Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Wojciech Skurkiewicz: Sytuacja na odcinku chirurgicznym radomskiego szpitala jest dramatyczna

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-07-09 15:49:00

- Przyjmowanie pacjentów tylko w przypadku zagrożenia życia, dyżur odcinka chirurgicznego na radomskim SOR-ze w co drugi dzień czy brak lekarzy - to tylko niektóre z przykładów dramatycznej sytuacji na odcinku chirurgicznym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego - mówił dziś kandydat PiS na prezydenta Radomia, Wojciech Skurkiewicz.

Wojciech Skurkiewicz

- Sytuacja jest o tyle dramatyczna, że dziś nie ma również osoby, która odpowiada bezpośrednio - w swoich kompetencjach - za zabezpieczenie potrzeb zdrowotnych mieszkańców Radomia (...) Przypomnę, że to prezydent Radomia, zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, jest odpowiedzialny za ochronę zdrowia, która jest kierowana do mieszkańców danej gminy. Ja się pytam, gdzie jest prezydent Radomia, jakie działania podejmuje - rozpoczął wiceminister obrony narodowej.

Następnie poseł PiS dodał: - Dziś dochodzi do takiej sytuacji, że dyżur, który pełni odcinek chirurgiczny na radomskim SOR-ze, jest pełniony w co drugi dzień, w dni parzyste, natomiast 24h, 7 dni w tygodniu, dyżur pełni SOR na Józefowie. Ta sytuacja absolutnie musi ulec zmianie.

- Kolejną sprawą, którą trzeba zmienić jak najszybciej, jest poziom wyżywienia w miejskiej placówce. Przeznaczenie 6 zł na dzienną dawkę żywieniową dla pacjenta, to skandal! Apeluję do prezydenta Witkowskiego o podjęcie kroków w tych sprawach - zakończył Wojciech Skurkiewicz.

UM odpowiada: Tak wygląda jedzenie w miejskim szpitalu [ZDJĘCIA]

autor: dm

Wasze komentarze (44)

do Fight
2018-07-10 07:56:00

jaki to magistrat jest na 25 czerwca? Może chodzi ci o inne miasto?

Szwejk
2018-07-10 07:53:00

Bredzi jak najęty. Chyba po odwyku w Krychnowicach. Za dużo tego mszalnego było . Ale i to się też skończyło.

do Fight
2018-07-10 07:52:00

jaki to magistrat jest na 25 czerwca? Może chodzi ci o inne miasto?

SUV12
2018-07-10 07:45:00

Drodzy radomianie. Nawet nie wiecie na jakiej bombie siedzicie. Pusta kasa, bida aż piszczy bo witkowski wszystko przekazuje na pijar. Dziennikarze o tym wiedzą ale jak ktoś drugą pensję to trzymają mordę w kuble z zimną wodą.

Fight
2018-07-10 06:53:00

@www. To gdzie i kiedy Witkowski sie wygrzewa majac urlop to nie powinno cie interesowac. Jego prywatne sprawy. Ale widze ze piszesz z magistratu wiec wiesz lepiej niz ja. No vhyba ze chcesz mu dupe wylizac to nie mam pytan. P.s. z magistratu na 25 czerwca, nie mylic z innym ????

jk
2018-07-10 06:52:00

Kochani radomianie! na SORze brakuje lekarzy, nie chcą dyżurować, dyrektor wybiera, w które dni szpital pełni dyżury, w więzieniach lepiej karmią- no ale tam jest elektorat PO, wszystkie statystyki tak mówią, a wasz prezydent grzeje dupsko w ciepłych krajach na wakacjach..... gratuluję!

Daniel
2018-07-09 22:58:00

Skurkiewicz rozpoczął kampanię wyborczą za waszych czasów w Radomiu nie było lepiej

Do ABC
2018-07-09 22:09:00

w pracy zabieraja mi na składki NFZ 560 zł/msc i ja jeszcze mam płacić ?

ABC
2018-07-09 22:03:00

W temacie wyżywienia to każdy pacjent powinien za nie normalnie płacić.

www
2018-07-09 21:45:00

6 zł dzienna stawka żywieniowa na produkty kto z was za tyle przeżyje. Jesteście niepoważni. A w dodatku podawane jak zwierzakom i za to odpowiada Witkowski i Zawodnik patologicznie oszyści, którzy maja pomysł na służbę zdrowia. Gonić ich z Radomia

Dogen
2018-07-09 21:35:00

Aż przykro patrzeć jak tego biednego Skurkiewicza wypuszczają. Samodzielnie kiosku ruchu by nie utrzymał ale stroi miny niczym Maliniak Juda Prezydent Polski bo kazali. A w kwestii kiepskiego żarcia w szpitalu ma rację tylko źle adresuje pretensje.

NFZ
2018-07-09 19:58:00

Przecież szpital finansuje NFZ a ten podlega pod ministra zdrowia z PiS.Panie ministrze Skurkiewicz jak będzie Pan załatwiał siedzibę PGZ w Radomiu to może przy okazji załatwi Pan lepsze stawki na żywienie w NFZ u kolegi. Dla Radomia więcej.

Szwejk
2018-07-09 19:07:00

Ty się nie pytaj tylko oddaj nagrody i premie . Przecież Polskie Cię wydało plemię. Ministrant od brony z Bożej łaski.

Zoperowana na obydwa kolana, Bożena Z z Glinic
2018-07-09 19:03:00

Niech pośle umyślnego Karczewskiego. Byłam w Szpitalu i serwowali karczochy na zimno i gorąco.

Ale jaja
2018-07-09 18:59:00

A kiedy to ostatnio ***** szpital odwiedził

Ale jaja
2018-07-09 18:59:00

A kiedy to ostatnio Skurkowany szpital odwiedził

do Swój
2018-07-09 18:43:00

Już może nie rżnij większego głupa niż jesteś. Szpital miejski, to i odpowiedzialność Witkowskiego.

Swój
2018-07-09 18:36:00

Skurkiewicz idź z tym do ministra zdrowia swojego rządu to jego kompetencję!!!!!

hu
2018-07-09 17:58:00

A co kandydat robił przez lata zasiadania w radzie społecznej szpitala ?Ktoś rżnie głupa ....

www