09:00 Porządek dzisiejszej sesji znaleźć można tutaj.
09:01 Radni powoli zbierają się w sali USC. Oznacza to, że sesja na pewno kilka minut się opóźni.
09:02 Pojawił się już przewodniczący Wójcik, który był dzisiejszym gościem redaktora Krzysztofa Czabana w porannym programie Kontrast Plus w Zebrra.tv, o czym więcej piszemy tutaj.
09:04 Sesja została rozpoczęta.
09:05 Obecni są też mieszkańcy ulic, które mają zostać utwardzone w ramach Radomskiego Programu Drogowego. To kolejne ulice - odpowiedni projekt uchwały został skierowany do przewodniczącego Wójcika. Zmiany w budżecie miasta na ten rok dotyczą też m.in. nowego placu zabaw przy Publicznym Przedszkolu nr 3 oraz budowę układu drogowego wokół Radomskiego Centrum Sportu.
09:08 - Miesiąc temu informowałem o tym, że dzięki zaangażowaniu i uporowi wspólnie z prezydentem Radosławem Witkowskim udało nam się wywalczyć subwencję drogową na budowę trasy N-S. Jest to kwota ponad 11 milionów złotych. Dzięki takiemu zastrzykowi gotówki możemy teraz wskazać oszczędności. Dlatego przygotowaliśmy pakiet poprawek budżetowych i skierowaliśmy do przewodniczącego Rady Miejskiej wniosek o wprowadzenie dodatkowych wydatków inwestycyjnych - mówi wiceprezydent Frysztak.
09:10 Radni nie zgadzają się, aby taki projekt uchwały został dziś wprowadzony do porządku obrad, gdyż "radni nie mieli czasu, aby zapoznać się z tym dokumentem".
09:12 Mamy przerwę, gdyż na sesji pojawił się jeden z mieszkańców Radomia - niepełnosprawny, jeżdżący na wózku, który ma pretensję do przewodniczącego Wójcika oraz ogółem do władz miasta, radnych, "że nic nie robią dla niepełnosprawnych".
09:14 Trwa "dyskusja"...
09:15 Obrady zostały wznowione.
09:17 - Potwierdzenie faktu, że otrzymaliśmy pieniądze z subwencji, dostaliśmy w czwartek rano, dlatego dopiero teraz taki projekt uchwały. Są to ważne zmiany dla mieszkańców Radomia, stąd moja prośba, aby państwo wprowadzili do porządku obrad ten projekt uchwały - powiedział Konrad Frysztak.
09:19 Sesję można oglądać na żywo tutaj.
09:20 - Jest to zgodne z regulaminem. Zajmijmy się tym, bo to ważne sprawy dla mieszkańców Radomia - powiedział radny Fałek.
09:21 Radna Zając: - Zróbmy ważne rzeczy razem. Wiem, że to rok wyborczy, ale bez przesady.
09:22 Przerwa do... godz. 10:00. Radni muszą bowiem zapoznać się ze zmiany w budżecie miasta na ten rok...
09:23 Zwołane zostały też poszczególne komisje.
10:14 Obrady zostały wznowione.
10:16 Marek Szary powiedział, że radni chcą przy okazji poznać harmonogram ogłaszania przetargów w ramach Radomskiego Programu Drogowego.
10:17 Projekt uchwały na druku nr 603, został przez radnych wprowadzony do dzisiejszego porządku obrad. Chodzi tu o wspomniane wyżej zmiany w uchwale budżetowej na 2018 rok.
10:19 Podobnie projekt uchwały na druku 604 ws. Wieloletniej Prognozy Finansowej.
10:19 A teraz wreszcie przechodzimy do pierwszego punktu dzisiejszych obrad...
10:22 Trwa informacja Powiatowego Urzędu Pracy nt. stanu bezrobocia w mieście i aktualnej sytuacji na rynku pracy. Na mównicy dyrektor Józef Bakuła.
