Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz: Chciałabym startować z listy PiS [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-07-03 10:22:00, aktualizacja: 2018-07-03 11:37:00

- Podczas rozmów, padła z mojej strony wstępna deklaracja: chciałabym startować w najbliższych wyborach samorządowych z listy Prawa i Sprawiedliwości - powiedziała w programie Kontrast Plus w Zebrra.tv, przewodnicząca klubu radnych Bezpartyjnych, Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz.

Na zdjęciu Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz. Program Kontrast Plus do obejrzenia codziennie, od poniedziałku do piątku o godz 8:05 na Zebrra.TV i w Vectrze na kanale 828. Nagranie programu dostępne także codziennie na Radom24.pl

Na początek prowadzący rozmowę - redaktor Mariusz Skopek, zapytał o wczorajszą sesję Rady Miejskiej i głosowanie radnych przeciw zwolnieniu z pracy Katarzyny Pastuszki-Chrobotowicz, o czym więcej piszemy tutaj. - Ogółem, jeśli chodzi o całą sytuację, ciężko mi ocenić, czy jest to działanie polityczne. Dla mnie wczorajsza sesja była bardzo emocjonalna. Nie ukrywam, że kilka razy zakręciła mi się w oku łza. Cieszę się, że wszyscy radni obecni na sali, nie przychylili się do wniosku mojego pracodawcy o zwolnienie mnie z pracy. Teraz czekam na decyzję - pracodawca z tego co wiem, ma dwie możliwości, albo zaskarżyć uchwałę RM do WSA albo - łamiąc prawo - zwolnić mnie z pracy - skomentowała radna.

- Nie byłam przygotowana do takiej sytuacji, mój tata zmarł nagle. Wówczas zrobiłam wszystko, co mogłam, ale teraz decyzja nie zależy ode mnie. Nie czuję się winna, nie nabyłam udziałów podczas bycia radną, niczego nie zataiłam, nikogo nie oszukałam, po prostu - jak mówili radni - spotkała mnie tragedia, zdarzenie losowe, na które nie miałam wpływu - powiedziała następnie Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz.

Na pytanie o start w jesiennych wyborach samorządowych, przewodnicząca klubu radnych Bezpartyjnych, odpowiedziała: - Bardzo dobrze się nam z PiS-em współpracuje. Rozmawiamy o naszym starcie w wyborach i tego nie ukrywam. Podczas rozmów, padła z mojej strony wstępna deklaracja: chciałabym startować w najbliższych wyborach samorządowych z listy Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie jesteśmy na etapie dogrywania szczegółów.

Było też o sytuacji w spółce Radpec, honorowym obywatelstwie dla Józefa Grzecznarowskiego czy obniżeniu pensji dla prezydenta Witkowskiego.

Cała rozmowa na nagraniu poniżej (od 10 min. 50 sek. nagrania).

autor: dm, Zebrra.tv

Wasze komentarze (30)

Q
2018-07-05 11:41:00

Komentarz zablokowany.

Q
2018-07-04 21:15:00

Komentarz zablokowany.

katastrofa
2018-07-04 20:37:00

Nie ma na kogo głosować w tym naszym biednym Radomiu

tera
2018-07-04 15:53:00

Panie Witkowski, my radomianie czekamy na pański komentarz i wyjaśnienia w sprawie podwyżek cen wody i ścieków.

Graz
2018-07-04 15:47:00

radomskie media co z zatrzymanym prezesem Radpecu? Czemu milczycie w tak ważnej sprawie? Panie Michnik z GW gdzie jest ta troska o Polskę i Radom?

111Wojtek
2018-07-04 15:44:00

Kasiu nie przejmuj się ujadaniem hejtów z PO. Ważne że wiesz którzy to są i ja też wiem. Damy radę :)

do po
2018-07-04 15:37:00

No brawo prawdziwy z ciebie katolik - tylko igrzyska cię interesują. Za mordę i do ziemi nie się krew leje. Oj " po" przestań oglądać TV weź się do roboty.

Ale jaja
2018-07-04 06:27:00

Komentarz zablokowany.

ali
2018-07-04 00:23:00

Widzę, że Pis woli na listy brać ludzi z platformy niż tych, którzy na nich pracowali w wyborach. Nie mają honoru.

Asasello
2018-07-03 23:35:00

No pięknie.Jeden głos mniej:)

Pop
2018-07-03 21:16:00

Komentarz zablokowany.

lucjan
2018-07-03 19:29:00

Do lucjana--- u ciebie nawet leczenie nie pomoże, baranie

kacowee
2018-07-03 19:15:00

Czy to prawda, że radna całe życie pracuje w budżetówce?Przed filią WUP pracowała przecież za PiS w latach 2012-2014 w Urzedzie Miejskim w Radomiu !

kacowee
2018-07-03 19:15:00

Czy to prawda, że radna całe życie pracuje w budżetówce?Przed filią WUP pracowała przecież za PiS w latach 2012-2014 w Urzedzie Miejskim w Radomiu !

marcin info
2018-07-03 19:13:00

Od grudnia 2017 r. od czasu odejscia całej trójki radnyc h z PO wiadomo, że będą startowac z listy PiS.Nie wiadomo tylko z jakich miejsc?

marcin info
2018-07-03 19:13:00

Od grudnia 2017 r. od czasu odejscia całej trójki radnyc h z PO wiadomo, że będą startowac z listy PiS.Nie wiadomo tylko z jakich miejsc?

0
2018-07-03 18:59:00

Kolejna po Czajkowskim udająca bezpartyjną.... a tak naprawdę PIS... KORYTO+ przyciąga... Już kiedyś Samoobrona pokazało prawdziwą twarz PIS .... i jak skończył Lepper...

0
2018-07-03 18:57:00

Komentarz zablokowany.

norman
2018-07-03 16:23:00

PO robi znakomity darmowy PR byłej koleżance, podobnie media.Ma chyba mandat w nowym rozdaniu. Świetna promocja pewnie niezamierzona.Gratulacje.

ej
2018-07-03 15:01:00

Ej a ja jestem mieszkańcem i nie chcę by trzymał ją z dala ode mnie więc proszę się za mieszkańców nie wypowiadać

 1 2 >