Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Józef Bakuła: Nie mam problemu z poparciem Radosława Witkowskiego [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-04-13 08:59:00, aktualizacja: 2018-04-13 11:11:00

Rozmawiamy ze stowarzyszeniami, ale też z innymi partnerami, z panem prezydentem, który chce startować swoim blokiem, z Nowoczesną, z SLD. Możemy też wystartować samodzielnie - tak o rozmowach dotyczących przedwyborczych koalicji mówił Józef Bakuła w programie Kontrast Plus, w rozmowie z Krzysztofem Czabanem w Zebrra.tv.

Na zdjęciu Józef Bakuła. Program Kontrast Plus do obejrzenia codziennie, od poniedziałku do piątku o godz 8:05 na Zebrra.TV i w Vectrze na kanale 828. Nagranie programu dostępne także codziennie na Radom24.pl

Przewodniczący miejskich struktur PSL, stwierdził, że mimo ogłoszenia przez stowarzyszenia wspólnego startu w wyborach, dla PSL "cały czas zaproszenie jest aktualne". Stowarzyszenie wymagają jednak bezpartyjności. - Przez całe dorosłe życie należałem do jednej partii i dla jakichś krótkofalowych korzyści nie ma zamiaru rezygnować z członkostwa. Jeśli warunkiem będzie wystąpienie z partii, to porozumienia ze stowarzyszeniami nie będzie - stwierdził Józef Bakuła.

O możliwości poparcia bloku Radosława Witkowskiego szef radomskiego PSL powiedział: Propozycja jest warta rozważenia. Rozmowy są w toku. Ma to być szeroka koalicja. Mają być zaproszone inne partie i stowarzyszenia. Rozmawiałem także z SLD i z Nowoczesną. W najbliższym czasie przedstawię te propozycje, a Zarząd Miejski podejmie decyzję, czy startujemy w jakiejś koalicji czy samodzielnie.

Jak stwierdził rozmówca Krzysztofa Czabana, osobiście nie ma problemu z poparciem prezydenta Witkowskiego: - Dla mnie jest ważne, że jest to samodzielna prezydentura, w przeciwieństwie do poprzedniej, kiedy wszystkie decyzje musiały być z kimś konsultowane. Przez większość prezydentury Andrzej Kosztowniak nie był samodzielnym prezydentem. Współpraca była zdecydowanie trudniejsza niż obecnie. Łatwiej teraz mi się rozmawia z prezydentem i jego zastępcami niż poprzednio.

Jako, że Józef Bakuła jest dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy, mówiono także o bezrobociu. - Bezrobocie w Radomiu systematycznie spada. Od marca 2015 r. bezrobocie w mieście spadło o ponad 6,5 tysiąca osób. Prezydent Witkowski jest bliski zrealizowania swojej obietnicy wyborczej - stwierdził Józef Bakuła. Przypomnijmy, Radosław Witkowski w listopadzie 2014 r. obiecał spadek bezrobocia o 8 tysięcy osób. Dyrektor przyznał, że to nie tylko zasługa prezydenta. - Składając tę obietnicę, prezydent miał świadomość, że to nie będzie tylko w jego gestii. Myślę, że to jest oczywiste - uznał dyrektor PUP.

Cała rozmowa na wideo poniżej (od 14 min. nagrania).

autor: mawi

Wasze komentarze (20)

Q
2018-04-17 20:47:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

Józef
2018-04-14 20:48:00

do Dan... to może być traktowane jako pomówienie o donosicielstwo ... Tylko kogo ? Bo w treści brak danych

Dan
2018-04-14 14:20:00

Kolega mi opowiadał jak sam osobiście wywieźli go taczkami z firmy. Taki był kret i służył Moskwie

Radom
2018-04-14 09:02:00

Co on robi jako dyrektor PUP to już wstyd i chańba ten facet niema żadnego wstydu :-D

Barni
2018-04-13 18:27:00

A dlaczego niby mialby miec problem skoro to najbardziej szkodliwa dla Radomia koalicja PO-PSL. Witkowski z\atrudnia ludzi Struzika a Struzik w zamian za to likwiduje lozka w szpitalu i daje ochlapy na waciki z czego złodzieje i lapowkarze robia show

dsf
2018-04-13 18:22:00

@stop manipulacji statystykami: To ty manipulujesz bo wg najnowszych danych GUSu w Radomiu mieszka 214 tys. osób. Po drugie nie da się udowodnić z jakiego powodu każda z tych 6500 osób wypisała się z UP.