10:25 Dowiedzieliśmy się m.in., że na koniec kwietnia 2018 roku stopa bezrobocia w mieście wyniosła 12,8% (liczbowo - 11 824 osoby). - Tendencja spadkowa cały czas trwa - powiedział dyrektor PUP w Radomiu.
10:27 W sali USC są też opiekunowie osób niepełnosprawnych, stąd mała zmiana w porządku obrad - teraz projekt uchwały ws. wprowadzenia na terenie Gminy Miasta Radomia Programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”.
10:30 Radny Fałek poprosił, aby ktoś z rodziców odniósł się do zakończonego wczoraj protestu w Sejmie oraz przedstawił, jak to wszystko od strony opiekunów wygląda w mieście.
10:37 Sytuację przedstawia Aneta Stańczyk, koordynatorka klubu JiM w Radomiu. Teraz na mównicy pan z radomskiego stowarzyszenia dzieci niepełnosprawnych. On z kolei mówi o "jakości rehabilitacji" w mieście. - Według mnie, błędem jest, że niepełnosprawne dziecko musi mieć rehabilitację w kilku miejscach miasta, nie może mieć tego typu zabiegów w jednym miejscu - powiedział.
10:40 - Walczymy o kartę rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym, gdyż ulgi pozwolą rodzicom, których budżet jest napięty, raz na jakiś czas wyjść z dzieckiem do teatru, kina, na basen, na pewno pomoże to psychicznie rodzinom. Ta karta jest bardzo dobrym narzędziem, wsparciem rodzin - mówił.
10:44 Jerzy Zawodnik: Czujemy się odpowiedzialni za różne klubu społeczne, które funkcjonują na terenie naszego miasta. Radom będzie po Krakowie drugim miastem z taką kartą. Mamy świadomość, że te ulgi nie będą nie wiadomo jak atrakcyjne, ale na pewno polepszy to funkcjonowanie tych rodzin.
10:47 Projekt uchwały ws. wprowadzenia na terenie Gminy Miasta Radomia Programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”, został przez radnych przyjęty.
10:49 Teraz natomiast przyjęcie projektu uchwały na druku nr 590 ws. "przyjęcia Programu ochrony środowiska przed hałasem dla miasta Radomia". W tym punkcie mamy prezentacje, zaś na mównicy "kolejna przyjezdna osoba" - bo tak też została zaprezentowana ;)
10:53 "Celem programu jest wskazanie priorytetów dla niezbędnych działań przeciwhałasowych na terenach, na których poziomy hałasu przekraczają poziomy dopuszczalne. Niniejszy Program poprzedzony został realizacją w 2017 r. kolejnej mapy akustycznej oraz analizy realizacji zadań ujętych w poprzednim programie, co stanowiło podstawę do jego opracowania."
11:02 "Programem objęto obszary miasta Radomia, na których występują zagrożenia akustyczne dotyczące zazwyczaj terenów zabudowy mieszkaniowej, zlokalizowanych przy głównych szlakach komunikacyjnych miasta, prowadzących dodatkowo ruch tranzytowy, gdzie na ponadnormatywne oddziaływanie hałasu narażona jest największa liczba ludzi. Tereny te znajdują przede wszystkim wzdłuż dróg krajowych charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu (DK7, DK12, DK9). Ponieważ układ komunikacyjny Radomia jest w stanie ciągłej przebudowy, a w poszczególnych częściach miasta realizowane są różne procesy inwestycyjne, przyjęto więc prognozowe podejście do omawianych zagadnień. W programie uwzględniano zatem stan docelowy wynikający z zakończonych inwestycji i obszarów narażonych na hałas z tym związany."
11:17 "Program ochrony środowiska przed hałasem w przypadku Radomia został opracowywany po raz drugi i zgodnie z przepisami ustawy Prawo ochrony środowiska będzie aktualizowany co najmniej raz na pięć lat, a także w przypadku wystąpienia okoliczności uzasadniających zmianę harmonogramu działań ujętych w Programie."
