Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Adam Bielan o lotnisku: Duże opóźnienia po stronie Portu Lotniczego Radom. Niech prezydent uderzy pięścią w stół [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-05-15 09:40:00, aktualizacja: 2018-05-15 12:20:00

PPL mógłby już dziś zostać zarządcą lotniska. Niestety mamy duże opóźnienia po stronie miasta, a właściwie spółki Port Lotniczy Radom. Chciałbym, żeby pan prezydent uderzył pięścią w stół - powiedział Adam Bielan, wicemarszałek Senatu, w Zebrra.tv w programie Kontrast Plus.

Na zdjęciu Adam Bielan. Program Kontrast Plus do obejrzenia codziennie, od poniedziałku do piątku o godz 8:05 na Zebrra.TV i w Vectrze na kanale 828. Nagranie programu dostępne także codziennie na Radom24.pl

Wicemarszałek był gościem Krzysztofa Czabana. Zdaniem Adama Bielana, jesteśmy dużo bliżej otwarcia w Radomiu komplementarnego lotniska dla portu Chopina w Radomiu. - wykonaliśmy w ostatnich tygodniach bardzo dużo biurokratycznej pracy. Dzięki ministrowi Wojciechowi Skurkiewiczowi wynegocjowano umowę operacyjną z wojskiem. Zostanie podpisana, gdy PPL zostanie zarządcą lotniska - stwierdził wicemarszałek. 

Dalej przekonywał: - PPL mógłby juz dziś zostać zarządca lotniska. Niestety mamy duże opóźnienia po stronie miasta, a właściwie spółki Port Lotniczy Radom. To są opóźnienia z procedurą likwidacyjną tej spółki w formule pre-pack. Umowa była taka, że gdy wynegocjujemy umowę z wojskiem, to lotnisko będzie już gotowe ze wszystkim. Umowa jest wynegocjowana, a musimy czekać aż spółka przez sąd przeprowadzi likwidację. 

Krzysztof Czaban zapytał, z czego wynikają opóźnienia? - Nie wiem. Mieliśmy dobry kontakt z panem prezydentem. Spotykamy się co najmniej raz na dwa tygodnie w Warszawie, w towarzystwie ministrów infrastruktury, prezesa PPL. To były dobre spotkania i nagle okazuje się, że spółka Port Lotniczy Radom nie przesyła dokumentów, nie podpisuje umów. Jakieś dziwne rzeczy się tutaj dzieją. Ja rozumiem, że te osoby ze spółki są w sytuacji karpia, który ma organizować Wigilię, bo likwidują swoje miejsca pracy, ale mam nadzieję, że wszyscy w Radomiu rozumieją, jak ważna jest to inwestycja. Nie można dla jednego, czy drugiego miejsca pracy pani prezes, czy pana prezesa wstrzymywać tak ważnego projektu. 

Gdy redaktor Czaban drążył temat, Adam Bielan powiedział: - Zarząd spółki, jeśli będzie zarządem jeszcze w lipcu, otrzyma dość wysoką premię. Mam nadzieję, że to nie o to chodzi. Nie wyobrażam sobie opóźnienia trzymiesięcznego. Powtarzam - PPL mógłby dzisiaj zostać zarządcą portu i rozpocząć bardzo szybko bardzo skomplikowane procedury przetargowe. 

Jak wyjaśnił wicemarszałek, jak najszybciej trzeba dokonać przebudowy drogi startowej z 2 do 2,5 km. - Chcielibyśmy, by prace budowlane zaczęły się jeszcze w tym roku. Trzeba ogłosić i rozstrzygnąć przetargi na projekt terminalu, drogi kołowania, tak żeby wszystko było gotowe jesienią przyszłego roku. Wszystko to od pół roku mamy policzone co do tygodnia, dlatego frustrują mnie opóźnienia, tym bardziej, że byliśmy umówieni na to, że pod koniec kwietnia będziemy wszyscy gotowi.

- Sugeruje pan, że prezydent nie wie, co się w jego spółce dzieje, albo pana oszukał - powiedział redaktor Czaban. - Ja nie zakładam oszustwa. Myślę, że panu prezydentowi szczerze zależy, żeby to lotnisko oddać. Po pierwsze dlatego, że każdemu mieszkańcowi Radomia zależy na tym dużym projekcie infrastrukturalnym, po drogie pan prezydent pozbywa się potężnego ciężaru finansowego, bo do tego lotniska musi co miesiąc dokładać co najmniej milion złotych. Chciałbym, żeby pan prezydent uderzył pięścią w stół i dzień w dzień egzekwował od spółki wywiązywanie się z elementarnych zadań. Przekażę panu prezydentowi moje uwagi osobiście. 

