Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radosław Witkowski: Nie będzie premii dla zarządu Portu Lotniczego Radom [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-05-16 10:05:00

Chciałbym rozwiać wszystkie takie sugestie. W 2018 roku, zgodnie z zasadami przyjętymi w 2017, członkowie zarządów spółek komunalnych, w tym Portu Lotniczego Radom, nie otrzymają nawet grosza nagrody - zapewnił prezydent Radosław Witkowski w programie Kontrast Plus w Zebrra.tv.

Na zdjęciu Radosław Witkowski. Program Kontrast Plus do obejrzenia codziennie, od poniedziałku do piątku o godz 8:05 na Zebrra.TV i w Vectrze na kanale 828. Nagranie programu dostępne także codziennie na Radom24.pl

Prezydent był gościem redaktora Mariusza Skopka. Zapytany o skargą kasacyjną, jaką wojewoda złożył w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w sprawie wyroku WSA niewygaszającego mandatu prezydenta, Radosław Witkowski powiedział m.in.: - Wojewódzki Sąd Administracyjny zmasakrował decyzję wojewody. Rozumiem, że to jest linia partyjna ustalona przez radomskich polityków PiS. Ten spektakl będziemy obserwować do wyborów. Skoro WSA w sposób niepodważalny pokazało niekompetencję wojewody, lekceważenie polityczne i społeczne, bo przecież ten atak pokazywał w złym świetle nasze miasto, to myślałem, że wojewoda po tych upokorzeniach troszeczkę zdrowego rozsądku wykaże. Jednak nie - w dalszym ciągu jest to jednokierunkowy atak. Ja mam wrażenie, że pan wojewoda Sipiera i pan wicewojewoda Standowicz, to taki Don Kichot i Sancho Pansa, ludzie walczący z wyimaginowanymi problemami i wrogami. Narażają na śmieszność nasze miasto.

Prezydent przyznał, że nadal jego pełnomocnikiem w tej sprawie będzie prof. Michał Królikowski - przypomnijmy - zatrzymany w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy zajmującej się wyłudzaniem VAT w obrocie paliwami. Prof. Królikowski jest adwokatem jednej ze spółek zaangażowanych w proceder. - Profesor złożył skargę. Życzę mu powodzenia w jego walce. Myślę, że wkrótce skończą się jego problemy. Szanuje jego kompetencje i wiedzę. Jego postawa przed WSA pokazała, że jest kompetentnym prawnikiem - mówił Radosław Witkowski.

Podczas programu rozmawiano też o przejęciu radomskiego lotniska przez PPL i wczorajszych komentarzach Adama Bielana, o których pisaliśmy tutaj. Wicemarszałek Senatu nalegał na prezydenta, by przyśpieszył pracę Portu Lotniczego Radom. - Pan Marszałek został wprowadzony w błąd przez swoich współpracowników lub ludzi z PPL. Zleciłem audyt i sprawdzenie słów marszałka. Audyt wypada dla portu całkiem nieźle. Zważywszy na to, że decyzję o procedurze przejęcia otrzymaliśmy dopiero 30 kwietnia, to do 16 maja została wykonana duża praca, żeby spełnić wymagania. Nie jest prawdą, że wszystko zależy od nas. Dziś np. zwróciliśmy się do Urzędu Lotnictwa Cywilnego o wyjaśnienie wielu kwestii. Nie zapominajmy, że również interesy wojska musimy mieć na uwadze. Nie wyobrażam sobie, że jedną decyzją zablokujemy loty szkoleniowe naszych pilotów. Miejmy w pamięci, że w ostatni weekend sierpnia mamy międzynarodowe pokazy lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa i tu wszystkie kwestie muszą być dopięte na ostatni guzik. Wszystko musimy zrobić zgodnie z regułami prawa i z poszanowaniem wszystkich podmiotów użytkujących port lotniczy - stwierdził prezydent Radomia.

Zapytany o premie, jakie zdaniem Adama Bielana otrzymać ma zarząd Portu Lotniczego Radom, jeśli będzie jeszcze tym zarządem w lipcu, prezydent odpowiedział: - Chciałbym rozwiać wszystkie takie sugestie. W 2018 roku, zgodnie z zasadami przyjętymi w 2017, członkowie zarządów spółek komunalnych, w tym Portu Lotniczego Radom, nie otrzymają nawet grosza nagrody.