11:20 "Wykonana mapa wykazała, że realizacja zadań ujętych w harmonogramie programu z 2013 r. spowodowała zmniejszenie o ok. 30 % uciążliwość hałasu na terenie Gminy Miasta Radomia."
11:22 Wspomniany projekt uchwały został przyjęty.
11:23 Obecnie "informacja Prezydenta Miasta Radomia z realizacji „Radomskiego Programu Drogowego…” , „Przebudowy drogi krajowej nr 9 i 12 w Radomiu…” oraz budowy „Trasy N-S…” - trzy minuty przerwy.
11:26 Na mównicy wiceprezydent Frysztak. Jest też prezentacja ;)
11:33 Trasa NS -> "W pierwszym tygodniu czerwca rozpoczną się roboty wyburzeniowe zabudowy, która jest na śladzie tej drogi. Roboty potrwają do 30 czerwca przyszłego roku".
Wojska Polskiego -> "Otwarte zostały oferty przetargowe, w czwartek MZDiK wystąpił do oferentów o uzupełnienie brakujących dokumentów. Czekamy, termin na uzupełnienie to 10 dni, po tym liczymy na zakończenie prac komisji przetargowej i informacje do mediów o wynikach tych prac".
Ws. Radomskiego Programu Drogowego -> bieżące informacje na stronie www.radomskiprogramdrogowy.pl.
11:37 Marek Szary: To jest świadomy i z premedytacją złożony postulat, abyśmy my wiedzieli, w jakiej kolejności zamierza pan ogłaszać przetargi. Chodzi tu o Radomski Program Drogowy.
11:42 Adam Bocheński: Obawiam się, czy jesteśmy w stanie do końca tego roku "przerobić" 35 mln zł, gdyż słyszałem, że roboty mają się zacząć po wakacjach, a nie jesteśmy świętymi, aby przewidzieć, czy pogoda nam na to pozwoli.
11:46 - Trasa N-S na pewno po tej kadencji będzie w fazie budowy i zostanie zakończona w przyszłej - powiedział wiceprezydent Frysztak.
11:48 Interpelacje i zapytania radnych oraz odpowiedzi Prezydenta Miasta.
11:48 Ciekawostka: Radny Kaca w okresie między sesjami złożył... 37 interpelacji.
11:49 - Kawaler, to ma dużo czasu - powiedział radny Bocheński.
11:52 Pytania dotyczą m.in. zamkniętych ostatnio na kilka dni radomskich basenów czy wyjazdu szkoleniowego do Lwowa w terminie 17-20 maja 2018r.
11:54 Inni radni złożyli też interpelacje np. ws. współfinansowania przez miasto filmu "Klecha".
11:55 Po odczytanych interpelacjach, czas na zapytania radnych.
11:59 Radny Rejczak: Jakie były przyczyny pożaru na radomskim wysypisku śmieci? Czy byłoby to "nadmierne zapełnienie"?
12:04 Radny Woźniak: Kiedy ruszy budowa sygnalizacji na ul. Mieszka I? Były też pytanie dot. PSP nr 5 i PSP nr 6. "Szóstka jest przepełniona, a w piątce jest mało uczniów".
12:10 Radny Fałek zapytał o radomskie lotnisko, jak Radom będzie skomunikowany z obwodnicami (s12 i s7) oraz sytuację z leczeniem onkologicznym w szpitalach na terenie miasta.
12:15 Radna Michalska-Wilk: Radny Szary znów naruszył podstawowe zasady kultury osobistej. Podczas Komisji Gospodarki nazwał mnie "gówniarą". Jest to karygodne. Składam więc wniosek o zajęcie się tą sprawą Komisji Regulaminowej.
12:18 Małgorzata Zając: Czy miasto ma jakiś wpływ na cenę wody, czy jest to uregulowane ustawowo?
12:20 Radny Wędzonka zapytał o opóźnienie obwodnicy zachodniej.
