Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Prezydent Witkowski: Nie będę wchodzić na ścieżkę wojenną z marszałkiem Bielanem [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-05-15 12:40:00, aktualizacja: 2018-05-15 12:59:00

Prezydent Radosław Witkowski skomentował ostrą wypowiedź wicemarszałka Senatu Adama Bielana dla Zebrra.tv w sprawie opóźnień w procedurze przejęcia przez PPL Portu Lotniczego Radom. - To wypowiedź stricte polityczna. Jako samorządowiec, nie będę się ostro wypowiadał i wchodził na ścieżkę wojenną.

Skrót porannego wywiadu z Adamem Bielanem w Zebrra.tv znajdziecie tutaj. Prezydent komentując go, powiedział: - To wypowiedź stricte polityczna. Tak naprawdę nie jest istotne to co grubym drukiem, tylko cieńszym. Nasi prawnicy i wszyscy zaangażowani w ten proces analizują każdy zapis, tak abyśmy mogli do szczęśliwego końca dobrnąć. Nigdy w naszych rozmowach nie pojawiało się to, że Port Lotniczy ma być gotowy w połowie maja (Adam Bielan mowił o końcu kwietnia - przyp. red.). Mówiliśmy o terminach na przestrzeni pierwszego i drugiego półrocza, i my na to na pewno będziemy gotowi. W dalszym ciągu deklarujemy współpracę z PPL i absolutnie się z tego nie wycofujemy.

Prezydent przyznał, że po wywiadzie Adama Bielana w Zebrra.tv spotkał się zarządem Portu Lotniczego Radom. - Skrupulatnie sprawdziłem zarzuty marszałka, wyciągnąłem wnioski, ale nie będę o nich mówił - stwierdził.

Dopytywany przez nas Radosław Witkowski zarzekał się, że nie chce wypowiedzi Adama Bielana komentować politycznie. - Zalecałbym więcej spokoju, natomiast znając temperament pana marszałka i rzeczywistość parlamentarną, rozumiem, że wypowiedział się ostro. Ja natomiast jako samorządowiec, a nie polityk pierwszej ligi, jakim jest pan marszałek Bielan, nie będę się ostro wypowiadał i wchodził na ścieżkę wojenną.

Cała wypowiedź prezydenta na wideo powyżej.

autor: mawi

Wasze komentarze (33)

dan
2018-05-15 16:02:00

Niech szlag trafi samorządność w radomskim wydaniu, w której nikt za nic nie odpowiada, lecz tylko łga w żywe oczy. Spółka powinna być zlikwidowana pół roku temu, za co odpowiada Witkowski

Rdm
2018-05-15 16:02:00

LEŃ PATENTOWANY!!!!

0
2018-05-15 15:56:00

Panie Witkowski, żądamy konkretnej odpowiedzi, dlaczego pan wcześniej nie wszczął procedury likwidacyjnej? Ponad pół roku utrzymuje pan lotnisko, z którego nikt nie lata i nie deklaruje, że będzie latał. A teraz mamy przegrać inwestycję PPL dlatego, że procedura się przedłuży. Gdzie Twoja odpowiedzialność i twarz, kandydacie na prezydenta na kolejną kadencję?

0
2018-05-15 15:34:00

Aż dziw bierze, Witkowski nie będzie wchodził na ścieżkę wojenną. Człowie?, który skłócił się prawie ze wszystkimi. Widocznie nie ma żadnych argumentów.

0
2018-05-15 15:31:00

Panie Witkowski, to skandal, że wojsko gotowe, PPL gotowe a miasto nie gotowe. O jakiej pan to mówi polityce? Trzeba byłoby procedurę likwidacyjną spółki rozpocząć w chwili, gdy ustały loty, a więc w końcu roku. Gnoicie miasto a pani prezes martwej spółki lotniskowej wciąż zarabia krocie.

lotniskowiec
2018-05-15 15:05:00

O co chodzi ? Czy Bielan wie coś, co robi albo nie robi Witkowski, lub na odwrót ? Nie przepychajcie się POPiSy, tylko róbcie wszystko dla dobra Radomia. Trzeba utrzeć nosa obłudnemu "strusikowi".

lot nad kukułczym
2018-05-15 14:37:00

Radek powiem o tobie dobre słowo bo przyznałeś, że Bielan miał rację. A teraz wyciągaj już te wnioski. O Rajkowska chodzi prawda?

0
2018-05-15 13:50:00

Pis nie chce lotniska w Radomiu. Chce tylko upokorzyć Struzika i przejąć Modlin

Ha
2018-05-15 13:46:00

Pan Witkowski musi wreszcie się przyznać do tego, że koledzy z PO i PSL nie chcą rozwoju Radomia. Trzeba raz na zawsze pożegnać z samorządu ekipy Struzika

0
2018-05-15 13:30:00

A czy to prawda, że PiS zdecydował o wycofaniu sie z projektu lotniska w Radomiu i postanowił zwalić winę na prezydenta?

Konrad
2018-05-15 13:24:00

Nieporadek to nie jest szkodnik to nazwyklejszy nieudacznik życiowy, który obok siebie trzyma podobnych nieudaczników

Radomianin
2018-05-15 13:09:00

Jeżeli Panie Witkowski zaprzepaścisz szanse na budowe tego portu to zapiszesz sie w historii Radomia jako szkodnik równoznaczny z marszłakiem struzikiem

123
2018-05-15 13:05:00

To weź się do roboty!

 < 1 2