Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Rafał Czajkowski: Jestem gotów zakończyć spór z prezydentem nawet dzisiaj [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-06-12 10:20:00

Rafał Czajkowski, były sekretarz miasta i kandydat na prezydenta Radomia z Ruchu Samorządowego Bezpartyjni, był we wtorek gościem w programie Kontrast Plus w Zebrra.tv.

Na zdjęciu Rafał Czajkowski. Program Kontrast Plus do obejrzenia codziennie, od poniedziałku do piątku o godz 8:05 na Zebrra.TV i w Vectrze na kanale 828. Nagranie programu dostępne także codziennie na Radom24.pl

Najwięcej miejsca poświęcono na omówienie rozprawy przed sądem, w jakiej Rafał Czajkowski domaga się przywrócenia do pracy na stanowisko sekretarza miasta. Gość redaktora Mariusza Skopka mówił o zeznaniach Rafała Górskiego i Mateusza Tyczyńskiego, współpracowników prezydenta Radosława Witkowskiego oraz o naciskach politycznych na zwolnienie go z pracy.

Rafał Czajkowski chce by naciski potwierdzili przed sądem radni Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz i Marcin Kaca. Przyznał, że ma wiedzę kto naciskał. - Czekam na decyzję sądu. Kolejna rozprawa 14 września. Jest to pewna strategia. Jeśli sąd dopuści świadków, to powiedzą kto na naciskał, na kogo naciskał. Dla mnie dużo gorsze, że doszło do składania fałszywych zeznań na rozprawie sądowej. To pokazuje brak woli zakończenia tego konfliktu - stwierdził Rafał Czajkowski, mając na myśli prezydenta Witkowskiego.

Redaktor Skopek zasugerował, że od początku działania Rafała Czajkowskiego związane ze sprawą przed sądem, miały podłoże polityczne i były skierowane na to, by wystartował w wyborach prezydenckich. - Za chwilę wyborcy pomyślą, że to było przez pana zwyczajnie ukartowane - zauważył redaktor.

- Kiedy zakładałem sprawę we wrześniu, moim celem było udowodnienie prawdy i powrót do pracy. Dzisiaj widzę, że niemożliwym jest zakończenie tej sprawy prawomocnym wyrokiem za kadencji tego prezydenta. W związku z tym jestem gotów zakończyć ten spór nawet dzisiaj, tylko mam takie wrażenie, że ktoś idzie do sądu i świadomie mówi nieprawdę, to nie ma po jego stronie woli zakończenia tego sporu. Widząc, że niemożliwe jest zakończenie tego sporu, podjąłem decyzję o starcie w wyborach, bo nie zgadzam się z takim sposobem zarządzania miastem, jaki dzisiaj widzimy - stwierdził Rafał Czajkowski.

Były sekretarz miasta mówił też o swej obecnej pracy dla spółki PGZ - Centrum Usług Biznesowych, o tym jak zdobył tam zatrudnienie. Poruszono też temat programu wyborczego. - Chciałbym swoją kampanię oprzeć o kilka elementów. To jest inwestycja w ludzi i w infrastrukturę. Dla nas kluczowa jest kwestia lotniska i tu się martwimy, bo miało być przekazane PPL w maju, a mamy czerwiec. Zaczyna być tworzona przez władze miasta alternatywna rzeczywistość, że nie było żadnego harmonogramu. Miejmy nadzieję, że PPL przejmie lotnisko, bo jeśli by się wycofał, to ktoś naraziłby miasto na ogromne straty. Ale jeśli PPL przejmie, to trzeba miasto przygotować na ten rozwój, na scalanie, skupowanie i uzbrajanie działek - powiedział Rafał Czajkowski.

Rozmawiano także o układaniu list kandydatów do wyborów.