12:24 Radny Szary: Na komisji odniosłem się do Pani Michalskiej-Wilk słów, aby zablokować jej chamskie zachowanie wobec radnego Rejczaka, bo Pani ubliżała panu Mirosławowi. Żeby przerwać takie zachowanie, powiedziałem, że jest pani gówniarą w stosunku do pana Rejczaka. Nie określałem pani. Jeśli więc mamy się tym zajmować, to zajmijmy się pani zachowaniem.
12:24 - Zobaczymy na nagraniu - odpowiedziała radna PO.
12:26 Radny Kaca poprosił m.in. o wymianę ławek w parku na radomskim Południu.
12:31 Radny Bocheński mówił o tym, że robi się poważne zagrożenie terminami dot. Radomskiego Centrum Sportu.
12:37 Dariusz Wojcik: Dwie sesje temu pytałem o dojazd do działek mieszkańców Radomia przy ul. Dębowej. Usłyszałem, że zostało to już rozwiązane. A teraz dowiaduję się, że tak się nie stało i mieszkańcy mają problemy z dojazdem, wypowiedziało się im umowę. Proszę o wyjaśnienie tej sprawy. Czemu nie można przedsiębiorcom pomóc, tylko trzeba im przeszkadzać.
12:38 Wrócił też temat bakterii w radomskich basenach. - Dziecku została uszkodzona nerka poprzez tą bakterię. Prezydenci ukrywali to, że jest bakteria, znowu nas okłamano - powiedział przewodniczący.
12:41 - Dostaję głosy od reżysera, że są problemy ws. współfinansowania filmu "Klecha" - poinformował radny Sobieraj.
12:44 Przechodzimy do udzielania odpowiedzi.
12:48 Wiceprezydent Semik: Rzeczywiście, PSP nr 6 jest przeciążona, ale związane jest to z tym, że ta placówka "wchłonęła" w swoje struktury PG nr 22, gdzie kolejne duże ilości gimnazjalistów będzie odchodzić. W "piątce" są natomiast wolne miejsca i w takich sytuacjach, dyrektor może przyjąć uczniów z innych rejonów. Jak skończymy proces wprowadzania reformy, jeszcze raz przyjrzymy się treści obwodów szkolnych w celu możliwego dokonania zmian.
12:49 Wiceprezydent Zawodnik: Przyczyną pożaru na radomskim wysypisku był samozapłon. Tak zdarzało się już w wielu miastach w Polsce.
13:06 Wiceprezydent Frysztak: W sprawie sygnalizacji na ul. Mieszka I: opracowanie dokumentacji jest w końcowej fazie, najprawdopodobniej w lipcu ogłosimy przetarg; ws. opóźnienia w budowie obwodnicy zachodniej: koniec budowy miał nastąpić pod koniec września, ale z tego co wiem, najprawdopodobniej będzie to jednak koniec listopada, nie wiem, gdzie jest prawda, jest opóźnienie, i trzeba o to pytać generalną dyrekcje dróg krajowych i autostrad; ws. ławek na Południu: ZUK przygląda się tej sytuacji, jednak przy uchwaleniu budżetu gdzieniegdzie były cięcia i dziś odbija się to właśnie w tego typu działaniach, że na pewne rzeczy brakuje lub musimy wybierać to, co jest ważniejsze; ws. terminu wykonania hali i stadionu: rzeczywiście wpłynęło pismo, w tej chwili MOSiR analizuje to pismo i w stosownym czasie udzieli odpowiedzi; ws. dojazdu do działek przy ul. Dębowej: problem ten występuje od wielu lat. Firma ta chce dojazdu od ul. Dębowej, ale my nie możemy tego zrobić, bo to nie nasze tereny, stąd poprowadziliśmy dojazd inną ulicą.
13:09 Skarbnik miasta, Sławomir Szlachetka: Ws. cen wody -> nie jest to kompetencją Rady Miejskiej. Wody Polskie akceptują te ceny, jednak nie ma jeszcze wydanej decyzji, są ustalenia, ale poczekajmy.
