Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Odrzucono wniosek o wydzielenie Warszawy z woj. mazowieckiego. Radomska Nowoczesna: To wina PiS

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-07-09 14:55:00

Komisja Europejska odrzuciła wniosek polskich władz o wydzielenie Warszawy i gmin podwarszawskich z województwa mazowieckiego. To oznacza, że te biedniejsze regiony Mazowsza, jak Radom, Siedlce czy Ostrołęka dostaną znacznie mniej środków w ramach polityki spójności niż wynika to z ich poziomu rozwoju społeczno - gospodarczego. - Nie możemy mieć wątpliwości, że taka decyzja KE jest konsekwencją nieodpowiedzialnej, niszczącej praworządność polityki PiS - oświadczyła dziś Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca radomskich struktur Nowoczesnej.

Ewa Zarychta, członkini radomskiego i mazowieckiego Zarządu Nowoczesnej przypomniała o tym, że "w Trybunale Sprawiedliwości UE wszczęto postępowanie w sprawie polskiej ustawy o Sądzie Najwyższym, które może skutkować wydaniem postanowienia zabezpieczającego, zatrzymującego czystkę w SN tak, jak było to w przypadku działań w sprawie Puszczy Białowieskiej". - Zamach na praworządność i niezależne sądy to zamach na wolności, o które walczyliśmy - mówiła.

Mecenas Borysław Szlanta - radomski adwokat, który na prośbę Katarzyny Kalinowskiej dołączył przed radomskim sądem do apelu Nowoczesnej o przestrzeganie praworządności w Polsce, podkreślił, "że to Konstytucja RP stanowi nadrzędne prawo w Polsce i ci, dla których przestrzeganie prawa jest ważne, a zwłaszcza ci, którzy stoją na straży przestrzegania prawa, powinni odwoływać się do tej właśnie ustawy zasadniczej, a nie innych aktów prawnych, które niejednokrotnie zostały uchwalone przez obecny parlament w sprzeczności do polskiej Konstytucji".

autor: dm

Wasze komentarze (44)

Q
2018-07-12 17:56:00

Witkowski rozlicz sie z 70 MILIONÓW które wziąłeś na lotnisko. To nie twoje pieniądze prywatne. Rozlicz sie , gdzie one sie podziały?

Q
2018-07-12 17:56:00

Witkowski rozlicz sie z 70 MILIONÓW które wziąłeś na lotnisko. To nie twoje pieniądze prywatne. Rozlicz sie , gdzie one sie podziały?

Brrrr
2018-07-12 10:24:00

Za PO-PSL wydzielili, za PIS nie chco

kornet
2018-07-10 18:41:00

Dziura ozonowa to też wina wrogich sił, przeciwników postępu z wiadomej partii oraz ich popleczników. A rzeczywistość jest jednak bardziej skomplikowana niż odpowiedź typu zdarta płyta.Ale takie są prawa kampanii wyborczej.

:(
2018-07-10 16:50:00

Stara , pomarszczona i jeszcze do tego głupia. Co ona opowiada?

123
2018-07-10 16:48:00

Trociny !!! Ta kobieta ma zamiast mózgu trociny!!!

polk
2018-07-10 10:48:00

szanowny pan mecenas, którego nieomylnie zidentyfikowałem na zdjęciu stanowi-jak domniemywam- intelektualne wsparcie pani Kasi. Zawsze podstawia płetwę tam gdzie konie kują

kdbi3
2018-07-10 10:05:00

Jej zadanie tak samo jak innych od PO czyli Wałka i PSLaków jest robi9ć za zderzak. Nie ważne że się ośmieszają. Ważne że mają obiecane stanowiska wiceprezydentów.

0
2018-07-10 09:50:00

Ta kobieta nie wie o czym mowi. Rzecz dotyczy zupelnie czego innego. Wie ze dzwoni ale nie wie w ktorym kosciele. Tragedia. Osmiesza sie.

News
2018-07-10 09:32:00

.N a dziś konferencję o ładnej pogodzie. To też wina pisu. O nie, to nie pasuje, bo ładna. To powiedzieć, że słońce wypala i to jest wina pisu.. Miota się ta biedna kobieta, chciałaby, żeby codziennie ja pokazywali, ale co tu mówić? To mówi, to co mówi. Przy okazji gratulacje z powodu ilości członków. Już wszystkich pani wykosiła?

0
2018-07-10 09:24:00

Myśli pani Kasi będą pisane złotymi głoskami. Uczelnia może być dumna że ma takiego intelektualistę. :-D

kolo
2018-07-10 08:16:00

pani Kasia bezbłędnie zdiagnozowała sytuację międzynarodową i rolę Radomia w tejże. Co za przenikliwy intelekt! wszystkich, którzy przy okazji niewydzielenia wa-wy ze struktur województwa dyskutują o przyczynach niestawania członka pozdrawiam. ten sam poziom. zapiszcie się do nowoczesnej

777
2018-07-10 07:49:00

Typowe dno intelektualne N. Oni tam wszyscy tak mają. Ich złotouste cytaty wejdą już na stałe do klasyki. Debile od Sorosa które chcą uchodzić za światowców.

Wujek Dobra Rada
2018-07-10 01:13:00

Szkoda mi pani. Pani Kasiu, mogła by pani być fajną fryzjerką bądź kelnerką. Po co pani sobie robi taką krzywdę? Tak trudno odbudować swoje dobre imię a jeszcze trudniej udowodnić, że jednak trochę się myśli.

as
2018-07-10 00:03:00

w/g w/w pana niby praworządność jest łamana aha a dlaczego sędziowie nie stosują się do konstytucji i ustaw. A skoro się tak dzieje, to wprowadzaja anarchię a skoro to wprowadzają, to powinni przestać być sędziami...

ali
2018-07-09 23:45:00

Zastanawiam się czy Kalinowska rzeczywiście nie wie, że Struzik maczał w tym palce, czy też rżnie przygłupa.

Tom
2018-07-09 23:26:00

Fajnie, że lokalnie zwracają uwagę na problemy centralnie.

Dariusz
2018-07-09 23:12:00

Tia , masakra to brak zrozumienia zagadnienia a nie próba nakierowania na odpowiedź . Nie filozuj tyko myśl . Aczkolwiek jakiś pozytyw z tych faudek jest . Każdy sposób pobudzenia do myślenia jest ok nawet wejście na ambicje .

0
2018-07-09 23:00:00

Żenada, nawet nie ma co komentować. Pani Kasia nie tylko znawcą ekonomii ale i prawa międzynarodowego, polityki światowej etc. Aż szkoda żeby taka gwiazda się marnowała w naszym samorządzie albo co gorsza jako wiceprezydent. Pani Kasiu unia galaktyczna czeka. Żartowałem.

masakra
2018-07-09 22:18:00

Dariusz jeżeli coś "pada" to ty, ale mnie to nie dziwi bo jak sam mówisz, mając tylko dwie fałdy to po takich wypocinach masz prawo być zmęczony.

 1 2 3 >