Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Odrzucono wniosek o wydzielenie Warszawy z woj. mazowieckiego. Radomska Nowoczesna: To wina PiS

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-07-09 14:55:00

Komisja Europejska odrzuciła wniosek polskich władz o wydzielenie Warszawy i gmin podwarszawskich z województwa mazowieckiego. To oznacza, że te biedniejsze regiony Mazowsza, jak Radom, Siedlce czy Ostrołęka dostaną znacznie mniej środków w ramach polityki spójności niż wynika to z ich poziomu rozwoju społeczno - gospodarczego. - Nie możemy mieć wątpliwości, że taka decyzja KE jest konsekwencją nieodpowiedzialnej, niszczącej praworządność polityki PiS - oświadczyła dziś Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca radomskich struktur Nowoczesnej.

Ewa Zarychta, członkini radomskiego i mazowieckiego Zarządu Nowoczesnej przypomniała o tym, że "w Trybunale Sprawiedliwości UE wszczęto postępowanie w sprawie polskiej ustawy o Sądzie Najwyższym, które może skutkować wydaniem postanowienia zabezpieczającego, zatrzymującego czystkę w SN tak, jak było to w przypadku działań w sprawie Puszczy Białowieskiej". - Zamach na praworządność i niezależne sądy to zamach na wolności, o które walczyliśmy - mówiła.

Mecenas Borysław Szlanta - radomski adwokat, który na prośbę Katarzyny Kalinowskiej dołączył przed radomskim sądem do apelu Nowoczesnej o przestrzeganie praworządności w Polsce, podkreślił, "że to Konstytucja RP stanowi nadrzędne prawo w Polsce i ci, dla których przestrzeganie prawa jest ważne, a zwłaszcza ci, którzy stoją na straży przestrzegania prawa, powinni odwoływać się do tej właśnie ustawy zasadniczej, a nie innych aktów prawnych, które niejednokrotnie zostały uchwalone przez obecny parlament w sprzeczności do polskiej Konstytucji".

autor: dm

Wasze komentarze (44)

100%
2018-07-09 22:04:00

A popacie dla PIs będzie 92% jak na Białorusi. Po zmienionej przez PIS ordynacji wyborczej będzie można zamazać glos i postawiać nowy krzyżyk. Więc myślę że PO i Nowoczesna,PSL i SLD łącznie nie mają\ dziś więcej niż 8 %. A polityczni sędziowie PIS zaklepią ważność wyborów. BRAWO!!

Dariusz
2018-07-09 21:38:00

Gratuluję wszystkim mieszkańcom naszego nieszczęśliwego miasta za wychowanie poglądowe i wychowawcze swoich pociech . I , teraz jak na dłoni widać dlaczego nasze miasto pada . Na konkretny temat jest fala wypowiedzi nie na temat . Zacnie . Fejsy smartfony , a wpisać w wujek Google nima komu . Za to wypowiedzi poziom expert . Pisiory już liczą zyski , a wybory bliziutko . Kto użyje choć dwie faudy na mózgownicy sprawdzi czyja to wina . Co do wypowiedzi przedstawicielek N to aktorstwo i to z oklaskami ze strony dużej części czytelników , a wystarczy włączyć do roboty te wspomniane faudy (2szt) i pozamiatane . Nikt nie wypowiedział się merytorycznie . Masakra

kocia
2018-07-09 21:25:00

PIS z obliczem radomskich posłów to żenada, wstyd

0
2018-07-09 21:00:00

Poparcie nowoczesnej w Radomiu to 2% a PO 11%

hetero
2018-07-09 20:50:00

tym z PIS-u stoi tylko na widok kota hahahahaha, albo musi im stać, bo inaczej wypad...i jeszcze Rydzykowi trzeba dać, żeby się przy korycie utrzymać

do fds32
2018-07-09 20:38:00

pewnie twój guru co lubi koty bedzie w niebie, bo jemu też nie staje na widok kobiet :)))))))

Dariusz
2018-07-09 20:34:00

Jeszcze raz dla tych wolniej myślących link do wypowiedzi szkodnika dla naszego miasta struzika : http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,19514653,adam-struzik-o-podziale-mazowsza-wszyscy-bysmy-stracili-rozmowa.html?disableRedirects=true To na ulubionej stronie inaczej myślących , ale też jest jego wypowiedź z tego portalu . Wystarczy poszukać a nie bredzić.

3maj
2018-07-09 20:19:00

Tak będzie do wyborów. Psy gończe nieroba Witkowskiego będą od plucia i bezpodstawnego oskarżania a on będzie się rodził jako zgodny (pomimo że zakłamany) polityk.

fds32
2018-07-09 20:17:00

Komentarz zablokowany.

hela
2018-07-09 19:31:00

intelektualna elita pisu: pan "S" - minister plus pan "S" - vicewojewoda.

radomiak
2018-07-09 19:21:00

Komentarz zablokowany.

ania
2018-07-09 19:10:00

Boli pisiorów!!!!

Ufo
2018-07-09 18:56:00

Witkowski wygra! Jak Mance stanie.

biel
2018-07-09 18:50:00

oooo, widać, że naczelny hejter pisu standowicz się uaktywnił? co pan robi w pracy spadzie polityczny?

sus
2018-07-09 18:47:00

znwu suski i jego ekipa plują w twarz radomianom.... fuuuj, lepiej niech zajmą się Carycą....

Dariusz
2018-07-09 18:36:00

Srali muchy wiosna idzie . Struzik jest w pis ? Tak tylko pytam bo to jego pomysł . To zdaje się on twierdził że taki podział jest wystarczający , a na wydzieleniu województwa straci Radom . Taki nowoczesne a takie tempe . Były i na tej stronie szerokie relacje z debat na ten temat . Nikt nie pamięta ?

ffv
2018-07-09 17:43:00

PiS pewnie zrobił to specjalnie, bo wiedzą że Witkowski wygra wybory więc wolą żeby przez 3 ostatnie lata swojej drugiej kadencji (po 2021 roku) nie miał już dostępu do funduszy z UE. PO-PSL też się popisali, że wraz z taką gwiazdą rozwoju regionów jak Struzik, tego nie dopilnowali. Zrobić rozbiór tego złodziejskiego województwa i poprzyłączać jego peryferia do sąsiednich województw, a Warszawkę z sąsiednimi powiatami zostawić w środku bez biednych powiatów do drenowania. Ciekawe jak sobie poradzi po latach udawania biednego miasta i wyciągania kasy z UE.

Abc
2018-07-09 17:31:00

Kalinowska autorytet od prawa co ten potworek jeszcze wymyśli.

456
2018-07-09 17:23:00

Komentarz zablokowany.

0
2018-07-09 17:13:00

Pisuary już się pieniądze.... Pierwszy ratlerek szczekający Standowicz.... troll fejsbukowy...

 < 1 2 3 >