Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radosław Witkowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej. Do bloku wyborczego mogą dołączyć jeszcze inni

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-04-14 17:07:00

Podczas sobotniej konwencji Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w Warszawie, Radosław Witkowski został przedstawiony jako wspólny kandydat obu partii na prezydenta Radomia w jesiennych wyborach.

Radosław Witkowski

Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - pod taką odbyła się konwencja obu partii. Pod nią mają iść w wyborach do sejmików wojewódzkich. Przedstawiono również wspólnych kandydatów na prezydentów miast, w tym Radomia.

Radosław Witkowski, jako pierwszy w naszym mieście, 22 marca zadeklarował, że wystartuje w wyścigu o prezydenturę. Zapowiedział jednocześnie, że tworzyć będzie szerszy blok wyborczy. Nie potwierdziły się informację, że pójdzie do wyborów bez poparcia PO. Rafał Rajkowski, przewodniczący Platformy w Radomiu potwierdził nam, że będzie on kandydatem PO, kwestią otwartą pozostawało, pod jakim szyldem PO i Witkowski wystartują w Radomiu.

Prezydent i Platforma rozmawiają o koalicji z kilkoma ugrupowaniami. Sobotnia, wspólna konwencja PO i Nowoczesnej, potwierdziła wyborczy sojusz obu partii. W Radomiu możliwe jest jeszcze przystąpienie do niego PSL (którego szef w Radomiu Józef Bakuła, bardzo pozytywnie wypowiadał się o Radosławie Witkowskim) oraz stowarzyszeń (ale nie tych, które w czwartek ogłosiły wspólny start w wyborach).

Z ogłoszeniem kandydata na prezydenta zwleka PiS. Coraz częściej, w tym kontekście mówi się o Zbigniewie Kuźmiuku. Pod koniec kwietnia swojego kandydata ma ogłosić SLD. Mazowiecka Wspólnota Samorządowa zamierza wystawić Rafała Czajkowskiego.

autor: cir

Wasze komentarze (63)

123
2018-04-14 22:46:00

Nie pozyskał Inwestorów nie wybudował N-S ani innych dróg. Witkowski to Sołtys Radomia który umie tylko utwardzać drogi i wybudować boisko - WITKOWSKI BEZ HONOROWYM SOŁTYSEM RADOMIA !!!

123
2018-04-14 22:41:00

WITKOWSKI JEST NAJGORSZĄ ALTERNATYWĄ DLA RADOMIA !!!

0
2018-04-14 22:39:00

Okłamał z obietnicą 8 tys. miejsc pracy, położył wszystkie inwestycje:trasę N-S, mieszkania plus, nie pozyskał stosownych pieniędzy na centrum sportu, dlatego zostawi 120 mln zł. do spłacenia. Super kandydat na reelekcję.

123
2018-04-14 22:37:00

Witkowski to zawodowy kłamca, a brakiem działań infrastrukturalnych cofa miasto w rozwoju. Otoczył się grupką Frysztako-Wilków i dbają tylko o własną kieszeń. Teraz wymyślili, że muszą oszukać mieszkańców że dla dobra Radomian tworzą wielką koalicję anty PiS

Luigi
2018-04-14 22:11:00

Jedyny kandydat! pisiory gryzą się nawzajem kto zawinił że nie mają kandydata! Buhahahaha..

0
2018-04-14 22:10:00

Radosław Witkowski miał piękna kampanię. Tak jak on nie kłamał nikt. Poczekamy jak się w tej nowej koalicji pokłócą. Kwestia czasu.

Ostra kampania
2018-04-14 22:03:00

Kolega Pana Witkowskiego z TVN szykuje prowokacje i ataki na PiS RADOM i wszystkich związanych z PIS .

haha
2018-04-14 21:29:00

A Kalinowska mówiła niedawno że.N nie poprze Witkowskiego bo się nie nadaje. Hahaha tak się z nią liczą w tej partii. Cos mi sie wydaje, że niedługo wystąpi jak inni z tej

Józef
2018-04-14 21:10:00

Na grabarzy Polski? Po STOKROĆ NIE !

Konrad
2018-04-14 21:07:00

Gorszego od nieroba Nieporadeka nie będzie

Do oni kandyduja
2018-04-14 21:05:00

Jeżeli uważasz że Ci nie są ok to sam wystartuj i udowodnij że jesteś lepszy od nich skoro tak twierdzisz

Harmiona
2018-04-14 21:01:00

Wybór jest prosty. Każdy tylko nie łapówkarz, złodziej i alkoholik.

Swojak
2018-04-14 20:53:00

Jeżeli to prawda, że Z.K. będzie kandydatem PIS, to obecny prezydent ... może już się pakować razem ze swoją świtą :)

Aleksandra
2018-04-14 20:42:00

Dobry gospodarz dla Radomia. Popieram :)

Luigi
2018-04-14 19:28:00

Kontrkandydatów brak. A jak się pojawią, no cóż - polegną!

radomianin
2018-04-14 18:29:00

Czy prezydent skonsumował już swoją nową przytawkę? :D

radomianin
2018-04-14 18:29:00

Czy prezydent skonsumował już swoją nową przytawkę? :D

oni kandyduja
2018-04-14 18:23:00

Witkowski,Dąbrowski,Kuźmiuk,Czajkowski,Wożniak plus kandydaci Kukiza i od Korwina to chyba spośród tej 7 radomianie wybiora prezydenta miasta Radomia. Kandydaci dużo gorsi niż w 2014 czy w 2010 r. szkoda miasta.

ERYK
2018-04-14 18:20:00

ZA BUDOWĘ CENTRUM SPORTU MA PAN MÓJ GŁOS ! POZDRAWIAM

Radom wolny od PiS
2018-04-14 18:19:00

BRAWO RADOM ! BRAWO WITKOWSKI ! DOBRY GOSPODARZ !

 < 1 2 3 4 >