Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

UM odpowiada politykom PiS: Miasto skutecznie zabiega o pieniądze na sportową infrastrukturę

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-06-11 14:55:00

W związku z dzisiejszą konferencją polityków PiS, Urząd Miejski przesłał do naszej redakcji oświadczenie, które publikujemy w całości poniżej.

Wojciech Skurkiewicz: Co robi prezydent? Radom nie dostanie funduszy na Otwarte Strefy Aktywności [WIDEO]

"W ramach program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym „Otwarte Strefy Aktywności” miasto występowało o dofinansowanie trzech zadań. Były to: utworzenie terenów rekreacji i wypoczynku w dzielnicy Michałów (50 tys. złotych), street workout na osiedlu Południe (25 tys. złotych) i siłownia zewnętrzna w parku na Glinicach (25 tys. złotych).

Jeśli chodzi o park na Michałowie, nasz wniosek został wycofany, ponieważ w międzyczasie na tzw. małą architekturę uzyskaliśmy z funduszy unijnych 315 tys. złotych, czyli ponad 6 razy więcej niż moglibyśmy otrzymać z programu OSA. Trzeba tu pamiętać, że zgodnie z warunkami konkursów, nie można korzystać z dofinansowania z dwóch różnych źródeł.

Jeśli chodzi o prace na Południu, to dopiero w trakcie konkursu Ministerstwo Sportu doprecyzowało regulamin decydując, że zadania związane ze street workoutem nie będą dofinansowywane.

W przypadku siłowni w Parku na Glinicach, zgodnie z prośbą ministerstwa uzupełniliśmy dokumentację o stoliki do gier edukacyjnych i ławek parkowych. Mimo to nie otrzymaliśmy w tej sprawie żadnej zwrotnej informacji.

Warto przypomnieć, że miasto skutecznie zabiega o pieniądze na sportową infrastrukturę. W zeszłym roku pozyskaliśmy z Ministerstwa Sportu prawie 2,5 mln złotych na obiekty sportowe. Były to: remont sali gimnastycznej w PSP 9, budowa boiska wielofunkcyjnego przy PSP 28 i budowa hali sportowe przy PSP nr 15."

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (12)

budżet obywatelski
2018-06-11 23:44:00

Gdyby prezydent robił prawdziwe badania a nie wydawał na PR to dziś zamiast 40 wniosków o place zabaw itp z budżetu obywatelskiego byłyby OSy!

1
2018-06-11 22:26:00

Tak ewidentny przypadek robienia z ludzi debili, że bardziej chyba się nie da ! Jeżeli chodzi o utworzenie terenów rekreacji i wypoczynku w dzielnicy Michałów miasto mogło pozyskać 50 tys. złotych z ?Otwarte Strefy Aktywności? ale zrezygnowano tego źródła finansowania gdyż pozyskano 315 tys. złotych z funduszy unijnych ! Prezydent Witkowski pozyskał 315 tysięcy zamiast 50 tysięcy ! ! !

Q
2018-06-11 21:35:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

0
2018-06-11 20:12:00

W czym problem? Wszystkie trzy zadania zrealizowane, a miasto zdobyło 315 tysięcy zamiast proponowanych prze PiS 100 tysięcy. Skurkiewicz może się skuteczności uczyć od Witkowskiego

Po
2018-06-11 19:32:00

Ciekaw jestem czy ktos z um nadzoruje remint parku na michaliwie od dluzszego czasu nic sie tam nie dzieje a najsmiesniejsze jest to ze odfzielna firma jyz zrobila chodnik wxdluz krolowej jafwigii a chodnik wzdluz oarku i ulucy lokietka jest stary i chyba taki zostanie zapewne nadzoruje ten frysztak fachowiec od kladki

Urzedas
2018-06-11 19:15:00

Oj dajcie nam już spokój!! Chcemy do Lwowa! Do Lesiowa chociaż ale już nas nie meczcie

www
2018-06-11 18:37:00

A ile nieudacznicy z PO pozyskali w tym roku na infrastrukturę sportową. Mogli zrealizować trzy projekty a nie ma żadnego.

winny
2018-06-11 18:37:00

Winny się tłumaczy

Do 12
2018-06-11 17:18:00

Zaorany to ty masz mózg.

Danusia
2018-06-11 16:36:00

Powiem tak. Żaden z rządów a lewa i prawa nigdy nie pomyślał o basenach na największych radomskich osiedlach. Najlepiej tylko drzeć koty i myśleć. Jak ustawić szwagra.

....
2018-06-11 15:26:00

Uwikłany POlitykier @12 sam się zaorał ? Człowieku, widać jaki jesteś "obiektywny".

12
2018-06-11 15:17:00

No i kolejny raz zaorali pisowców, którzy umieją tylko siać demagogię... A taki tłum miał okazję pokazać się chociaż przed kamerami :D