Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Dariusz Wójcik: Budżet już trzeszczy. Ktoś próbuje wywołać awanturę [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-05-14 08:32:00

W wieloletniej prognozie finansowej na aleję Wojska Polskiego za prezydenta Kosztowniaka zabezpieczone było 150 mln zł, nie wiem co się stało, że prezydent Witkowski zmniejszył tę kwotę. Z góry było wiadomo, że oferta będzie dużo wyższa od tego co mamy przeznaczone - powiedział Dariusz Wójcik w programie Kontrast Plus w Zebrra.tv.

Na zdjęciu Dariusz Wójcik. Program Kontrast Plus do obejrzenia codziennie, od poniedziałku do piątku o godz 8:05 na Zebrra.TV i w Vectrze na kanale 828. Nagranie programu dostępne także codziennie na Radom24.pl

To była odpowiedź na pytanie redaktora Mariusza Skopka o przetarg na tę inwestycję, w którym najmniejsza oferta jest droższa o 22 mln zł od pieniędzy zarezerwowanych przez miasto. Zdaniem przewodniczącego Rady Miejskiej prezydent jak najszybciej powinien zwołać sesję i wskazać pieniądze na ten cel. Budżet jeszcze nie pęka, ale już trzeszczy.

- Szkoda, że prezydent zaciągnął zobowiązania na takie inwestycje - potrzebne - jak rower miejski. Czy to odpowiedzialne? Moim zdaniem nie - mówił przewodniczący RM.

Dariusz Wojcik zwrócił tez uwagę na inne niedoszacowane inwestycje: - W programie Drogowym rozstrzygnięto przetargi na kilkanaście ulic na dużą część z 8 milionów przeznaczonych na 80 ulic. Ktoś celowo wprowadza mieszkańców w błąd, próbuje wywołać awanturę.

Przewodniczący RM stwierdził też: - Nie mamy do prezydenta pretensji, że ceny wzrosły. Pretensje mamy o to, że źle oszacowuje inwestycje.

Podczas programu rozmawiano także m.in. kontroli RIO w MZDiK, budowie Radomskiego Centrum Sportu, oświadczeniach majątkowych radnych, układaniu list wyborczych i sondażach poparcia partii politycznych. 

Cała rozmowa na wideo poniżej (od 11 min. 30 sek. nagrania).

autor: mawi, Zebrra.tv

Wasze komentarze (14)

Q
2018-05-15 06:44:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

0
2018-05-14 21:09:00

Kosztowniak już pokazał jak nie budować dróg i nie tylko w Radomiu. Wójcik pora oddać mandat radnego i wy.....ć ...

0
2018-05-14 21:07:00

Wójcik jak tam mieszkania na Ustroniu??? Wynajmują się??? A ziemię pod Ikeę już sprzedane??? A premie z PGZ wzięte ?? Tylko co tam pan robisz nie mając pojęcia w temacie???

ksiegowy
2018-05-14 15:10:00

Najlepsze życzenia dla wszystkich: Bądźcie tak bogaci jak przewodniczący rady miejskiej!!!

Wygrana w I turze
2018-05-14 14:45:00

Pan Darek na Prezydenta miasta. To najlepszy kandydat.

re
2018-05-14 14:17:00

Nie budżet a pisowska bida już trzeszczy Panie nagrodowy Przewodniczący

Maro
2018-05-14 12:33:00

Już Wójcik zmienia zdanie? Jeszcze ostatnio mówił żeby nie zwoływać nadzwyczajnej sesji rady miasta tylko poczekać na zwykłą pod koniec miesiąca.

tyo
2018-05-14 12:29:00

A może te 150 mln zł w prognozie Kosztowniaka była warta ta inwestycja na Wojska Polskiego, ale w wariancie z bezkolizyjnym skrzyzowaniem? Wtedy po aktualizacji cen na dzisiejsze jej koszt wzrósłby pewnie do 200 mln zł :D

0
2018-05-14 11:28:00

Władze Radomia to szykanują się same, swoją głupotą, nieróbstwem i pozerstwem.

Belo
2018-05-14 10:27:00

Bo w kapitalizmie wszyscy są przygotowani na najgorsze, u nas na najlepsze

0
2018-05-14 09:16:00

halo panie wójcik a może pan odpowie dłaczego szykanuje pan władze Radomia poprzesz profil na FB radomski skaner obywatelski

Gospodyni
2018-05-14 09:14:00

Radomir, ty chyba masz gorączkę. Prezes, jak to ty piszesz to kto, dobry wujek z Ameryki? Jaki obowiązek ma rząd w kwestii dawania kasy, bo Witkowski potrzebuje na kampanię wyborczą? Rozpirzył kasę na bzdety i działania pod publiczkę, zadłużył spółki miejskie i co rząd ma obowiązek mu pomóc, bo inaczej wyborów nie wygra? Rząd i tak o dużo za dużo dał, bo powinien dać proporcjonalnie do tego, co dostał poprzednik Witkowskiego od rządu PO. Jak się chce gospodarzyć, to niestety trzeba umieć liczyć a tak przez takiego głąba będziemy beczeć jako mieszkańcy przez kolejne lata.

as
2018-05-14 09:00:00

najwieksza awanture to próbuje wywołać wójcik i jego sitwa

Radomir
2018-05-14 08:52:00

Oj Wójcik,to nie prezydenta wina tylko radnych.Radom ma takie potrzeby około 3miliardow złotych jest potrzebne aby normalnie Radom doprowadzić do porządku .A ten zamiast lecieć do prezesa o pieniądze to użala się niewiadomo komu.oj oj oj ja zawsze głosuję na PiS ale to za mało robi PiS Radomski,przeszkadzanie prezydentowi miasta,to pamiętajcie raz na zawsze że mieszkancom tylko szkodzicie.Bierz pan się do pracy panie Wójcik.