13:13 Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta ws. filmu "Klecha": Wystąpiłem do prezydenta o wykonanie podziału dotacji, Resursa jest to instytucją, która będzie operatorem finansowym, ale potrzebne do tego są zmiany w statucie i takie zmiany zostały wprowadzone do dzisiejszego porządku obrad, bowiem chcemy przekazać te 900 tysięcy złotych zgodnie ze wszystkim procedurami, jesteśmy w stałym kontakcie z reżyserem i producentem.
13:13 Na wniosek klubu radnych PiS, 15 minut przerwy.
13:28 Obrady zostały wznowione.
13:28 Na początek projekt uchwały ws. wprowadzenia zmian w budżecie Miasta Radomia na 2018r.
13:30 Jakie zajdą zmiany? Więcej tutaj.
13:34 Radny Szary złożył wniosek ws. poprawek w tym projekcie uchwały, zmniejsząc wydatki na obiekty sportowe i budowę placu zabaw, a przeznaczając to na ochronę zdrowia, tj. zakup dializatorów dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w ilości 5 sztuk.
13:36 - Zakup sztucznych nerek jest potrzebny. Wiemy, jaka jest potrzeba - powiedział przewodniczący Wójcik.
13:40 - To pan prezydent wyrzucił z budżetu pieniądze na plac zabaw na Ustroniu - mówił radny Szary. - Zrobił to, bo tam nie było odpowiednich terenów - padła odpowiedź.
13:45 Wiceprezydent Zawodnik: Rehabilitacja osób niepełnosprawnych nie jest związana z żadną szkołą, zajmuje się tym NFZ, problemem osób niepełnosprawnych jest zmniejszenie kontraktów przez NFZ, bo np. to co taka osoba miała na Józefowie w jednym miejscu, teraz musi jeździć po kilku placówkach, aby miał tę rehabilitację odpowiednią i całościową.
- Panowie radni, ja chętnie przyjmę każde pieniądze na miejski szpital, ale proszę, jeśli chcecie przekazać jakieś fundusze, zapytajcie dyrektora, jakie są potrzeby placówki - dodał.
13:50 Wiceprezydent Frysztak: Podkreślmy to - radny Szary wykreślił z budżetu rewitalizację Rogatki. Zdobyliśmy fundusze zewnętrzne na ten cel, ale poprzez dzisiejszą decyzję radnych opozycji, ta inwestycja nie dojdzie do skutku i dofinansowanie przepadnie. Zróbmy więc jeszcze jedno przesunięcie i niech ta Rogatka znajdzie się w tym budżecie. Nie ma drugiej możliwości powrócenia do tego dofinansowania.
13:51 - 12 tysięcy złotych za metr kwadratowy, no tragedia - mówią radni.
13:55 Wiesław Wędzonka: Trzeba zmienić mity, że jest aż tak fatalna sytuacja w szpitalu, jeśli chodzi o wyposażenie. Zawsze zagłosuje za funduszami dla tej miejskiej placówki, ale rozwiązujmy realne problemy.
13:58 Wiceprezydent Frysztak: Panie Szary, może mnie pan nie szanować, ale niech Pan nie burzy radomskich zabytków.
14:02 Radni przegłosowali poprawkę Marka Szarego.
14:03 Projekt uchwały na druku nr 599 z poprawką radnego Szarego, została przyjęta.
14:04 Teraz projekt uchwały ws. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Radomia na lata 2018 – 2037.
14:06 Dariusz Wójcik: Panie prezydencie, wierzę, że z marketingu i PR-u, będzie potrafi Pan przesunąć pieniądze na Rogatkę.
14:10 Mirosław Rejczak: Zdrowie mieszkańców jest dla nas priorytetem!
14:13 Projekt uchwały ws. WPF-u został przyjęty.
14:14 Teraz projekt uchwały na druku nr 601 ws. dokonania zmian w Uchwale Budżetowej na 2018 rok.
14:17 Dokładne zmiany - tutaj.
