Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława

Okazałe przełamanie Radomiaka. Gwardia rozgromiona przez Zielonych

Damian Markowski 2018-04-11 18:49:00

W spotkaniu zaległej 23. kolejki II ligi piłkarze Radomiaka wygrali przed własną publicznością 5:0 z Gwardią Koszalin. Dla podopiecznych trenera Jerzego Cyraka to pierwsze zwycięstwo po trzech porażkach z rzędu. Zieloni awansowali na pozycję wicelidera.

Nasz zespół przystąpił do tego pojedynku osłabiony brakiem kilku zawodników. Za kartki pauzowali: Maciej Świdzikowski, Matthieu Bemba oraz Leândro, zaś ciągle kontuzjowany jest Maciej Filipowicz.

Już w 5. minucie Zieloni objęli prowadzenie. Jakubik rzucił piłkę w pole karne gości, Wróbel zgrał ją do tyłu, gdzie świetnie odnalazł się Agu, który był dziś kapitanem gospodarzy, półwolejem pokonując Hartleba. Siedem minut później radomianie podwyższyli prowadzenie. Znów świetną asystą popisał się Wróbel, a tym razem do bramki gości trafił Patryk Mikita.

W 32. minucie Skowron zagrał do Mikity, ten świetnie podał do Mazana, a Słowak celnym uderzeniem zmienił rezultat na 3:0 dla RKS-u. Cztery minuty później Agu spróbował szczęścia z 20 metrów, jednak delikatnie się pomylił. Gospodarze grali dziś o niebo lepiej niż w sobotę z Gryfem... W 41. minucie "odmieniony" Jakubik uderzył minimalnie obok "świątyni" Gwardii.

Początek drugiej połowy był bardzo senny. Więcej było walki w środku pola, aniżeli składnych akcji z obu stron. W 63. minucie Klabnik z czterech metrów trafił wprost w Hartleba. Następnie oglądaliśmy typową "podwórkową gierkę", niczym z "orlika", tj. nie było pomocy, tylko atak za atak :) O wiele lepiej w takim systemie czuli się radomianie, a w szczególności Jakubik z Mazanem.

W 69. minucie potężny strzał Mazana wylądował na poprzeczce bramki gości. W 87. minucie Winsztal uderzył z rzutu wolnego, niepewnie interweniował Hartleb, co wykorzystał Jakub Rolinc. Czech to najlepszy strzelec Radomiaka w 2018 roku. W 90. minucie 25-letni napastnik przepięknym wolejem ustalił wynik środowej potyczki.

Zieloni zagrali dobre zawody i wysoko pokonali Gwardię. Świetnie zaprezentowali się wszyscy piłkarze naszego zespołu. Radomiak awansował na drugie miejsce w tabeli II ligi, wygrywając po raz dwunasty w sezonie.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Błękitnymi Stargard. Spotkanie rozegrane zostanie nietypowo w poniedziałek (16 kwietnia) o godz. 17:00.

Radomiak Radom - Gwardia Koszalin 5:0 (3:0)
Chinonso Agu 5, Patryk Mikita 12, Peter Mazan 32, Jakub Rolinc 87, 90

Radomiak: 1. Hubert Gostomski - 14. Damian Jakubik, 2. Michał Grudniewski, 38. Martin Klabník, 6. Bartosz Skowron - 7. Damian Szuprytowski (52, 21. Dariusz Brągiel), 18. Chinonso Agu (69, 16. Dawid Jabłoński), 23. Simón Colina, 10. Peter Mazan, 77. Patryk Mikita (81, 8. Patryk Winsztal) - 12. Jakub Wróbel (54, 22. Jakub Rolinc).

Gwardia: 1. Adrian Hartleb - 3. Mateusz Bachleda, 6. Daniel Wojciechowski, 5. Maciej Szmatiuk (73, 18. Maciej Stańczyk), 4. Bartosz Maciąg - 7. Aleksander Karbowiak (46, 14. Adrian Kwiatkowski), 24. Krystian Przyborowski, 2. Patryk Baranowski (73, 17. Rafał Majtyka), 25. Kamil Poźniak, 20. Adam Setla (46, 11. Michał Szubert) - 10. Przemysław Brzeziański.

Żółte kartki: Wróbel - Brzeziański, Wojciechowski, Kwiatkowski.

Sędziował: Karol Rudziński (Olsztyn).
Widzów: 1907.