Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Rozpoczęcie budowy trasy N-S, ale wbicia pierwszej łopaty tym razem nie było. Dlaczego? [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-06-07 11:55:00, aktualizacja: 2018-06-07 12:17:00

W czwartek nastąpiło przekazanie symbolicznej łopaty na ręce firm, które realizować będą inwestycje pn. "Budowa I etapu trasy N-S w Radomiu". Prace rozpoczną się 18 lub 19 czerwca 2018 roku i potrwają rok.

- Przez wiele miesięcy mieliśmy dużo okazji do rozmów nt. trasy N-S. Przypomnę, że to jeden z moich głównych postulatów i też element umowy z mieszkańcami Radomia z 2014 roku. Głównym celem tej inwestycji jest odkorkowanie Śródmieścia, tj. ul. 25 Czerwca - powiedział na wstępie Radosław Witkowski.

Prezydent Radomia dodał: - Nie będzie dziś wbicia pierwszej łopaty, tylko symboliczne jej przekazanie na ręce wykonawców inwestycji. Mam nadzieję, że w ten sposób zobowiążemy firmy do ukończenia prac w terminie.

Następnie wiceprezydent Frysztak przypomniał zakres prac budowy śródmiejskiego odcinka trasy N-S, informując, że roboty powinny zakończyć się w czerwcu przyszłego roku.

- Dołożymy wszelkich starań, żeby ten termin dotrzymać. Chcemy być jak najmniej uciążliwi dla mieszkańców Radomia - mówił z kolei Grzegorz Adamus, wiceprezes Budromost Starachowice. Firma ta - wraz z Inżynieria Rzeszów - wygrała przetarg. Dyrektor Dominik Podsiadło na zakończenie stwierdził: - Prace rozpoczniemy 18 lub 19 czerwca od wyburzeń budynków, później sukcesywnie mamy w planach rozpoczęcie prac na odcinku od dworca do wiaduktu.

Od strony dworca autobusowego pierwszy odcinek trasy N-S będzie biegł krótko od ronda Mikołajczyka, śladem ul. Beliny-Prażmowskiego, by skręcić w stronę torów kolejowych i biec tak aż do połączenia z ul. Szklaną. Jednym z najważniejszych elementów będzie węzeł umożliwiający m.in. bezkolizyjny wjazd z ulicy Beliny-Prażmowskiego na wiadukt w ciągu ulicy Słowackiego, a także bezkolizyjny zjazd z wiaduktu w stronę dworców PKS i PKP.

Zgodnie z projektem, na odcinku od ronda Mikołajczyka do węzła u zbiegu z ulicą Słowackiego trasa N-S ma mieć dwie jezdnie, po dwa pasy w każdym kierunku. Do wybudowania jest też nowy odcinek trasy na zamkniętych terenach kolejowych leżących wzdłuż torów linii Warszawa - Radom, w tym budowa ronda u zbiegu z istniejącymi ulicami: Żeromskiego i Szklaną. Na całym odcinku powstaną także nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe.

autor: dm

Wasze komentarze (38)

do Q
2018-06-11 12:24:00

może skoro już się zawiesiłeś i nie dasz rady się zresetować to ograniczył byś swoją działalność do jednego wpisu dziennie? OK?

bolek
2018-06-11 12:13:00

A jak dalej z trasą od szklanej? jesli pojdzie po szklanej to mieszkancy tej ulicy postawią chyba barykady.

Alf
2018-06-09 22:02:00

Radosław Wielki Budowniczy. Kładka i wbijanie po kilka razy tej samej łopaty.... Radom potrzebuje prezydenta, a nie postać z kreskówki.

potoczna nazwa "przyjaciół" ze wschodu
2018-06-09 20:50:00

Dlaczego radomscy dziennikarze to takie POlityczne prostytutki? I to bez wyjątku. Nawet frajerka która niedawno wróciła z urlopu PO zapłodnieniu nie wiadomo przez kogo nie otrzeźwiała z przyzwoitością.

Q
2018-06-09 19:26:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

Basia
2018-06-08 08:24:00

Ze zdjęcia widać, ze Radosław nawet to łopaty się nie nadaje

Dni Radpmia
2018-06-08 07:24:00

Naczelny Sąd Administracyjny rozpozna 28 czerwca skargę kasacyjną wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery w sprawie wygaszenia mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego.

Q
2018-06-08 00:16:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

Radomianin
2018-06-08 00:15:00

A co sie dzieje z drugim odcinkiem NS który zaprojektował Kosztowniak? Jakoś Radzio o nim milczy.

Era
2018-06-08 00:14:00

Nie śmiałbym sie Q , wie znakomicie co pisze i po co to robi

:)
2018-06-07 23:26:00

Czy Łukasz Pawłowski powiedział, że wyglądasz przy wbijaniu pierwszej łopaty, jakbyś sobie grób kopał?

123
2018-06-07 23:21:00

Radek nie oddawaj łopaty!!!!

EER
2018-06-07 21:50:00

Co z przetargiem na Wojska Polskiego? Czas ucieka.!

KOLEDZY
2018-06-07 20:09:00

Szybkiego powrotu do zdrowia oraz wyraźnych postępów w leczeniu, forumowiczowi "Q" życzą koledzy z KRYCHNOWIC.

Q
2018-06-07 19:53:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

ale heca
2018-06-07 19:27:00

Ta łopata wykopie polityczny grób Radosławowi. Jaki on radosny Radosław, sam się poniewiera mistrzunio.

KOMUNIKAT
2018-06-07 19:10:00

ZWOLENNIKÓW PiSU Z IQ KURY UPRASZA SIĘ O MNIEJSZĄ AKTYWNOŚĆ NA FORUM

kol
2018-06-07 17:43:00

Panie Kaczmarek przypomnij Pan , że przygotowanie tej inwestycji rozpoczęło się za prezydentury Włodarczyka !

Avram
2018-06-07 17:01:00

Wszystko piękne, ślicznie opakowane a w środku gówno. PS. Jeżeli to jest inauguracja pierwszego etapu to jeśli dalej będzie takie zawrotne tempo to najmłodsi radomianie nie dożyją końca

0