Cała rozmowa na nagraniu (od 8 min. 20 sek. nagrania).

autor: mawi, Zebrra.tv

Wasze komentarze (17)

Q
2018-06-13 07:06:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

ERYK
2018-06-12 22:25:00

BRAK KONKURSU, CZAJKOWSKI WYSYŁA CV, CZAJKOWSKI DOSTAJE PRACE. WOW NIEŹLE ! CZAJKOWSKI ZAGRAJ W TOTOLOTKA BO MASZ DUŻO SZCZĘŚCIA W PRZECIWIEŃSTWIE DO ZWYKŁYCH RADOMIAN

PAWEŁ
2018-06-12 22:18:00

CZAJKOWSKI JAK KONKRETNIE DOSTAŁEŚ PRACĘ W PGZ I CO SĄDZISZ O PROGRAMIE KORYTO PLUS ???

Konrad
2018-06-12 22:18:00

Prośba do dagmary, konia i paru innych osób z UM. Dajcie sobie spokój z pisaniem opinie bo nikogo one nie interesują a dla odmiany chociaż jeden dzień zróbcie coś dla miasta.

0
2018-06-12 21:56:00

Adam, sam nie wierzysz w to co piszesz, jaki on jest bezpartyjny? To że nie ma legitymacji nie znaczy że nie realizuje scenariusza wyborczego swoich mocodawców, a konkretnie pis, jeśli ktoś tego nie widzi to tylko dlatego że nie chce się przyznać do tego że tak jest

ERYK
2018-06-12 20:44:00

CZAJKOWSKI ZDECYDUJ SIĘ ! CHCESZ PREZYDENTEM BO STARTUJESZ W WYBORACH ? CHCESZ BYĆ SEKRETARZEM BO SIĘ SĄDZISZ O PRZYWRÓCENIE DO PRACY ? CZY CHCESZ BYĆ PRACOWNIKIEM SEKTORA ZBROJENIOWEGO W PGZ ? NIE ZA DOBRZE CI ??? CIEKAWE CO NA TO RADOMIANIE KTÓRZY 0 4 W NOCY WSTAJĄ ABY DOJECHAĆ DO PRACY W WARSZAWIE

ztmu
2018-06-12 19:16:00

Witkowski się bardzo przejedzie politycznie jesli pójdzie na ugodę. Gdyby słuchał ludzi na poziomie by dziś nie musiał latac po sadach.

ztmu
2018-06-12 19:16:00

Witkowski się bardzo przejedzie politycznie jesli pójdzie na ugodę. Gdyby słuchał ludzi na poziomie by dziś nie musiał latac po sadach.

Adam
2018-06-12 17:29:00

Nie wiem co Wy myślicie ale ja stawiam na niego. Wierzę w to że bez partyjnej dyktatury można w nienaganną sposób zarządzać miastem. Zerknijcie ilu prezydentów w Polsce mają bezpartyjny. Warto w nich zainwestować i oddać swój głos. Ciągle zmiany jak nie PO to PiS. Zmieńmy coś razem! Panie Rafale powodzenia!

Q
2018-06-12 16:46:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

do Pracownica UM
2018-06-12 14:20:00

Karo..na daj spokój. Raf prezydentem, chyba Pivovari.

Rafcio
2018-06-12 14:00:00

Rafcio jest niezły krejzol. 10 lat brał kase ze UM - odszedł to UM zły, wcześniej był w Urzędzie pracy - odszedł do Urząd pracy i Bakuła zły. Odejdzie z PGZ to będzie PGZ zły :)

UM
2018-06-12 13:19:00

No, to samo powiedział o systemie informatycznym w wydzielę komunikacji który to sam wdrażał, hahaha to jakas paranoja

0
2018-06-12 13:18:00

Najbardziej mnie rozbroił w poprzednim wywiadzie w którym to mówił że w UM jest zły system nagradzania, rozumiecie to... osoba która przez 10 lat odpowiadała za system nagradzania w UM twierdzi że system jest zły i jeszcze pewnie że to wina Witkowskiego

miko
2018-06-12 13:08:00

Kolejny fachowiec i uzdrawiacz z łaski ....no czyjej ?Serial- paranoje w samorządzie - trwa w najlepsze!

Pracownica UM
2018-06-12 12:03:00

Rafał prezydentem.

cześć
2018-06-12 10:46:00

Ile osób pracuje w pgz w Radomiu? Ktos wie?