Więcej na nagraniu poniżej. Po kilku godzinach prezydent Witkowski skomentował wypowiedzi wicemarszałka Bielana. Zobacz wideo tutaj

autor: mawi

Wasze komentarze (33)

Radom
2018-05-19 21:57:00

DLACZEGO PISOWCY Z RADY MIEJSKIEJ DWUKROTNIE GŁOSOWALI PRZECIW BUDŻETOWI MIASTA, W KTÓRYM BYŁ ZAPISANY REMONT ULIC DLA MIESZKAŃCÓW RADOMIA ?!!?

do olo
2018-05-17 08:42:00

zamknąłeś temat i lotniska i sfer intymnych ;) . Ciekawie się to czytało wypociny kilku gawędziarzy.

olo
2018-05-16 15:36:00

widzę że forum zamienia się w dyskusję pomiędzy dwoma zainteresowanymi i zorientowanymi w temacie "czy pani marta jest tego warta" stronami. A wyłączcie się skoorwysyny z dyskusji na temat lotniska! Jeżeli nawet któryś z was miał jeszcze intymną wiedzę na ten temat to niech zamknie mordę i zacznie pisać na temat

członkowie pis
2018-05-16 09:36:00

Zwracam sie do tego buhaja co ma mózg między nogami. Co ty qurwa człowieku wyprawiasz? Do dnia dzisiejszego nie zapomnielismy tej szopki, którą żescie pokazali w wyborach do zarządu partii. Bo to nie były wybory tylko szopka. A teraz dajesz następne przedstawienie. ? Wbij sobie do głowy, że partia nie jest TWOJA, tylko NASZA i ty swoich lewych kochanek nie bedziesz wciskał na listę. Nie pozwolimy, żebyś psuł opinię Pisu wsadzając osobę, która wypisuje w internecie jak to lubi motylki w brzuchu i jak to jest zabezpieczona między nogami. Już od jakiegoś czasu zauważyliśmy jak ta Marta zaczyna przyklejać się do wicewojewody Standowicza , jak mu lajkuje i to zaczęło nam się nie podobać. Ale nikomu nie przyszło do głowy , że poleci do Bielana . Przestan wykorzystywac Pis do swoich prywatnych celów. Lubisz dziwki dmuchac to dmuchaj, ale trzymaj je z dala od naszej partii. Będziemy mieli tą Martę na oku.

do konandydatka c.d.
2018-05-15 21:56:00

i kim jest ten kochanek

do kandydatka
2018-05-15 21:55:00

a ile jest tych kobiet od Gowina w Radomiu ?

kandydatka
2018-05-15 17:24:00

Nie wiem czy kochanek tej Marty zdaje sobie sprawe jak obraził kobiety, ktore mają być na liście pisu w wyborach samorządowych. Czy nie przyszło mu do głowy, że źle czułyby się oddychając tym samym powietrzem co lewacka feministka? Zastanawiam się jak w tej chwili czują się kobiety z porozumienia od Gowina.

do harry
2018-05-15 17:17:00

Nie martw sie. Wszystko zostało juz dawno sprawdzone.

harry
2018-05-15 16:30:00

P. marszałek tak bardzo dba o Radom i ten duży projekt infrastrukturalny, że zapomniał ,o tym ,że aby przedłużyć drogę startowa musi się wpakować w prywatne tereny podlegające gminie Jedlnia Letnisko, oraz Gózd,przecinając jednocześnie ul Lubelską,a ta jest droga powiatową.Czy może ktoś kiedyś na polecenie p. marszałka sprawdził natężenie ruchu na tej drodze? Przypomnę że jest to biegnąca wzdłuż lotniska droga Radom -Lublin,więc może od tego trzeba było zacząć ,bo ruch tam jest ogromny.

pis
2018-05-15 15:07:00

Jak ja sie wstydze za niektorych posłów pis .

123
2018-05-15 14:54:00

Pis jest partią prawicową , ale robi więcej dla społeczeństwa niż Sld.

do czlonek pis
2018-05-15 14:08:00

Przecież pis to partia lewicowa, dlatego działacze SLD powinni byc na listach pis

Swojak
2018-05-15 13:41:00

Szkoda, że p.Bielan nie ma czasu na spotkanie się z członkami radomskiego Porozumienia...

jaka marta?
2018-05-15 13:31:00

masz odwagę to wal po nazwisku?

niepis
2018-05-15 13:02:00

Nie ucz Prezydenta Radomia co ma robić! Rady dawaj kolegom pisiorom, co dają sobie nagrody!

wesoło mi
2018-05-15 12:47:00

A ja kiedyś mówiłem, że ta Marta rozpieprzy radomski pis i pociągnie na dno. I wychodzi na moje.

123
2018-05-15 12:30:00

Witkowski to nawet PO oszukał. Myślicie że teraz mógł po prostu przekazać lotnisko, musi jakieś PR-owskie sztuczki wykonać, że niby to jego zasługa-Oszust.

członek pis
2018-05-15 12:24:00

Ja jako członek pisu chce powiedziec, ze nie zycze sobie, aby na liscie pisu byla jakakolwiek kobieta z lewicy. Obiecuje, ze jesli taka by sie znalazla to ze wszystkimi czlonkami pisu zrobimy manifestacje przeciw niej. Nasza delegacja pojdzie powiadomic o tym co sie dzieje biskupa. Pojdziemy rowniez do Jaroslawa Kaczynskiego. Lewickie dziewki trzymajcie łapy precz od prawicy!!!!!!

remik
2018-05-15 12:15:00

Pole do popisu ma teraz Witkowski .Czas na zdecydowane działanie z jego strony .Argumenty Bielana są nie do podważenia, nawet jeśli to sytuacja naciągana .W razie definitywnej klapy nieżaleznie od sytuacji jedynym winnym będzie Witkowski . Cała ta historia jest tak misternie utkana przez PIS że tylko mądre nie emocjonalne dzialania są wskazane

do very
2018-05-15 11:47:00

Za to wy walicie radomskie dziwy.

 1 2 >