14:21 Dariusz Wójcik: Wyposażenie samochodu strażackiego jest dobrym pomysłem, ale jestem przeciw kolejnemu przekazaniu pieniędzy dla Amfiteatru.
14:22 Oświadczenie przewodniczącego radomskiego SLD, Marcina Dąbrowskiego:
"Szanowni Państwo, Rada Miejska w dniu 28 maja 2018 roku zdecydowała o wprowadzeniu na terenie Gminy Miasta Radomia Programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”. Jako partię, która od lat zabiega o wyrównywanie szans osób wykluczonych społecznie, w tym osób z niepełnosprawnością, cieszy nas ta inicjatywa.
Członkami i sympatykami Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Radomiu są osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz rodzice dzieci niepełnosprawnych. Chcielibyśmy, w związku z tym, czynnie uczestniczyć we wszystkich konsultacjach związanych z wprowadzeniem na terenie Gminy Miasta Radomia powyższego programu.
Dlatego dzisiaj, na ręce Prezydenta Radosława Witkowskiego złożyliśmy pismo w tej sprawie, wskazujące na gotowość uczestniczenia z naszej strony w tych konsultacjach. "
14:26 Na mównicy Waldemar Dolecki, dyrektor MOK "Amfiteatr". Mamy też prezentacje.
14:29 My więcej o tej inicjatywie i dofinansowaniu, jakie otrzymał Amfiteatr, tutaj.
14:33 Ten projekt uchwały został przez radnych przyjęty.
14:35 Teraz jeszcze projekt uchwały ws. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Radomia na lata 2018 - 2037, który również został przyjęty.
14:36 Przed nami projekt uchwały na druku nr 603, który został dziś wprowadzony do porządku obrad.
14:40 Radni kłócą się między sobą, że nie mówią na temat i że komentują swoje wypowiedzi ;)
14:43 Najważniejsze zmiany w tym projekcie uchwały to: nowy plac zabaw przy Publicznym Przedszkole nr 3 (około 180 tys. zł), wzbudzana sygnalizacja świetlna przy ul. Kozienickiej (w pobliżu kościoła), utwardzanie kolejnych ulic w ramach Radomskiego Programu Drogowego (3,5 mln zł) oraz budowa układu drogowego wokół Radomskiego Centrum Sportu (3,5 mln zł).
14:44 Marek Szary: Panie Fałek, pan się przedstawia jako bezpartyjny, a pan jest tak bezpartyjny, jak Jerzy Urban w stanie wojennym.
14:46 Marek Szary: Dla nas ważniejszy jest zakup sztucznych nerek, aniżeli remont Rogatki, gdyż cena tego remontu jest dla nas za duża. Teraz jednak ma Pan okazje wnieść autopoprawkę, jak uznaje Pan, że jest to takie ważne i będziemy czekać, co Pan uznaje za ważniejsze.
14:47 - Dlaczego kłamaliście, że 8 mln zł wystarczy na te drogi? Teraz będzie 3,5 mln zł więcej, ale to też nie starczy... - dodał radny Szary.
14:52 Apel radnego Bocheńskiego do wszystkich radnych: proszę Was, nie używajcie takich słów, to nie przystoi radnemu...
14:55 - Dziękuję prezydentowi, że przy ul. Kozienickiej powstanie sygnalizacja świetlna, gdyż kierowcy jeżdżą tam po 150 km/h - powiedział radny PiS, Adam Bocheński.
15:01 Projekt uchwały na druku nr 603 został przyjęty.
15:02 Teraz jeszcze wieloletnia prognoza finansowa.
15:08 Radni debatują kompletnie nie na temat, wyciągają brudy sprzed lat... I tak nam ten czas leci ;-)
15:11 Marek Szary: Radni są od kontroli prezydenta, dlatego jeszcze raz proszę o harmonogram ogłaszania przetargów w ramach Radomskiego Programu Drogowego. Ciągle go nie dostałem, to pokazują, gdzie prezydenci mają radnych...
