Sobota 27 kwietnia
Teofila, Zyty, Żywisława

Radomiak tylko remisuje z Wisłą. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce [WIDEO]

Damian Markowski 2018-05-26 18:52:00

W spotkaniu przedostatniej 33. kolejki II ligi piłkarze Radomiaka zremisowali przed własną publicznością 2:2 z Wisłą Puławy, która ostatecznie spadła z ligi. O tym, kto zajmie na koniec sezonu czwarte miejsce, rozstrzygnie natomiast ostatnia seria gier.

W 8. minucie Wisła objęła prowadzenie. Kombinacyjnie rozegrany rzut rożny na bramkę zamienił Niklas Zulciak. 24-letni piłkarz chwilę później znów mógł pokonać Halucha, ale tym razem golkiper Radomiaka był czujny. W 17. minucie Agu uderzył obok bramki gości. Trzy minuty później Radomiak wyrównał. Pewnie karnego wykorzystał Leandro.

W 32. minucie strzał Mazana wybronił Madejski. Dobrze w naszym zespole prezentował się zwłaszcza Damian Szuprytowski. Minutę później Zulciak ponownie wpisał się na listę strzelców, ale w 36. minucie Leo drugi raz doprowadził do remisu... oczywiście skutecznie egzekwując rzut karny.

W 54. minucie Mazan fatalnie przestrzelił. Poprzez ciemne chmury, widoczność została natomiast zdecydowanie ograniczona. Nie przeszkadzało to piłkarzom Wisły, którzy groźnie atakowali. Następnie gra toczyła się w środku pola - więcej było walki, aniżeli składnych akcji z obu stron. Mieliśmy też urwanie chmury, także warunki zrobiły się typowo brytyjskie ;)

W 80. minucie Filipowicz z pięciu metrów uderzył w plecy obrońców Wisły. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, Szuprytowski po indywidualnej akcji, zatrzymał się na ostatnim obrońcy. W 93. minucie Mikita strzelił metr obok bramki Madejskiego.

Garbarnia swój mecz z Wartą również zremisowała, także status quo został zachowany i wszystko rozstrzygnie się w ostatniej 34. kolejce.

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z GKS-em Bełchatów. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (2 czerwca) o godz. 17:00.

Radomiak Radom - Wisła Puławy 2:2 (2:2)
Leândro 20 (k), 36 (k) - Niklas Zulciak 8, 34

Radomiak: 30. Artur Haluch - 25. Mateusz Zając (46, 17. Maciej Filipowicz), 2. Michał Grudniewski, 4. Maciej Świdzikowski, 6. Bartosz Skowron - 9. Leândro (70, 77. Patryk Mikita), 75. Matthieu Bemba (46, 38. Martin Klabník), 18. Chinonso Agu, 10. Peter Mazan, 7. Damian Szuprytowski - 22. Jakub Rolinc.

Wisła: 1. Sebastian Madejski - 16. Tomasz Sedlewski, 18. Jakub Poznański, 4. Mateusz Pielach, 19. Bartosz Sulkowski - 9. Sylwester Patejuk (46, 7. Jakub Smektała), 14. Michał Kobiałka (65, 17. Iwan Łytwyniuk), 8. Kacper Szymankiewicz, 37. Niklas Zulciak, 13. Piotr Zmorzyński - 15. Robert Hirsz (74, 3. Alen Ploj).

Żółte kartki: Agu, Zając - Pielach, Szymankiewicz, Zmorzyński.

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).