Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radosław Witkowski zaprezentował swój program wyborczy [WIDEO, ZDJĘCIA]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-06-21 20:50:00

W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" odbyła się konwencja programowa kandydata Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Radomia w latach 2018-2023. - Dziś zaczynamy drogę do zwycięstwa w wyborach - mówił m.in. Radosław Witkowski, prezentując swój program wyborczy.

Radosław Witkowski

- "Dzielnica Przemysłowa Radom - nowoczesne miejsca pracy"; "Strefa Wygodnego Ruchu - rewolucja w systemie komunikacji"; "Radomskie Centrum Kultury - inwestycje w kulturę"; "Radom Przyjazny dla Wszystkich" - na tym oprzemy rozwój Radomia w kolejnych 5 latach. Ale możemy zrobić to tylko wspólnie, ponad podziałami. Stwórzmy Koalicję na Rzecz Zmian - powiedział obecny prezydent Radomia.

- Dziś zaczynamy drogę do zwycięstwa w wyborach; do tego, abyśmy przez kolejne 5 lat mogli dalej zmieniać Radom - dodał.

Pełne wystąpienie Radosława Witkowskiego oraz szczegóły jego programu wyborczego - na wideo powyżej.

Przed prezydentem, kilka słów wypowiedziało "trzech jego przyjaciół", tj. była premier Ewa Kopacz; były dziennikarz Robert Utkowski oraz aktor, reżyser - Jarosław Rabenda. Poniżej ich wypowiedzi.

Ewa Kopacz: Radosław Witkowski przez te cztery lata zbudował miasto, z którego można być dumnym, ale chce je zmieniać dalej, ma na Radom plan i nie należy mu tego przerywać, bo idzie to wszystko w dobrym kierunku.

Robert Utkowski: Radom za kadencji Radosława Witkowskiego idzie w odpowiednim kierunku, dynamicznie się rozwija... To co cztery lata temu zaproponował obecny prezydent naszego miasta, to jest właśnie jakość, to są zmiany w dobrym kierunku. Pan Witkowski jest odważnym facetem, bo nie bał się np. zmieniać Miasta Kazimierzowskiego, czego bali się jego poprzednicy. Za to należą mu się brawa i ukłony.

Jarosław Rabenda: Przyjeżdżając do Radomia ponad 20 lat temu, nie było tu miejsca, z którym to miasto byłoby kojarzone, nie było tak również w 2014 roku, ale w ostatnim czasie to się zmieniło. Zmienia się np. Miasto Kazimierzowskie, pojawiają się niby małe rzeczy, jak ławeczka Kołakowskiego czy stolik Gombrowicza, co daje miastu jakąś tożsamość. Powoli już kabareciarze przestają robić żarty z Radomia - to pokazuje, że Radosław Witkowski zmienia to miasto na lepsze.

autor: dm

Wasze komentarze (91)

Janusz
2018-07-12 13:37:00

Sprawa kradzieźy duźej ilości drewna w ZUKu zgłoszona organom scigania trwa 2lata.Naleźy o.niej poinformować Ministra Ziobro to on rozwiązanie jej przyśpieszy.Do roboty

Janusz
2018-07-06 11:03:00

Fałek nie wygłupiaj się i nie startuj na prezydenta juź się raz pokazałeś źe jesteś kiepski jak Ferdek

Re
2018-07-04 21:52:00

Na ulicach bród. Szpilkostrada, tunel - śmiech na sali. A ten chce brać kolejne kredyty na "Radomskie Centrum Kultury". Niech najpierw sam się kultury nauczy.

bolo
2018-07-03 13:40:00

o co wy się barany spieracie? Jakie zmiany? Jakie szkodzenie? To miasto stoi w miejscu!!! Wczoraj przejeżdżałem przez Kielce i dopiero zauważyłem jaki wielki skok cywilizacyjny zrobiło to miasto w porównaniu do tego grajdołu który zawsze jest w niedoczasie kiedy inni prą naprzód. Zagryżcie się nawzajem byle byście nas uwolnili od swojej obecności bydlaki z PiS i bydlaki z PO. A kto rządzi w Kielcach? Zawsze obojętni wszystkim komuniści.

Vika
2018-06-28 09:15:00

Już nigdy więcej nie zagłosuje na PO a szczególnie na Witkowskiego nic nie robi dla miasta tylko robi sobie wycieczki za nasze pieniądze

Łukasz
2018-06-28 09:10:00

Super kabaret ???? teraz czekam na większą dawkę śmiechu

Q
2018-06-27 23:25:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

Q
2018-06-24 22:55:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

Q
2018-06-24 19:36:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

Patryk
2018-06-22 23:07:00

Nadal czekam na te 8 tysięcy nowych miejsc pracy

Grzegorz
2018-06-22 23:06:00

Brak jakiego kolwiek programu dla rozwoju naszego miasta tylko polityka anty PIS, robić wszystko żeby nie zostać odsuniętym od koryta

1910
2018-06-22 23:02:00

Idealny pokaz do cyrku

Vika
2018-06-22 22:39:00

Festiwal nowych obietnic? A obecna kadencja: Była premier Kopacz i prezydent Witkowski z PO a miasto niewiele zyskało. Pani Premier hojnie obdarowała za to Słupsk Biedronia. Kultura? Są pewne sukcesy np. formuła obchodów Czerwca ale pojawili się w placówkach towarzysze partyjni. Czy nowe Centrum Kultury nie stanie się kolejną przechowalnią działaczy? A bezrobocie? Spada w kraju to i w Radomiu ale gdzie te 8 tys. obiecanych miejsc pracy / Fakt- sprawdza się pilotażowy program aktywizacji działaczy partyjnych oraz ich bliskich. Ale reszta? Widać też słabe merytorycznie zaplecze władzy. Dokonania PO nie powalają. Nowoczesna razem z PO może oznaczać ideologizację miasta zamiast rozwiązywania realnych problemów.

DB
2018-06-22 16:35:00

Ten pokaz powinni w cyrku zrobić a nie w muzeum.

Mieszkaniec Radomia
2018-06-22 13:38:00

Panie Witkowski, niech się pan przejedzie po ulicach miasta i zobaczy jak wygląda rządzony przez pana Radom. Syf, brud, chwasty po pas, niedziałajace co chwila sygnalizacje świetlne itp. Jeżeli pan uważa, że Radomianie są ślepymi idiotami i chcą takiego Radomia na kolejne lata, to obraża pan zdecydowaną większość społeczności Radomia.

0
2018-06-22 13:06:00

Panie Witkowski, ilu ma pan urzędników w UM i dlaczego o 300 więcej niż w kwitnącym Toruniu. Czy odpowie pan na to pytanie?

smuteczek
2018-06-22 11:16:00

Dajcie już spokój prezydentowi. Męczy się chłopina strasznie. Wygląda jak przytłoczony tym wszystkim

zozu