Podczas programu rozmawiano także o działaniach MZDiK w sprawie dokumentacji na al. Wojska Polskiego i niedoszacowaniu przetargu na tę inwestycję, gdzie brakuje co najmniej 22 mln zł. Prezydent stwierdził, że MZDiK wszystko zrobiło zgodnie z prawem, a o brakujących kwotach powiedział: - Pieniądze znajdziemy. Mogę zagwarantować mieszkańcom Radomia, że w tym roku na pewno na placu przebudowy al. Wojska Polskiego i Żółkiewskiego zobaczymy prace ziemne.

Stwierdzenie redaktora Skopka, czy nie boi się, iż to będzie kadencja niedokończonych inwestycji, Radosław Witkowski skomentował: - To będzie kadencja zmian, na które umawialiśmy się z mieszkańcami Radomia. Ja też chciałbym już widzieć trasę N-S, ale procedura przygotowania trwała wiele miesięcy. Jednak, to ja ze swoimi pracownikami, zrobiliśmy to. O trasie N-S mówili wszyscy od blisko 40 lat, a to mi, wiceprezydentowi Frysztakowi i dyrektorowi Wójcikowi udało się zainicjować budowę. O rewitalizacji Miasta Kazimierzowskiego mówili wszyscy, pamiętamy jaki to był ważny temat za rządów prezydenta Kosztowniaka, ale to jednak nam udało się rozpocząć rewitalizację kamienicy Deskurów i Ratusza. O hali sportowej i stadionie mówili wszyscy, a prezydent Kosztowniak postawił to jako jeden ze swoich podstawowych postulatów i zaplanował budowę hali na terenach, które nie należały do gminy. To znowu nam udało się zrealizować tę inwestycję.

Cała rozmowa na wideo poniżej (od 11 min. 30 sek. nagrania).

autor: mawi

Wasze komentarze (27)

on
2018-05-21 08:35:00

Panie Witkowski , trzeba pomyśleć nad przebudową spartolonego dojazdu do wiaduktu na ul. Wyścigowej od strony M-1 w kierunku południowym.Jest to bardzo niebezpieczny punkt i czy trzeba tam śmiertelnego wypadku , aby to zmienić.Nawet zainstalowane na przeciwko lustro nic nie pokazuje kierowcy sam.osobowego, bo jest żle ustawione , a barierki na wiadukcie totalnie zasłaniają kierowcom sam.osobowych widok.Jeżdzi pan tam często...

Aiowa
2018-05-16 20:49:00

Sprawdzcie że spółka ma ogromne zaległości wobec Gminy miasta Radomia tytułem podatku od nieruchomości. Dlaczego Witkowski tego nie egzekwował? Była to celowa zagrywka? On nie ma pojęcia o etyce w biznesie na wysokim poziomie

Barden
2018-05-16 20:47:00

Nie będzie premii z prostego powodu. Rok obrachunkowy musi być zakończony i wtedy RN wnioskuje o premie. A przecież witkowski razem ze swoimi nieudacznikami już na jesieni poleci *****

Obserwator
2018-05-16 18:48:00

przegonić załoge Portu, to przechowalnia emerytów wojskowych !!!

123
2018-05-16 18:08:00

Ciekawe jakie cele do zrealizowania dostała Pani Prezes - może zlikwidować Spółkę-ha ha ha

123
2018-05-16 18:07:00

Ale za zrealizowanie wyznaczonych celów zarządczych należy się wypłata części zmiennej wynagrodzenia w wysokości do 50% wypłaconego wynagrodzenia w całym poprzednim roku czyli ok 120 tyś zł

123
2018-05-16 18:05:00

Premii też nie wolno

123
2018-05-16 18:04:00

Tak ale żadnej łaski Witkowski nie robi. Dzisiaj nie ma możliwości wypłacania nagród członkom zarządów spółek publicznych.

Darek
2018-05-16 17:33:00

Sądziłem że premie wypłaca się od zysku . Skoro zysku toto nie miało to z jakiego powodu mowa jest o premiach ? Dziwny ten kraj . Dziwny , ale skoro kamienice oddaje się 140 paro letnim gówniarzą to chyba ok .