napiszcie to
2018-04-13 15:32:00

Może ktoś wreszcie pokaze w radomiu liste dzialaczy PSL gdzie w miescie pracuja. PSL było wczesniej w koalicji z pisem w miescie bo miało 1 radnego a teraz nie ma zadnego radnego ale nadal jest w koalicji ale z ...radomska PO....

sdsdas
2018-04-13 14:34:00

za cieple posadki PSL partia obrotowa poprze kazdego

stop manipulacji statystykami
2018-04-13 13:11:00

mieli stworzyć 8000 miejsc a nie pozbyć się 8000 bezrobotnych, bo to dobre określenie... bezrobocie się nie zmniejsza, ludzie wykreślani są z urzędu po odmowie przyjęcia głodowych ofert albo wyjeżdżają z miasta (w następnej kadencji będzie 25 radnych zamiast 28 z powodu obniżenia się liczby ludności poniżej 200 tyś. osób)

0
2018-04-13 13:07:00

Panie Bakuła, pan to źle ujął. Nie "Nie mam problemu z poparciem Witkowskiego" a nie mam problemu z wzięciem jakiegokolwiek stołka od kogokolwiek. Tak działa pańska partia i wy, jej działacze.

partia przegranych
2018-04-13 13:00:00

PSL w Radomiu nie ma zadnych szans.Po 1989 r. tylko dwa razy mieli radnych w mieście dokładnie 3 w kadencji 1994-1998 i 1 w kadencji 2010-2014.Teraz pewnie wystawia po 1 osobie w okręgu w miescie z listy Komitetu PO-Nowoczesna-PSL i prawdopodobnie tylko 1 osoba konkretnie pan Bojarski weżmie mandat radnego.Szkoda czasu na radomski PSL.

Rolnik
2018-04-13 12:18:00

Ale hipokryta. W latach 2006-2014 to PSL był w miejskiej koalicji Pis_Psl i mieli wiceprezydenta Ferensztajna. To brak szacunku dla wyborców z miasta. Co PSL zrobiło dla miasta przez ostatnie 15 lat? Nie dla siebie i swoich rodzin. Nie pytam o pracę dla rodzin

Olo
2018-04-13 12:14:00

Spadek bezrobocia w Polsce i w Radomiu to tylko zasługa PiS oraz wzrostu gospodarczego spowodowanego programem 500+.

yalo
2018-04-13 11:42:00

Gada jak potłuczony. Poziom głowy mniej więcej równy Ruszczykowi. To przecież elita.

123
2018-04-13 10:46:00

Panie Bakuła pochwal się w jakim tempie ubywa wam członkow PSL.

informacja
2018-04-13 10:44:00

Połowa moich znajomych wyjechała za granicę za pracą to i bezrobotnych ubyło.

Swojak
2018-04-13 09:37:00

Spadek bezrobocia to nie znaczy, że powstały nowe miejsca pracy ... Stwierdzenie Bakuły, że "Od marca 2015 r. bezrobocie w mieście spadło o ponad 6,5 tysiąca osób. Prezydent Witkowski jest bliski zrealizowania swojej obietnicy wyborczej " (rozumiem, że chodzi o 8 tys. nowych miejsc pracy obiecane przez prezydenta) ... przedwyborcza wazelina ???.

Z. Ar.
2018-04-13 09:32:00

Cale PSL, może do wyborów pójść z każdym, nie ważne kto i jaki ma program i poglądy. Ważne żeby obiecał jakieś stołki. No a tekst o samodzielnej prezydenturze Witkowskiego to już jest dowcip dziesięciolecia. Trzeba tylko mieć nadzieję, że wyborcy nie są takimi idiotami za jakich ich ci panowie uważają i odpowiednio potraktują tych wszystkich krętaczy i koniunkturalistów.

jkhjk
2018-04-13 09:17:00

witkowski i 8000 miejsc pracy mial tyle stworzyc a nie czekac ze ludzie pracuja po innych miastach a ten goscio niejaki Bakula chyba z ksiezyca spadl

po