie.

oli
2018-08-04 10:13:00

A ja lubiłem radio Eska, ale odkąd usłyszałem jak mówią, że na lotnisku urządzono pikietę z mieszkańcami Radomia to wiem, że ta stacja kłamie. Dlaczego wypowiada się, że mieszkańcy miasta zorganizowali z Fałkiem i jego ferajną pikietę skoro przyszli kumple i znajomi , a z mieszkańców to były może 2 osoby albo zero.

Zielony Radom
2018-08-03 20:32:00

okno na swiat dla pisowskich kacykow z Radomia by dostac sie do spolek skarbow Panstwa. centralny port bedzie mial imie lecha K. czyzby i jaroslaw bedzie patronem lotniska w naszym miescie. ludzie kolejna fura kasy w bloto

lucjan
2018-08-03 16:38:00

Ciekawe czy pisowcy wykupili działki wokół lotniska

sdf
2018-08-03 16:37:00

@wyborca: PPL już potwierdził, że to oni będą płacić odszkodowania za hałas, a nie miasto.

leszek
2018-08-03 15:42:00

p. przewodniczący.W Radomiu mieszkają także ludzie, którzy potrafią samodzielnie myśleć,i niepotrzebne im pana wywody w laniu wody.

Księgowy
2018-08-03 15:30:00

Lepiej te 350 mln zainwestować w lotnisko niż wydać na lans Witkowskiego. Poza tym już niedługo, po wyborach radomianie zobaczą na ile zadłużone zostały spółki miejskie i miasto przez cztery ostatnie lata. Może się okazać, że mielibyśmy na tę spłatę w całości.

Gosc
2018-08-03 14:47:00

Tak, wiemy że lotnisko jest nam potrzebne bo to moze byc dla miasta w pewien sposob ,,oknem" to wiemy ale czekamy na wiecej, chyba tak silna i dobra partia jak PiS dla miasta Radomia ma wiecej prezentów niż tylko Lotnisko, za to wszystko co zrobilismy dla Polski i dla PiS. Kiedy rozpocznie sie budowa siedziby PGZ w Radomiu? co z 20 mln na przebudowę E7 w granicy miasta? jaki jest status budowy s8 lini - kolejowej? co z programem mieszkań dla Radomia?

USTRONIE
2018-08-03 14:44:00

Panie Darku, niech Pan poda date kiedy Pan zrzeknie sie pracy w PGZ jezeli zamierza Pan kandydować do rady miasta??? Prezes Jarosław nie lubi takich cwaniaków, zdaje Pan sobie sprawę ?

jezdzą za nim
2018-08-03 14:23:00

tak przez 12 lat nawywijał az się z tych nerw spocil

Q
2018-08-03 14:07:00

NIE ZAGŁOSUJĘ NA PIS NIGDY WIĘCEJ.

Andrzej
2018-08-03 13:33:00

Większośc rady za Kosztowniaka wydała 400 mln a teraz Pisowska większość musi zaciągnąć 360 mln. Uzależnieni od życia za pieniądze mieszkańców Radomia

Priv
2018-08-03 13:24:00

Cęk to ty?

olo
2018-08-03 13:06:00

Dzisiaj znowu widziałem na niebie opryski chemtrails. Ludzie zainteresujcie się trochę tym problemem. Miejcie oczy szeroko otwarte.

0
2018-08-03 13:02:00

Kandydat na prezydenta Skurkiewicz musi pokazać, jak wyrwać od rządu 300 mln zł. już w kolejnym roku.

0
2018-08-03 13:00:00

Panie Wójcik, wydatki ma lotnisko mają sens, jeśli je rząd zrekompensuje miastu w inny sposób, w co wierzę, że tak będzie. Może dać i powinien na Piotrówkę, na szpital, nie mówiąc o uczelni i kierunku lekarskim, wykupie ziemi pod przemysł przez ARP. Idźmy w tym kierunku, i dużo żądajmy do partii rządzącej.

Ale jaja
2018-08-03 12:51:00

Okno na świat dla uciekinierów z Radomia i Polski. I gwóżdż do trumny dla budżetu Miasta. Jeszcze nie wybudowali a już burzą. Jeszcze co by nie uchwalili to odchwalają i tylko się chwalą. Za co by się nie wzięli wszystko ***** budowniczowie z podatkowego raju prawa.Teraz trzy miechy w Spółce i milionowa odprawa. Brawo , brawa

0
2018-08-03 12:34:00

Na pikiecie było 25 osób łącznie z organizatorami i kolesiami, jak Bernat i Sońta oraz dziennikarzami. W tzw. zwykłych mieszkańców nikogo tam nie było. Fałek i Wożniak po prostu wygłupili się.

 1 2 >