Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radosław Witkowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej. Do bloku wyborczego mogą dołączyć jeszcze inni

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-04-14 17:07:00

Podczas sobotniej konwencji Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w Warszawie, Radosław Witkowski został przedstawiony jako wspólny kandydat obu partii na prezydenta Radomia w jesiennych wyborach.

Radosław Witkowski

Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - pod taką odbyła się konwencja obu partii. Pod nią mają iść w wyborach do sejmików wojewódzkich. Przedstawiono również wspólnych kandydatów na prezydentów miast, w tym Radomia.

Radosław Witkowski, jako pierwszy w naszym mieście, 22 marca zadeklarował, że wystartuje w wyścigu o prezydenturę. Zapowiedział jednocześnie, że tworzyć będzie szerszy blok wyborczy. Nie potwierdziły się informację, że pójdzie do wyborów bez poparcia PO. Rafał Rajkowski, przewodniczący Platformy w Radomiu potwierdził nam, że będzie on kandydatem PO, kwestią otwartą pozostawało, pod jakim szyldem PO i Witkowski wystartują w Radomiu.

Prezydent i Platforma rozmawiają o koalicji z kilkoma ugrupowaniami. Sobotnia, wspólna konwencja PO i Nowoczesnej, potwierdziła wyborczy sojusz obu partii. W Radomiu możliwe jest jeszcze przystąpienie do niego PSL (którego szef w Radomiu Józef Bakuła, bardzo pozytywnie wypowiadał się o Radosławie Witkowskim) oraz stowarzyszeń (ale nie tych, które w czwartek ogłosiły wspólny start w wyborach).

Z ogłoszeniem kandydata na prezydenta zwleka PiS. Coraz częściej, w tym kontekście mówi się o Zbigniewie Kuźmiuku. Pod koniec kwietnia swojego kandydata ma ogłosić SLD. Mazowiecka Wspólnota Samorządowa zamierza wystawić Rafała Czajkowskiego.

autor: cir

Wasze komentarze (63)

gość
2018-04-15 13:01:00

TO ON NIE W WIĘZIENIU ?

Kiedy?
2018-04-15 12:10:00

Atak TVN na PiS RADOM?

0
2018-04-15 11:37:00

Ujadacze z PO może zajrzą do Administratora i zobaczą jak się robi karierę i dostaje stołek Dyrektora (mąż pewnej radnej). Mąż drugiej radnej stracił stołek jak ta odeszła z PO. Czego to dowodzi? Rozdają stołki nie za wiedzę, ale za przynależność partyjną.

0
2018-04-15 11:17:00

W takim układzie to było by potrzebne przynajmniej osiem stanowisk wiceprezydentów.

Przepiękny Radosław W.
2018-04-15 11:05:00

Jeśli dobrze pamiętam to .N powstała by być alternatywą dla złodziei z PO. Nie wytrzymali zbyt długo

Kornet
2018-04-15 10:20:00

Jakieś pomysły na Radom? Utrzymanie i tworzenie nowych miejsc pracy dla działaczy i ich rodzin? Trzeba będzie ogłosić nie 8 a 16 tys. nowych miejsc pracy. Oczywiście w sektorze publicznym.

Jajcarze
2018-04-15 10:07:00

POWRÓT DO RZĄDÓW PIS W RADOMIU TO BĘDZIEMY MIELI BUDOWANY OD NOWA NA SADKOWIE CENTRALNY PORT LOTNICZY DLA CAŁEJ EUROPY. JAK SUSKI OBIECAŁ TO WYBUDUJE

do Radomis
2018-04-15 09:45:00

pies to ten co chapie na forum tak jak ty albo biega watahą w lesie ... Nie jestem z pis-u ale ten post to przejaw twojego chamstwa. Można mieć odmienne zdanie ale obrażanie kogoś z tego powodu ? Pewnie jakbyś spotkał ich na ulicy to nie byłbyś takim bohaterem. Pozdrawiam

Gogi
2018-04-15 09:37:00

Teraz se weźmie zezowatą, też bez kontaktów i charyzmy, ale z lepszym spojrzeniem. I na radka spojrzy i budżetu przypilnuje ;-)

3/4 mieszkańców Radomia do Radosława
2018-04-15 09:34:00

Mówimy stanowcze NIE dla kandydata szkodzącego miastu i powodującego jego cofanie i wzywamy go do wycofania swojej kandydatury z wyborów.

0
2018-04-15 09:26:00

Panie Witkowski, wiceprezydentem ds. budownictwa za komuny byłby poważny dyrektor budowlany z poważnym stażem. A Pan wziąłeś Frysztaka, który z tą branżą nie miał żadnego styku. Podobnie z Zawodnikiem. Czy możliwe jest nawet teoretycznie , by ten człowiek pozyskał dla Radomia choćby jedną firmę, mimo, że w ub. roku weszły do Polski tysiące inwestorów. Kolejny dowód Pana odpowiedzialności to zarobki prezes spółki lotniskowej większe od premiera. Czy pan uważa, że w Radomiu są sami durnie.

Radomis
2018-04-15 08:02:00

Komentarz zablokowany.

0
2018-04-15 07:45:00

Nie wyobrażam sobie drugiej kadencji Witkowskiego. Cofniemy się o kolejne cztery lata.

Wyborca
2018-04-15 01:57:00

Panie Witkowski, dlaczego uważasz, że my Radomianie jesteśmy skończonymi debilami i chcemy na następną kadencję mieć prezydenta pieniacza, nie potrafiącego porozumieć się nawet z własnymi radnymi, dyletanta w kwestiach zarządzania czymkolwiek, nie potrafiącego otoczyć się ludźmi kompetentnymi i potrafiącymi się uczyć. Czy pan myśli, że bazowanie na tym co zaczęli poprzednicy (chociażby hala sportowa) jest wystarczającym powodem aby uznać, że można się pokusić o drugą kadencję? Ot?ż jest pan w błędzie, tylko tacy jak pan nieudacznicy mogą pana poprzeć, a tych jest zdecydowana mniejszość w naszym mieście. Panu już dziękujemy!

Koledzy
2018-04-15 00:48:00

Szybkiego powrotu do zdrowia oraz postępów w leczeniu forumowiczowi "Q" życzą koledzy z KRYCHNOWIC

0
2018-04-15 00:47:00

Szanowni Państwo, ogłaszam, to jest koniec Radosłswa Witkowskiego.

Q
2018-04-15 00:35:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

Q
2018-04-15 00:35:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

zielony
2018-04-14 23:56:00

za budowę centrum sportu i ja glos daję...ale za co jeszcze? Jesli to prawda z Kuzmiukiem to obawiam się,ze wymiecie to całe towarzystwo.Tylko,że czy on bedzie taki chętny i zgodzi się odpuścić pensję europosła i przyjąć te marne 12 tys.zł?

ks. Zbigniew
2018-04-14 22:48:00

Serdecznie po raz kolejny proszę zwolenników PiSu o mniejszą aktywność na forum bądź o trzymanie się prawdy. Bóg zapłać

 < 1 2 3 4 >