Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Strefa Wygodnego Ruchu z unijnym dofinansowaniem. Ponad 51 mln zł!

Radom on-line / 2018-07-05 15:10:00, aktualizacja: 2018-07-05 16:37:00

Zakup elektrycznych autobusów, montaż nowych wiat przystankowych, budowa ścieżek rowerowych, rozbudowa Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej - to zadania, które zostaną dofinansowane z funduszy unijnych.

Projekt pn. „Rozwój infrastruktury w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Gminy Miasta Radomia oraz Powiatu Radomskiego” znalazł się na liście zadań, które będą realizowane przy wsparciu Unii Europejskiej. Całkowita wartość projektu to prawie 71 milionów złotych, a unijne dofinansowanie, które trafi do miasta i powiatu wyniesie ponad 51 milionów złotych.

- Przyznane dofinansowanie to m.in. efekt naszych starań o to, by marszałek zwiększył pulę pieniędzy na tego typu przedsięwzięcia. Głównym celem projektu jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez rozwój ekologicznych form transportu - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

W ramach projektu ma zostać kupionych 10 autobusów elektrycznych wraz z systemem ładowania autobusów i monitorowania infrastruktury. Planowana jest też budowa i przebudowa 10 ścieżek rowerowych, ciągów pieszo-rowerowych i dróg dla rowerów.

- Powstaną one m.in. na ulicy Jana Pawła II, Jacka Kuronia, Wyścigowej, Żółkiewskiego i Przytyckiej. Planujemy też remont i dostosowanie wielopoziomowego parkingu przy ulicy Kelles-Krauza do funkcjonowania w systemie „Parkuj i Jedź”, a także zakup 20 nowych tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, montaż dodatkowych biletomatów na przystankach i zakup 15 nowych wiat przystankowych. To wszystko elementy, które będą tworzyły zapowiedzianą Strefę Wygodnego Ruchu - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Powiatem Radomskim. Powiat ma w swoich planach budowę ścieżek rowerowych na odcinkach Młódnice - Jarosławice - Cerekiew - Radom oraz Taczów - Taczówek - Milejowice.

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (17)

olo
2018-07-12 12:24:00

co się dzieje do Q...y nędzy z przekazywaniem "lotniska" PPL-owi. Radomianie powinni być na bieżąco informowani i władze miasta nie robią łaski, bo nieuzasadnione opóżnienie to już dwa miesiące. Czyli przez dwa miesiące 140-tu nierobów bierze pieniądze z podatków radomian. To są działania na niekorzyść miasta i któryś z radnych (po to są) powinien złożyć doniesienie do prokuratury

olo
2018-07-11 13:51:00

struzik rzuca wam przed wyborami kolejny ochłap żeby zatrzeć złe wrażeni 4-ech ostatnich lat w pamięci radomian a te bałwany łykają to jak pelikany i wmawiają, że to fajny kawał mięcha. MILIARDY poszły do Płocka przez ten czas! MILIARDY! A ta "władza miejska" patrzyła na to potulnie

Dogen
2018-07-06 01:11:00

Do czyjej łapczywej kieszeni trafi regulaminowe 5% z tego projektu?

sdf
2018-07-05 21:40:00

@do fdg: Przecież obecna władza mówi ciągle o parkingu P+R na planowanej stacji kolejowej przy Żółkiewskiego.

0
2018-07-05 20:28:00

A ja mam pytanie do tych z PO. Kiedy wasz prezydent Witkowski przestanie podnosić ceny za wodę i ścieki? Bo w końcu niedługo Radom będzie miastem śmierdzących ludzi. Ludzi nie będzie stać na mycie !!!!!!!!!!

do fdg
2018-07-05 19:03:00

A i jeszcze mała korekta: za Kosztowniaka te parkingi P&R miały być na obrzeżach miasta, a dopiero teraz okazało się, że ma być jeden i do tego w centrum miasta, które teoretycznie właśnie ma być w systemie P&R odciążane od ruchu samochodowego, a tu jednak trzeba będzie w nie wjechać. Takie kuriozum wg pomysłu frysztakowych specy:)

h2o
2018-07-05 18:52:00

Wygodny ruch , mobilność, strefa 30. Żenujące sprawy, które mało mają ze sobą wspólnego.

do fdg
2018-07-05 18:49:00

Chyba sobie nie zdajesz sprawy, że cały ten projekt powstał za Kosztowniaka i dopiero kiedy Witkowski postanowił wymyślić dla niego nową nazwę: "Strefa wygodnego ruchu" - struzikowe urzędniki postanowiły jednak dać na niego pieniądze. Takim to sposobem Witkowski zanotował kolejny wiekopomny sukces i zapisał się w annałach historii planowania strategicznego, hehehe:)

Q
2018-07-05 18:23:00

Witkowski rozlicz się z 70 MILIONÓW. To nie Pana pieniądze prywatne tylko publiczne.

Radomianin
2018-07-05 18:08:00

Brawo Panowie tak trzymać !

fa
2018-07-05 17:48:00

@Mieszkaniec miasta: Widzę kolejny ekspert - tablicami na dworcu to się zajmuje PKP, czyli pośrednio pisowski rząd.

Mieszkaniec miasta
2018-07-05 16:44:00

Tablice to może zamontujcie, ale na dworcu, już najwyższy czas. Resztę zostawcie następcom, bo wy już wystarczająco namieszaliście w komunikacji miejskiej. Każdy następny wasz projekt to kolejny gniot. Poza tym wam potrzeba by ze 100 lat na realizację.

fdg
2018-07-05 16:17:00

Pisowców zatkało :D

po
2018-07-05 16:11:00

tylko nie frysztak on do tego sie nienadaje

do gr
2018-07-05 15:47:00

Autobusy wyjada jak dobrze pojfzie za cztery lata

gr
2018-07-05 15:34:00

no dobrze ale kiedy te autobusy wyjadą na ulice za rok czy jeszcze przed wyborami?

0
2018-07-05 15:25:00

ale parking to jest prywatny