Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Leszek Ruszczyk do posłów PiS: Nie dajmy sobie degradować miasta [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-05-23 09:22:00, aktualizacja: 2018-05-23 13:55:00

Komuś przyszedł do głowy szaleńczy pomysł, gdzie dopiero zakończona inwestycja, świetne warunki w radomskim sądzie i nagle wydział gospodarczy ma być przeniesiony do Lublina. Czy nasi ludzie mają jeździć 120 km? Tak jak powiedział premier Morawiecki, to są usługi wysokiego standardu. Degradujemy pozycję miasta. Być może pan premier nie wie, że jego minister chce dokonać takiego przeniesienia - mówił poseł Leszek Ruszczyk w programie Kontrast Plus w Zebrra.tv.

Na zdjęciu Leszek Ruszczyk. Program Kontrast Plus do obejrzenia codziennie, od poniedziałku do piątku o godz 8:05 na Zebrra.TV i w Vectrze na kanale 828. Nagranie programu dostępne także codziennie na Radom24.pl

Parlamentarzysta PO był gościem redaktora Krzysztofa Czabana. Kontynuując temat protestu i interpelacji w sprawie planowanej przeprowadzki wydziału gospodarczego z Radomiu do Lublina, poseł powiedział: - Bardzo realne jest zatrzymanie tej decyzji, ponieważ nasi politycy PiS są na wysokich stanowiskach. Poseł Suski jest doradcą premiera. Będziemy apelować do wszystkich posłów Ziemi Radomskiej. Nie dajmy sobie degradować miasta.

Kolejnym tematem była wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Radomiu i obietnice jego, i posłów PiS dla naszego miasta i regionu. - Ciekawa wizyta. Bardzo się cieszę, gdy każdy, kto przyjeżdża z rządu obiecuje nam coś. Bardziej bym się cieszył gdyby realizował, a padają obietnice, które już są w realizacji - stwierdził Leszek Ruszczyk. Podał przykład budowy oddziału rehabilitacji, na który przetarg ogłosił już obecny prezydent.

Podczas rozmowy w programie Leszek Ruszczył wypowiada się o:

• odłożonych planach budowy siedziby i centrum usług biznesowych PGZ w Radomiu ("Jeżeli powstaną, to nie jest obietnica tylko plan"); 

• produkcji specjalnej w Pionkach ("To kontynuacja, poprzedni rząd  przeznaczył 50 mln na produkcję specjalną");

• budowie centrum rehabilitacji ("Mieszkańcom Ziemi Radomskiej, jest obojętne kto wybuduje, byleby powstało jak najszybciej. W tej chwili buduje prezydent, nie ma potrzeby, by ktoś inny utożsamiał się z tą budową, zwłaszcza przeciwnik polityczny");

• problemach utworzenia wspólnej komunikacji publicznej na południu Mazowsza, powstania serwisowni pociągów w Radomiu ("Wierzę, że w tym roku zaczną się prace");

• przebudowie alei Wojska Polskiego ("Dlaczego marszałek Mazowsza ma nie dołożyć"); 

• spłacie długu za Port Lotniczy Radom po przejęciu go przez PPL ("Poczekajmy na finał negocjacji"); 

• kandydaturze Wojciecha Skurkiewicza na prezydenta Radomia ("Od początku obstawiałem tę kandydaturę, gdyż minister Wojciech Skurkiewicz zwiększył swą aktywność ostatnio");

• wspólnych listach wyborczych PO, Nowoczesnej i ewentualnie PSL w Radomiu ("Jeśli to będą ludzie oddani miastu, wartość dodana, z której miasto skorzysta, to warto podzielić się miejscami i wybrać ludzi najbardziej zaangażowanych, z pomysłami, odwagą, kreatywnych").

Cała rozmowa na nagraniu poniżej (od 12 min. nagrania).

autor: mawi, Zebrra.tv

Wasze komentarze (27)

Dogen
2018-05-29 07:53:00

Nadzwyczajna kasta na swoją firmę zabrała kawał parku w środku miasta. jest tyle miejsca wokół Radomia. Przy tej doskonałej inwestycji brakuje miejsc parkingowych od samego początku. Nie widzę aby ten problem występował przed którejs z galerii handlowych. Może to nie nasz kraj a tych od galerii?

Q
2018-05-26 16:20:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

ela
2018-05-25 09:04:00

Radom będzie zawsze zapyziały jak jego mieszkańczy będą głosować na takie osoby jak pan Ruszczyk

Motorniczy
2018-05-23 16:34:00

Ruszczyk oddej tramwaj

last news
2018-05-23 16:24:00

Skurkiewicz kandydatem PIS na prezydenta Radomia!!!!

Hesus
2018-05-23 15:05:00

Wydział gospodarczy powinien być przeniesiony z Radomia do Lublina ? Raczy mi ktoś wytłumaczyć jakie korzyści płyną z tego faktu dla naszego miasta. Oczywiście poza tym, że interesanci będą musieli jechać na Lubelszczyznę tracąc czas i pieniądze. marx wytłumacz mi to w prostych słowach bo ja także jestem prostym człowiekiem.

0
2018-05-23 14:31:00

Największą degradacją naszego miasta są tacy posłowie jak ten pan i jego koleżanka, posłanka z Zakrzewa.

marx
2018-05-23 14:20:00

Hesus -Nie powinien. Koniec i kropka. Ruszczyk jest za prosty by z nim dyskutować. Szkoda czasu.

Hesus
2018-05-23 14:05:00

OK mamy całą masę zarzutów personalnych typu : tramwaj, Lwów, kolej do warszawy. Dodatkowo wyświechtany argument : "Mieli 8 lat a co zrobili", "A gdzie byliście w 1998" , Józef życzy Wesołych Świąt a czy ktoś odniesie się do meritum artykułu ? Czy Wydział Gospodarczy powinien zostać w Radomiu ?

hercules
2018-05-23 14:04:00

Mieszkańcy miasta w doopie mają gdzie będzie siedziba tego sadu. PO nawet PR nie potrafi zrobić a to ze wysyła do wciskania nam ciemnoty tego mało rozgarniętego Ruszczyka min o tym świadczy

hercules
2018-05-23 14:04:00

Mieszkańcy miasta w doopie mają gdzie będzie siedziba tego sadu. PO nawet PR nie potrafi zrobić a to ze wysyła do wciskania nam ciemnoty tego mało rozgarniętego Ruszczyka min o tym świadczy

Józef
2018-05-23 13:28:00

Wystarczająco wy zdegradowaliście więc nie ma czego już degradować. PO i PSL wasz czas minął. Wesołych Świąt.

pol
2018-05-23 13:02:00

@Hesus: Miałem to samo pisać, widać że udzielają się tu pisowskie trolle bo wyciągają na siłę jakieś pseudo-afery z udziałem Ruszczyka i ględzą o tramwaju, a to wszystko żeby uciszyć oficjalną informację o likwidacji wydziału gospodarczego sądu rejonowego. Skoro wiąże się to z brakiem wydziału gospodarczego, ale sądu okręgowego to może trzeba wnioskować w ministerstwie o przywrócenie go bo z tego co czytam w internecie to został zlikwidowany w 2009 roku.

do O
2018-05-23 12:20:00

A gdzie byli radomscy politycy kiedy w 1998 r. zabierano miastu Radom status miasta wojewódzkiego?Od 1 lipca 1999 r. Radom nie jest już miastem wojewódzkim tylko powiatowym.

0
2018-05-23 12:13:00

Gdzie był i co robil pan Ruszczyk jak np. chciano przenieść siedzibę oddziału Poczty Polskiej z Radomia, a ten zamiar nie był wydumany?

takich pytan nie ma
2018-05-23 11:46:00

A co pan poseł Leszek Ruszczyk mysli o swoim byłym asystencie i pracowniku jego biura poselskiego oraz byłym pracowniku Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie,obecnie kierowniku w miejskiej spółce Radkom, radnym Marcinie Kacy?Jak ocenia to przejscie z radomskiej PO do radomskiego PiS?

Hesus
2018-05-23 11:39:00

Więc plany przeniesienia Wydziału Gospodarczego do Lublina to bzdura wymyślona przez Ruszczyka ? On powołuje się na Ministerstwo Sprawiedliwości - to może jednak nie są to brednie. Czy Witkowski był beznadziejnym prezydentem i czy Radomianie kolejny raz mu zaufają...wstrzymajmy się, niebawem wybory - pożyjemy, zobaczymy.

pogon lwow
2018-05-23 11:32:00

Co z tym szkoleniem we Lwowie w dniach 17-20 maja?Dlaczego poseł Ruszczyk milczy w sprawie szkolenia we Lwowie?

sens
2018-05-23 11:16:00

Hesus daj sobie spokój. Ruszczyk sobie coś ubzdurał albo pewniej mu kazali i bredzi. Nie o to chodzi w całej wypowiedzi. My olewamy jego i brednie które wciska nam PO. Mieli 8 lat a co zrobili wszyscy wiemy. Witkowski też nam już nic nie wci śnie. Był beznadziejnym prezydentem i nic nie wskazuje aby Radomianie znowu dali się oszukać.

Hesus
2018-05-23 11:05:00

Zaślepieni zawiścią frustraci piszą tu komentarze ! Proste pytanie : czy Wydział Gospodarczy radomskiego sądu powinien zostać przeniesiony do Lublina czy powinien zostać w naszym mieście ? Nie ważne jest meritum sprawy i dobro Radomia - najważniejsze to zgnoić przeciwnika. Co ma jeden z wydziałów radomskiego sądu do jakiegoś tramwaju czy Lwowa ? Zaraz pewnie komentarz napisze kolejny frustrat zarzucający Witkowskiemu przywłaszczenie 70 milionów za lotnisko.

 1 2 >