15:12 - To Pan dokonał decyzji, że Radomski Program Drogowy i obsługa komunikacyjna Radomskiego Centrum Sportu, jest ważniejsza od Rogatki, a nie my - dodał radny PiS.
15:12 Projekt "przeszedł".
15:13 Podobnie jak projekt uchwały ws. określenia warunków i trybu składania informacji i deklaracji na podatek od nieruchomości, rolny i leśny oraz deklaracji na podatek od środków transportowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
15:14 Tak samo projekt uchwały ws. przystąpienia do sporządzenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy miasta Radom.
15:15 Wydawałoby się, że radni "przyśpieszyli" i będą tylko głosowania, ale nic z tego :)
15:19 Teraz przemawia radny Rejczak, za chwilę czas na radnego Fałka.
15:29 Zatrzymaliśmy się przy projekcie uchwały ws. przyznawania pomocy materialnej dla studentów uczelni wyższych przygotowujących się do podjęcia zatrudnienia na terenie miasta Radomia. Uzasadnienie - tutaj.
15:32 Wniosek ze zmianą w projekcie uchwały radnego Fałka został odrzucony, zaś wniosek radnego Pożyczki radni przyjęli.
15:33 Projekt z przyjętym wnioskiem został przegłosowany.
15:36 Kolejny projekt uchwały na druku nr 591, to: "wyrażenie zgody na utworzenie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli na terenie Gminy Miasta Radomia w 2018 roku". Chodzi tu o: "wyrażenie zgody na utworzenie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. w Radomiu w sezonie kąpielowym w 2018 r. miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli na terenie Ośrodka „Borki” w Radomiu od strony ul. E. Stasieckiego. Określa się termin funkcjonowania miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli od dnia 1 lipca 2018 r. do dnia 30 lipca 2018 r.
15:36 - Ta ustawa wymaga nowelizacji, bo co jeśli w lipcu będzie zimno, a np. w sierpniu ciepło? - mówił radny Woźniak.
15:40 Projekt został przyjęty.
15:43 Przeszła również uchwała ws. ustalenia Statutu Żłobka „Radomirek”.
15:45 Kolejny projekt uchwały (ws. nadania statutu Ośrodkowi Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu), wynika bezpośrednio z dania możliwości Resursie wejście w koprodukcję filmu "Klecha".
15:47 Dariusz Wójcik: Budżet przyjęto dawno temu, czemu tyle czekamy. W mojej ocenie jest to działanie pozorne, aby pieniądze reżyserowi nie zostały przekazane, poczekamy, czas pokaże...
15:48 Marek Szary: Dlaczego dopiero dziś jest zmiana w statucie?
15:50 Magdalena Lasota: Czy Resursa nie mając żadnego doświadczenia w koprodukcji, będzie w stanie rozliczać te pieniądze?
15:54 Mateusz Tyczyński: Resursa, a nie gmina, dlatego, że producent zaproponował koprodukcję, a nie np. przekazanie pieniędzy w formie reklamy. Nie znam formuły, że gmina byłaby koproducentem, stąd Resursa, która ma jeszcze szansę na tym zarobić. Dla miasta jest to dobra formuła. Nie mieliśmy doświadczenia w koprodukcji filmowej, ale gdy tylko dowiedzieliśmy się, jak to ma wyglądać, przygotowaliśmy odpowiednią uchwałę w tej sprawie.
15:55 Projekt uchwały został przyjęty.
15:56 Podobnie jak projekt uchwały ws. nadania nazwy ulicy w mieściu Radomiu, tj. "przedmiotem uchwały jest nadanie dla wewnętrznej drogi dojazdowej, stanowiącej współwłasność osób fizycznych, odchodzącej od ulicy Nasypowej w kierunku południowym, nazwy : - Księżycowa – nazwa skrócona: Księżycowa".
15:57 Tak samo projekt uchwały ws. przyjęcia i ogłoszenia tekstu jednolitego Statutu Miasta Radomia.
15:59 Kończymy naszą relację. Dziękujemy za uwagę.