Paweł
2018-05-16 17:05:00

Panie Witkowski najwyższy czas przekazać LOT lotnisko na Sadkowie. Każdy opóźniony dzień działa na pana niekorzyść. A ja mam sporo znajomych którzy chodzą na wybory.

marcinek
2018-05-16 16:56:00

Czy to prawda, że ludzie z zarządu i rady nadzorczej lotnisko przejda teraz szybko do miejskich spółek i urzedu miejskiego w Radomiu?

Wojciech
2018-05-16 16:03:00

Czy aferę że skradziony drewnem w ŻUK organa ścigania zamiotły pod dywan może ktoś odpowie

po
2018-05-16 14:47:00

a ciekaw jestem gdzie upchna Raykowska z Portu Lotniczego Radom

radek
2018-05-16 14:02:00

Nic jej nie zrobi.Wedzonka czuwa

Radomianin z dziada pradziada
2018-05-16 13:44:00

Panie Witkowski, wyliczać to pan możesz co wam się udało a czego nie zrobił poprzednik. Najlepszy przykład to wspomniana hala, może warto było przypomnieć ludziom jak pan jako poseł głosował za dofinansowaniem tej inwestycji. Gdyby pis tak hojnie pana obdarzał kasą jak robiło to po w przypadku Kosztowniaka, to pan by nawet tego namiotu w parku, który szumnie nazwał pan amfiteatrem, nie postawił. Pan nawet nie jest w stanie zadbać o to aby miasto wyglądało jako tako. Chaszcze nie skoszone, brud, fontanny nie działają, swiatła na skrzyżowaniach ciągle się psują i tak można wyliczać długo. O czym tu mowa, żal pana ale większy tego miasta, bo nie zasłużylo na tak nieudolnego prezydenta.

marcin
2018-05-16 13:26:00

Koalicja PO-Nowoczesna-PSL chce miec 2 kadencje w mieście....

oj Radziu Radziu
2018-05-16 13:14:00

Nie przepadam za polityka bo jak słucham co oni gadają to aż w szoku jestem że im przechodzi przez gardło. Opozycja do budżetu dodała kilka projektów wbrew ekipie rządzącej co tak chętnie konferencje robili jak to budżet się im psuje a do przecinania wstęg teraz pierwsi będą hehe. Aż dziwne że już nie chcą pieniędzy na wyposażenie kamienicy Deskurów, umilkła sprawa parkingu przy szpitalu jak wyszło że 60% tego terenu to nie teren miejski, opracowania dróg przy RCS nawet nie mają zaplanowanych z tego co widać. Program drogowy niedoszacowany więc i 500 dróg mógł obiecać bo kto mu zabroni. Pod każdym projektem który przeprowadzicie od początku do końca sami się podpisujcie śmiało bo macie do tego prawo ale tak manipulowanych wypowiedzi jak u witka to już dawno nie słuchałem.

0
2018-05-16 12:53:00

Bezczelnie tłumaczą, że musi być 140 osób, bo to warunek certyfikatu. Tak, bo certyfikat został uzyskany na obsługę 1,5 mln pasażerów. Trzeba było certyfikat wyrobić na 15 tys. wówczas wystarczyłoby 27 pracowników jak w Zielonej Górze. Czy w tym kraju jest prokuratura? To zwykłe marnotrawstwo. Można pomylić się nawet o 100% a nie o dwa rzędy wielkości. Po drugie kolesiowska obsada. Co znaczy pani prezes w polskim lotnictwie? Jakie ma kwalifikacje do zajmowania tego stanowiska.

olo
2018-05-16 12:42:00

Komentarz zablokowany.

0
2018-05-16 12:38:00

społeczeństwo Radomia powinno się skrzyknąć i od jutra postawić szlaban przed wjazdem na "lotnisko" z napisem: TO NASZA WŁASNOŚĆ" i nie wpuścić do "pracy" nierobów biorących wypłaty za nicnierobienie. Dość tego!!! Od kilku lat ponad 140-tu próżniaków na garnuszku radomskich podatników. A na władze miejskie które nie potrafią uporać się z tym problemem owinna już czekać taczka przed UM.

 1 2 > 

Dodaj komentarz:

3 + 3 * 3 =

copyright © 2011 www.radom24.pl

obsługa techniczna: www.zaginionestudio.pl

Linki sponsorowane

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.

ll

Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej