Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radomski PiS zapowiada: Wybudujemy rehabilitację!

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-05-19 11:29:00, aktualizacja: 2018-05-19 16:50:00

Po wczorajszym spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim, odbyło się zebranie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w Radomiu. "Zapadły ważne decyzje. Nasz prezydent po wyborach samorządowych wybuduje nowy Oddział Rehabilitacji w Radomiu" - czytamy na Facebooku PiS. O szczegóły zapytaliśmy prezesa PiS w naszym mieście, wiceministra obrony narodowej, Wojciecha Skurkiewicza.

Posłowie z radomskiego PiS

Premier podczas swojego wczorajszego przemówienia zapowiedział budowę oddziału rehabilitacji. Przypomnijmy, że temat był jedną z kości niezgody między prezydentem Radosławem Witkowskim a PiS, podczas uchwalania budżetu, gdy okazało się, że Radom nie wystartował w konkursie na fundusze unijne na ten cel. W konkursie było bowiem do rozdania jedynie 12 mln zł, a według szacunków na inwestycję potrzeba prawie 46 mln. Radni PiS zapisali w projekcie budżetu 7 mln zł, bo tyle w tym roku miasto będzie w stanie "przerobić" i taka kwotę ostatecznie uchwalono.

Po wyjeździe premiera zebrało się kierownictwo radomskiego PiS. - Zdecydowaliśmy, że budowa rehabilitacji będzie pierwszą decyzją nowego prezydenta, oczywiście, jeżeli wygramy wybory, w co mocno wierzymy. Ta inwestycja będzie jednym z naszych priorytetów - powiedział nam Wojciech Skurkewicz, dodając: - "Po pierwsze zdrowie", to pierwszy z głównych elementów naszej kampanii wyborczej. Będzie ich jeszcze kilka i będziemy je ujawniać sukcesywnie.

Skąd będą pochodzić brakujące pieniądze na rehabilitację? - Dokładnego źródła jeszcze nie podam, ale to będzie pierwsza decyzja nowego prezydenta z PiS - stwierdził nasz rozmówca. Gdy zapytaliśmy, kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta, nic nowego nie usłyszeliśmy. - Dokładna data nie jest znana, ale to raczej kwestia dni niż tygodni - Wojciech Skurkiewicz powtórzył swe wcześniejsze wypowiedzi.

autor: mawi

Wasze komentarze (34)

w
2018-05-22 12:40:00

Radom w procentach: PiS 32, PO - 18, SLD - 13, Kukiz - 7, PSL - 2

Bąk
2018-05-21 15:14:00

Ależ to dynamiczna jednostka. Czy ktoś może coś powiedzieć o pośle Bąku, co zrobił poza nadętą miną.

czytelnik
2018-05-21 13:52:00

Same REHABILITACJE to PISU to PO szkoda że inne PARTYJE nie chcą budować i obiecywać A ja obiecuję na PIS nie GŁOSUJĘ !!!!!!!!

gaweł
2018-05-20 17:44:00

Na Józefowie rehabilitacja zamknięta ,a oni będą następną budować- żałosne ludki.

kasia
2018-05-20 11:26:00

Rehabilitacja to miała być już przy szpitalu na tochtermana tak obiecywała P. Kwiecień jak była vice prezydentem

"S"
2018-05-20 10:12:00

WYSTARCZYŁO JEDNO PYTANIE I WYPOWIEDŻ CÓRKI SOLIDARUCHA BY WSZYSCY ZOSTALI ZGASZENI NA AMEN. A BYLI PRZYGOTOWANI NA TŁUMY PROTESTANTÓW. Brawo Ja brawo MY

pipi
2018-05-20 09:41:00

Co jeszcze są w stanie obiecać by przejąć władzę w samorządach -kosmodrom? Ludzie po diagnozie nowotworowej czekają miesiącami na wizytę ,i wdrożenie leczenia,a tu takie bzdury ,centrum onkologii bez kontraktu ,a tu rehabilitacje będą budować ,czy oni myślą ze radomianie to ciemniaki .

Rks
2018-05-20 08:45:00

Skurkiewicz powinnien startować na prezydenta,reszta to nie ma szans na wygraną z dobrze rozgarniętym Witkowskim.

ANTY PiS
2018-05-20 07:56:00

Śmieszne te Radomskie PiSki.

PiS do Krychnowic na oddział zamknięty
2018-05-20 01:20:00

Komentarz zablokowany.

Radom
2018-05-19 23:28:00

DLACZEGO PISOWCY Z RADY MIEJSKIEJ DWUKROTNIE GŁOSOWALI PRZECIW BUDŻETOWI MIASTA, W KTÓRYM BYŁ ZAPISANY REMONT ULIC DLA MIESZKAŃCÓW RADOMIA ?!!?

Q
2018-05-19 23:06:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

Q
2018-05-19 23:06:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

lucjan
2018-05-19 22:26:00

Komentarz zablokowany.

Piter
2018-05-19 22:19:00

0. Naprawdę ZERO.

zielonyRadom
2018-05-19 22:06:00

Chyba jarek bedzie kolano tu rehabilitował. Gdzie pakiet dla Radomia który kazdy z was podpisywał. nic nie wypełniliście z tej obietnicy.

Radom
2018-05-19 21:56:00

DLACZEGO PISOWCY Z RADY MIEJSKIEJ DWUKROTNIE GŁOSOWALI PRZECIW BUDŻETOWI MIASTA, W KTÓRYM BYŁ ZAPISANY REMONT ULIC DLA MIESZKAŃCÓW RADOMIA ?!!?

Tymczasowy Radek
2018-05-19 21:25:00

Głosuję na PIS

0