Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radosław Witkowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej. Do bloku wyborczego mogą dołączyć jeszcze inni

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-04-14 17:07:00

Podczas sobotniej konwencji Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w Warszawie, Radosław Witkowski został przedstawiony jako wspólny kandydat obu partii na prezydenta Radomia w jesiennych wyborach.

Radosław Witkowski

Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - pod taką odbyła się konwencja obu partii. Pod nią mają iść w wyborach do sejmików wojewódzkich. Przedstawiono również wspólnych kandydatów na prezydentów miast, w tym Radomia.

Radosław Witkowski, jako pierwszy w naszym mieście, 22 marca zadeklarował, że wystartuje w wyścigu o prezydenturę. Zapowiedział jednocześnie, że tworzyć będzie szerszy blok wyborczy. Nie potwierdziły się informację, że pójdzie do wyborów bez poparcia PO. Rafał Rajkowski, przewodniczący Platformy w Radomiu potwierdził nam, że będzie on kandydatem PO, kwestią otwartą pozostawało, pod jakim szyldem PO i Witkowski wystartują w Radomiu.

Prezydent i Platforma rozmawiają o koalicji z kilkoma ugrupowaniami. Sobotnia, wspólna konwencja PO i Nowoczesnej, potwierdziła wyborczy sojusz obu partii. W Radomiu możliwe jest jeszcze przystąpienie do niego PSL (którego szef w Radomiu Józef Bakuła, bardzo pozytywnie wypowiadał się o Radosławie Witkowskim) oraz stowarzyszeń (ale nie tych, które w czwartek ogłosiły wspólny start w wyborach).

Z ogłoszeniem kandydata na prezydenta zwleka PiS. Coraz częściej, w tym kontekście mówi się o Zbigniewie Kuźmiuku. Pod koniec kwietnia swojego kandydata ma ogłosić SLD. Mazowiecka Wspólnota Samorządowa zamierza wystawić Rafała Czajkowskiego.

autor: cir

Wasze komentarze (63)

kolo
2018-04-30 11:11:00

właśnie PSL ogłosiło swoje poparcie dla Radka. Gratuluję! Z uwagi na ogromną popularność struzika w naszym mieście myślę, że Radzio właśnie popłynął.

Prorok M.W.
2018-04-23 22:26:00

Jeśli faktycznie na prezydenta Radomia wystartuje europoseł Zbigniew Kuzmiuk,to reszta kandydatów w tym momencie może zacząć pakować manatki i do domu!...a wtedy to ,wizja portu lotniczego z prawdziwego zdarzenia może się spełnić,a także wizja wyrwania Radomia z wieloletniego marazmu...czego sobie i Państwu życzę :)

Obywatel
2018-04-23 21:11:00

Może organa ścigania wypowiedzią się co dalej z aferą kradzieży dużej ilości drewna w Zakładzie Usług Komunalnych w Radomiu czy temat zamieniono już pod dywan.

Q
2018-04-19 05:40:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

Q
2018-04-17 20:49:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

akurat
2018-04-16 22:00:00

Nie głosujmy na zadnego pisowca czy peowca. Oni juz byli. Teraz czas na innych.

Radomis
2018-04-15 17:04:00

Kampania wyborcza trwa i zapewne odzywa tu się aparat partyjny i polityczne gorące głowy. Odnosząc się do artykułu: Czy 1/PO + 1/ Nowoczesna = 2? A może -2 bo chodzi tylko o władze i stołki?

ks. Zbigniew
2018-04-15 14:44:00

Po raz kolejny serdecznie upraszam zwolenników PiSu o mniejszą aktywność na forum bądź o trzymanie się prawdy w komentarzach. Bóg zapłać !

soki
2018-04-15 14:41:00

Wszystkie spady i odpady których ściga prokuratura może dołączyć do wspólnego frontu pt. przez 8 lat braliśmy w Polsce łapówki, teraz będziemy brać w samorządach.

Środkowopomorzanin z Radomia
2018-04-15 14:35:00

Miodek się k.... znalazł. Oznajmiam Czcigodnym Państwu Forumowiczom,że pisownia,ortografia i składnia języka polskiego są mi znane i przyswojone. Przepraszam za poniższe błędy,obiecuję się samobiczować. A "ty" sie bujaj. "Pińcet" plusowy pajacu :) hahahaha

@Środkowopomorzanin z Radomia
2018-04-15 14:20:00

Chociaż nie rób błędów ortograficznych. Nie wspominając o składni i stylistyce. Ciężko się czyta Twoje wypociny.

Środkowopomorzanin z Radomia do 123
2018-04-15 14:09:00

Wypadek samochodowy porównujesz do "pękniętej gumy" ? Hahahaha . Prymityw jesteś. A jakaś niska odpłatność za 3 n.p. wizyte u lekarza rodzinnego w miesiacu by soe przydała. Może skonczyły by sie kolejki osób ktore zobaczyły jakiś "specyfik" w reklamie i biegną do lekarza z pytaniem czy to aby nie bedzie lepsze,co lekarz przepisał.

;)
2018-04-15 14:06:00

Cała ta złodziejska ekipa z PO może przeprowadzić się na Wolanowską. Tam Witkowski zrewiduje swoją wiedzę zdobytą na studiach. Fachowiec od resocjalizacji

123 do Środkowopomorzanin
2018-04-15 14:00:00

A może uważasz że szpitale powinny żądać pieniędzy od chorych z powodu palenia, złej diety, poszkodowanych w wypadkach jeśli przekroczyli prędkość?. Ty jesteś Środkowopomorzanin psycholem i ciebie trzeba leczyć (Odpłatnie?)

Wyborca
2018-04-15 13:59:00

Czlowiek moze i ok, ale g.... moze. A za Frysztaka glosu na pewno nie dostanie. Dobral sobie kolesi miernoty i wyszlo, jak wyszlo. 4 lata psu...

ANTY PiS
2018-04-15 13:58:00

Nie zagłosuję za PiSem, nie chcę powrotu Igora M, nie pamiętam ilu działek Wójcika i Sońty itp.

Jestem ZA
2018-04-15 13:56:00

Brawo Panie Prezydencie, trzymam kciuki.

0
2018-04-15 13:32:00

Obwodnica południowa, wylotówka na Kozienice, Rzeszów, basen Neptun, 1905 roku, Nowomlodzianowska i ich skrzyżowanie oraz wiadukt nad torami, wiadukt na Żółkiewskiego, Mieszka I, wyremontowana Maratońska, limanowskiego, Chrobrego, strefa Łucznik, strefa na Wosnikach itd itd przeciwko szpilkostradzie, tunelowi, muszli i ....hnmmm ktoś cos? Będzie się działo.

Środkowopomorzanin z Radomia do 0
2018-04-15 13:08:00

Komentarz zablokowany.

Środkowopomorzanin z Radomia do 0
2018-04-15 13:08:00