Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Radomiak tylko zremisował ze Stalą

Damian Markowski 2018-04-21 21:59:00

W spotkaniu 27. kolejki II ligi piłkarze Radomiaka zremisowali przed własną publicznością 2:2 ze Stalą Stalowa Wola. Dla podopiecznych trenera Jerzego Cyraka to kolejna strata punktów i ósmy remis w sezonie 2017/2018.

Goście już w 2. minucie objęli prowadzenie. Huberta Gostomskiego lobem - w sytuacji sam na sam - pokonał były piłkarz Broni - Adrian Dziubiński. Napastnik Stali osiem minut później również miał dobrą okazję, jednak tym razem golkiper Radomiaka był na posterunku.

W 21. minucie Zieloni wyrównali. Po podaniu z prawego skrzydła Mikity, futbolówkę do bramki Frątczaka skierował Mazan. W 31. minucie potężnie z 20 metrów uderzył Agu - bramkarz Stali z trudem, ale ten strzał wybronił.

W 54. minucie nasz zespół już prowadził. Po faulu na Szuprytowskim, gospodarze mieli rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Mazan. Siedem minut później próba Mistrzyka prawie zaskoczyła Gostomskiego. Na trybunach natomiast mieliśmy wspaniały doping i wzajemne "pozdrawianie" się kibiców obydwu drużyn.

W 71. minucie na ofensywną akcję zdecydował się Jakubik, jednak jego strzał był minimalnie niecelny. Następnie akcję naszego defensora "powtórzył" Sobotka. W 77. minucie ponownie był remis. Wątpliwy faul w polu karnym popełnił Zając - strzał z "jedenastu" metrów Łętochy obronił Gostomski, jednak dobitka rezerwowego Stali była już skuteczna.

Chwilę później Rolinc z kilku metrów trafił w boczną siatkę. W 90. minucie Łętocha uderzył nad bramką. Wynik już  się nie zmienił - Radomiak znów stracił punkty...

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z liderem - GKS 1962 Jastrzębie. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (28 kwietnia) o godz. 17:00.

Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola 2:2 (1:1)
Peter Mazan 21, 54 (k) - Adrian Dziubiński 2, Sebastian Łętocha 77

Radomiak: 1. Hubert Gostomski - 14. Damian Jakubik (88, 21. Dariusz Brągiel), 2. Michał Grudniewski, 4. Maciej Świdzikowski, 25. Mateusz Zając - 7. Damian Szuprytowski, 10. Peter Mazan, 18. Chinonso Agu (59, 75. Matthieu Bemba), 23. Simón Colina (67, 22. Jakub Rolinc), 77. Patryk Mikita - 12. Jakub Wróbel.

Stal: 1. Dorian Frątczak - 2. Adam Waszkiewicz, 19. Szymon Jarosz, 26. Grzegorz Janiszewski, 14. Michał Mistrzyk (73, 5. Sebastian Łętocha), 16. Bartosz Sobotka - 11. Patryk Stefański (55, 22. Tomasz Żyliński), 8. Bruno Żołądź (65, 18. Mateusz Bukowiec), 13. Przemysław Stelmach, 6. Michał Trąbka - 23. Adrian Dziubiński (81, 7. Andrzej Trubeha).

Żółte kartki: Świdzikowski, Mikita, Agu, Mazan, Świdzikowski, Szuprytowski, Zając - Mistrzyk, Stefański, Żołądź, Waszkiewicz.

Sędziował: Damian Kos (Gdańsk).
Widzów: 2503.

W 77. minucie Sebastian Łętocha (Stal) nie wykorzystał rzutu karnego (Hubert Gostomski obronił).